KAMU-SEN HUKUKİ MÜCADELEYE HAZIR

Kamu-Sen hukuki mücadeleye hazır

Kamu-Sen Kocaeli İl Temsilciliği yeni avukatları Yasemin Pehlevan Yılmaz, Necati Yılmaz, Bilge Banu Bilgin ile yemekli programda bir araya gelerek hukuki mücadelemiz devam edecek mesajı verdi

Kamu-Sen Kocaeli İl Temsilciliği geçtiğimiz haftalarda Pehlevan Hukuk Bürosu ile anlaşarak sendikal açıdan gerçekleştirdiği hukuki mücadelede Pehlevan Hukuk Bürosu’nun desteğini almıştı. SEKA Park Özsar Restoran’da gerçekleşen akşam yemeğinde Kamu-Sen’e bağlı sendikalar yeni avukatları ile tanışarak fikir alışverişinde bulundu. Programda konuşan Kamu-Sen Kocaeli İl Temsilcisi Yaşar Şanlı, "Kamudaki ötekileştirme gün geçtikçe artıyor. Kamuda ki ötekileştirme müsebbibi olan iktidar patisi ve onun kamuda ki sendikası olan Memur-Sen giderek hukuku ve ötekileştirmektedir. Bu konuda Türkiye Kamu-Sen gerekli mücadeleyi her zeminde yapacaktır” dedi.

 

GENİŞ KATILIM

Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Yaşar Şanlı’nın organize ettiği yemeğe, Pehlevan Hukuk Bürosu Avukatları Yasemin Pehlevan Yılmaz, Necati Yılmaz, Bilge Banu Bilgin, Türk Büro-Sen Kocaeli Şube Başkanı Rıfat Oypan, Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Başkanı Numan Uysal, Türk Yerel Hizmet-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ülfet Alnıaçık,  Türk Tarım Orman-Sen Kocaeli Şube Başkanı Feridun Aztekin, Türk Haber-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ahmet Altay, Türk Enerji-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ahmet Kalafakioğlu, Türk İmar-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ahmet Ciğerci, Türk Ulaşım-Sen Sakarya Şube Başkanı Ömür Kalk, Türk Kültür Sanat-Sen Kocaeli Şube Başkanı Turgut Dursun, Türk Emekli-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ekrem Ertürk, Türk Eğitim-Sen Kocaeli 2 No’lu Şube Başkanı Mustafa Kılıç ve Birleşik Emekliler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Alp Timincioğlu katıldı.

 

HESABINI SORACAĞIZ

Programda ilk olarak söz alan Kamu-Sen Kocaeli İl Temsilcisi Yaşar Şanlı, "Bugün burada toplanmamızın ana nedeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde hukukun üstünlüğünün giderek kaybolduğunu idari hukuk anlamında görüyoruz. Mahkemeye kararının uygulanmadığı mahkeme kararlarının uygulama aşamasında idari kararların sürekli bir bahane bulduğunu görüyoruz. Özellikle tazminat davaları ile mahkeme kararını uygulamayanların bir bir hesabını soracağız. Açacağımız tazminat davaları ile de bunların hakkında gereken yasal işlemi yapacağız” dedi.

 

ÜCRETSİZ AVUKATLIK DESTEĞİ

Şanlı, "Hukuk ve adalet herkese lazım. Kamuda ki ötekileştirme gün geçtikçe artıyor. Kamuda ki ötekileştirme müsebbibi olan iktidar patisi ve onun kamuda ki sendikası olan Memur-Sen giderek hukuku ve ötekileştirmektedir. Bu konuda Türkiye Kamu-Sen gerekli mücadeleyi her zeminde yapacaktır. Bunun için ilimizin saygın avukatlık bürolarından Pehlevan Hukuk Bürosu ile sözleşme imzaladık üyelerimiz ücretsiz hukuk hizmeti ve idari yargıda ücretsiz avukatlık hizmeti vereceğiz. Üyelerimiz en ufak sıkıntısında sendikamıza ulaşabilirler” dedi.

 

EN ÇOK AVUKATA SAHİP SENDİKA

“Türkiye Kamu-Sen avukatları ile üyelerinin yanındadır” diyen Şanlı, "Bugün memur sendikaları içerisinde en çok avukata sahip sendika haline geleceğiz. Pehlivan Hukuk Bürosu’nun 3 avukatı bizimle birlikte çalışacak gelecek günlerde 1 avukat arkadaşımız daha aramızda olacak.  4 avukat ile bu hizmeti vereceğiz. Programımıza katılan bütün başkanlarımıza teşekkür ederim” diyerek sözlerini noktaladı.

 

DESTEKLERİMİZİ ESİRGEMEYECEĞİZ

 Şanlı’dan sonra söz alan Avukat Yasemin Pehlevan, "Öncelikle başkanımıza ve değerli üyelere teşekkür ediyorum. Bütün Kocaeli Kamu-Sen Teşkilatı adı altında var olan bütün üyelerimize hayırlı uğurlu olsun diyoruz. Bu yargısal süreçte bütün üyelerimiz yanında olup desteklerimizi esirgemeyeceğiz. Hukuki anlamda iyi sonuçlar almak hem sendikamızı hem de hukuk büromuzu çok mutlu edecektir” dedi.

2617 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER