KARAKADILAR SERT KONUŞTU; ÜZÜLMEZ YALAN SÖYLÜYOR

Karakadılar sert konuştu; Üzülmez yalan söylüyor

CHP’li Kartepe ilçe başkanı Cumhur Karakadılar gazetemize gündemi değerlendirdi. Karakadılar, “Hüseyin Üzülmez yalan söylüyor. Üzülmez'in ne kadar yalancı olduğu bu ayki mecliste ortaya çıkacak” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin en dobra isimlerinden biri kuşkusuz Cumhur Karakadılar.

Kartepe ilçe başkanı olan Karakadılar, 12 ilçe arasında yaptığı muhalefetle iktidar partisini sıkıntıya sokan nadir isimlerden.

İlçesinde muhtarlık yaptığı dönemlerden günümüze sürekli aktif olan Cumhur Karakadılar’la son günlerde gündemi meşgul eden konuları ve Kartepe’yi konuştuk.

İlçe görüntüsünden oldukça uzak olan Kartepe’nin yaşadığı sorunları anlatan Karakadılar, belediye başkanı Hüseyin Üzülmez’in başarısız olduğunu ifade etti.

 

Son günlerde özellikle cinsel istismar vakalarında büyük bir artış var. 7 yaşında bir kız çocuğu da Kartepe’de istismara uğradı. Bu olaylarla ilgili ne düşünüyorsunuz?

-Ensar Vakfı olayında ne oldu? 54 tane öğrenci cinsel istismara uğradı  Ensar Vakfı değil bunun sorumlusu aslında. Bunun sorumlusu oradaki hoca ile devlet, hükümet. Senin istihbaratın yok mu? Bilgin yok mu? Sol görüşlü bir okulda da çıkabilir bu. Alperen Ocakları'nda da çıkar. Ama bunları önleyeceksin, engelleyeceksin. Devletin görevi bu. Bu yaşananlar şununla alakalı; ekonomik sorunlar. Baksana Cumhurbaşkanı, Başbakan iken ne dedi? 'Tecavüz edilen insan kürtaj yaptırmasın, o çocuğu doğurtsun, biz devlet olarak bakarız ona' dedi. Bu ne? Bakan çıktı 'bir kere ile bir şey olmaz' dedi. Diyanet'in sitesinde yayınlanıyor; 9 yaşında kız kadındır diye. İnsanları teşvik ediyor o tür olaylara. Dini kesinlikle bunlar yıpratıyorlar. Dini bitirmeye uğraşıyorlar. Yoksa dinde böyle bir şey yok yani. Dinde sapkınlık mı var? Dinde bunun adı Nuh Tufanı. AKP hükümetinin İslam’a verdiği zararı insanlar görsün. Bunların Müslümanlık ile alakası olmadığını, bunların tamamen ranta dayalı, paraya dayalı bir yönetim olduğunu insanlar görsün.

 

Peki bunu görecekler mi? Ne zaman görecekler?

-Görmeleri lazım işte. Her şey ortada.

 

Tek konu bu da değil. Birçok şeyin üzeri örtülüyor. Gündemin hızına yetişemiyoruz.

-Hırsızlık örtülüyor, arsızlık örtülüyor. Namussuzluk örtülüyor.

 

Şimdi son bir haftadır, on gündür bu cinsel istismar ile uğraşıyoruz. Onun öncesinde Rıza gitti Amerika'ya. Gündemin birden değişti.

-Bir de Cumhurbaşkanımız da peşinden gitti. Ne diyor; 'Rıza Bey' diyor. 'Rıza Bey'in avukatları gerekeni yapacaktır' diyor. Dünya lideri olduğumuzu, Dünyanın saygın ülkesi olduğumuzu iddia eden AKP Hükümeti ve AKP'liler takkenin düştüğünü, kelin göründüğünü artık anlasınlar. Amerika'da başçavuş seviyesinde bir askeri tören ve karşılamaya bizim Dışişleri Bakanımız gitti. Bundan büyük ayıp, rezillik yoktur. Hele ki o Cumhurbaşkanımızı protesto eden insanlara koyun gibi bağırmaları falan... Böyle bir şey olabilir mi ya? Hani kralların maskotları, şarlatanları olur ya öyle işte.

 

BELEDİYELER ÇOK BAŞARISIZ

Kocaeli'yi nasıl görüyorsunuz? İki yıl geçti belediyelerde.

-Belediyeler çok başarısız. AKP hükümeti yol yapmakla övünüyor. Kocaeli'de yol da yapılmadı. Ama en kötüsü İbrahim Karaosmanoğlu’nun yaptığı, hani çocukluğumuzdan beri güzel bir yol gördük mü Londra asfaltı deriz, ben bizzat kendim gittim Londra'yı gördüm geçmiş yıllarda. Yani bu bizim kentin Londra ile mukayesesi bile İbrahim Karaosmanoğlu'nun insanları ne kadar kandırdığını ve yalan söylediğinin en büyük işareti. Bugün bir Yürüyüş Yolu'nun kenarındaki yolun veya İzmit'in hangi caddesi Londra asfaltına benziyor? Bizleri tamamen hiçbir şey bilmiyor zannediyorlar.

 

Bölgeniz Kartepe’de de önemli bir yatırım olmadığını biliyorum. Kartepe'de ne vaat etmişti Hüseyin Üzülmez? Ne yapacağım demişti dört-beş yılda, iki yılda ne yaptı, ne yapmadı?

-Onunla ilgili bir çalışmamız var bizim. Bütçe gelsin, basın açıklaması ile basına vereceğiz neler söylediler, neler yaptılar, neler yapmadılar? Bence hiçbir şey yapmadılar. Çocuk parkı yapmışlar 6 ay önce. Parkı yaptıkları yerin yanında 3 metrelik bir derin kuyu, garajdan akan pis su rezalet bir görüntü. Hüseyin Üzülmez'in yaptığı hiçbir şey yok. Üzülmez sadece şunu yapıyor. Gitsin Balkanlarda hastane yapsın 1.5 milyona, ondan sonra bize laf yetiştiriyor. Biz demedik ki belediyenin bütçesinden yaptı diye. Yazıyı önce anlayıp ona göre cevap versinler. Biz; bizim burada ihtiyacımız varken sponsordan -Avon yapmış- parayı alıp Kartepe'de yapsın öyle bir şeyi dedik. Ne dedik? Eve lazım olan camiye haramdır. Bunu ben icat etmedim. Bu bir atasözü. Hüseyin Üzülmez gibi lüzumsuz işler yapan herkese söylenecek söz bu. Hüseyin Üzülmez bence çok başarısız. Sadece laf üretiyor. Sorduğumuz hiçbir soruya cevap veremiyor.

 

Kartepe Belediyesi’ne pek çok soru yönelttiniz ancak cevap alamadınız. Neydi bu sorular?

-Bize diyorlar ki işte kamuya lazım olan şeylere engel oldunuz. Mezarlıkmış engel olduğumuz şey. Kent mezarlığı diye bize açıkladılar. Gittik baktık. Bizim oradaki itirazımız; oranın kent mezarlığı, otel, hastane olmasına değildi ki. Orada bir bina yapılmış. Bu binanın askeriyenin uçuş alanı içinde olduğunu, bunun izni olup olmadığını sorduk. İzni varsa o zaman benim orada 200 tane Kartepeli vatandaşımın tapulu yeri var. Bu tapulu yerleri insanlara açsınlar. Onlar da yerlerini kullansınlar. Dedelerinden, babalarından, atalarından kalan yerler bunlar. Biz 'niye yaptınız?' demedik ki. 'Nasıl yaptınız?' dedik. Neyle yaptınız? Müteahhitti kim? Hüseyin Üzülmez o zaman basında çıkan demeçlerinde ne dedi bize cevap verirken? 'Biz orayı Büyükşehir'den malzemeler geldi, onlarla yaptık' dedi. Hüseyin Üzülmez'in ne kadar yalancı olduğu ortaya çıkacak bu ayki mecliste. 

 

EN BÜYÜK SORUN ÜZÜLMEZ

Kartepe'nin en büyük sorunu sizce nedir?

-Kartepe'nin en büyük sorunu yönetim sorunu; Hüseyin Üzülmez. Çünkü adam, bakın gerçekten söylüyorum, burada değil. Adam gelmiş, bakan gelmiş Kocaeli'ye Körfez Köprüsü'nü geziyor. Boğaz incisi yapılıyor. Bizim paralarımızla büyük bir kazık o bize. Yarın bunu herkes anlayacak. Devlet destekli, oradan bilmem kaç tane araba geçmezse bunun parasını dolarla devlet ödeyecek diye bir sistem. Bu yapılıyor. Bakıyoruz Hüseyin Üzülmez orada. Büyükşehir başkanı, Hüseyin Üzülmez, bakan. Sayın Üzülmez, Kartepe'de güzel şeyler yap da bakanı sen davet et, biz de alkışlayalım. Biz de gelelim bakana teşekkür edelim, diyelim ki; 'Sayın bakanım, Kartepe'ye verdiğiniz hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz.' Bunu yapacağımdan herkes emin olabilir. Biz Kartepeliyiz, biz Kartepe'ye geleli 140 yıl olmuş. 1876'dan beri Kartepe'deyiz biz. Bize kim hizmet ederse etsin onu sırtımızda taşırız. Bizim siyasetin amacı ne? Seçim zamanı siyaset yapmak, diğer zamanlarda muhalefetin görevi iktidarın düzgün yaptığı şeyleri alkışlamak. Yapsın alkışlayım. Bakanımızı da karşılayalım. Ben bugün CHP'li olmadım. Muhtarken de CHP'liydim. Herkes biliyor bunu. Ama ne yaptım? Ben Sibel Gönül’e plaket verdim. Binlerce teşekkür ettim. Niye? Çünkü doludan mağdur olan köylüye, çiftçiye Türkiye'de bir ilk olarak o zamanki Ziraat Odası Başkanı Şinasi  Turoğlu’yla beraber para çıkarttılar, mağduriyetlerini karşıladılar. Biz de ne yaptık? Balaban Köyü'nde bir etkinlik düzenledik ve plaket verdik. Minnetlerimizi sunduk. Bunlar da yapsın, yapalım.

 

BİR GERÇEĞİ BİLİYORUZ

Nasıl çıkacak?

-Raporunu da, açıklamasını da hazırladık. Ama şimdiden söyleyeyim ben onu. Bize dedi ki; 'Büyükşehir onun demirini ve betonunu verdi. Biz işçiliğini yaptık.' Aslında biz olayın gerçeğini biliyoruz. Yalandı. Fakat belediyede bir tane tabelası olmayan, ihalesi yapılmayan, doğrudan teminlerle, şimdi o denetlemede çıkan faturalar, bütçeler var. O bütçe araştırılırken o raporda bizim oradaki bir arkadaşımız çıkardı. Tonlarca beton, Suadiye sapağına atılmak üzere oraya dökülmüş. Bunun fişleri falan mevcut. Hani Hüseyin Üzülmez bize demişti ki malzemeyi büyükşehir verdi. Ama paralarını Kartepe Belediyesi ödemiş. Aldığı firma belli. Dökülen yer belli. Be ne demek oluyor? Hüseyin Üzülmez yalan konuşuyor yalan. Beni yöneten, Kartepe'yi yöneten, 104 bin nüfuslu bir beldeyi yöneten Hüseyin Üzülmez resmen yalan söylüyor. Biz Hüseyin Üzülmez'in Belediye başkanlığını kabul etmiyor değiliz. O bizim kentimizin belediye başkanı. Ana muhalefet partisi olarak bizim görevimiz ne? Doğru yaptığını alkışlamak, yanlış yaptığı yerde eleştirmek, yapmadıklarını da söyleyip yapmasını sağlamak. Kartepe'ye yapılan her hizmet bize yapılıyor, bana da yapılıyor, benim çocuğuma da yapılıyor, herkese yapılıyor. Önemli olan eksikliklerin doğru şekilde giderilmesi.

 

Bölgede yapılacak inşa çalışmasının kamu yararına olduğu ve sizin engel oluşturduğunuz söyleniyor.

-Orada 3 bin metre kapalı alan var, ölçtüm. Maliyeti 2.5 trilyon şu anki ham maliyeti. Paranın boşa gitmesi. Nereden geldi bu? Bir tane ihale yok, bir tane dosya yok. Belediye encümenlerinin haberi yok. Bize Hüseyin başkanın söylediği; işçiliğini kendinin yaptığı, malzemenin büyükşehirden geldiği. Ama bunların yalan olduğu ispatlandı. Burayı şimdi İbrahim Karaosmanoğlu gasilhane yapıldı dedi, morg. Ben o zaman açıklama yapmıştım. Türkiye'de Diyanet defin şeyini mi değiştirdi? Biz cenazeleri betonların içine mi koyacağız artık? 3 bin metre kapalı alan mezarlık. Böyle bir şey dünyada yok. Hüseyin Üzülmez ile Karaosmanoğlu'nun söyledikleri çelişiyor. Hüseyin Üzülmez orayı Fen İşleri Garajı yapacağız dedi sonra. Yapsın, biz garaj yapmasın demiyoruz. Ama çıkarsın ihaleye. Harcadığı para belli olsun. Orayı kamu yararına her şeyi yapabilir.

 

ÜZÜLMEZ DEMAGOJİ YAPIYOR

Soruşturma açıldı mı Hüseyin Üzülmez hakkında?

-Biz mahkemeye verdik. Bizim avukatı da çağırıp bilgi istediler oradan. Hüseyin bey buna cevap vermesi gerekirken bir tane cevap vermedi. Basına açıklama yaptı. Fakat benim grubuma, meclisime cevap vermedi. Kendisi çok iyi Osmanlıca biliyorum demişti. Biz beyefendiye Osmanlıca yazdık, İngilizce yazdık belki cevap verir diye ama yine cevap vermedi. Demagoji yapıyor. Biz ona soruyoruz; bunları niye yaptın? O bize anlatıyor farklı şeyler. En son Hüseyin Bey’e ne sorduk? 30 gün içerisinde bize cevap vermesi gerekirken 60 gün geçti yine vermedi, o zamanki tarihi söylüyorum. Kartepe A.Ş.’yi iflas ettirdi. Kartepe A.Ş bitmiş. Kartepe AŞ.’de kendinden önceki belediye başkanının buraları arpalık yaptığını fakat şimdi olmadığını söyledi. Sonra biz bunu söyleyince, kendi grubunda, Belediyede bunu yalanlayarak 'ben CHP'li belediyeler için söyledim' demiş. Sanki Kocaeli’de CHP'li belediye bir yeri yönetiyor. Sanki geçen dönem Kartepe'yi CHP'li bir belediye yönetti de şimdi değilmiş gibi. Tabii yine yalancılığı her platformda ortaya çıkıyor.

 

12 ilçedeki yan şirketlerin neredeyse hepsi kar ediyor. Kartepe'de zarar var.

-Oraları bilmiyorum. Fakat bunun bazı arkadaşların evlerine haciz gittiği, yönetici arkadaşlara, biliniyor. Zafer Arat kendisi özellikle, meclis toplantılarında ben de meclisi seyretmeye gidiyorum, orada Zafer Arat çıktı; 'evet, bazı arkadaşlarımız sıkıntı yaşamıştır bu olayla ilgili. Fakat biz buradan istediğimiz yetki ile 1.5 milyon lira kredi çekmek, 2 milyon lira da sermaye artırımı istiyoruz.' Yani iki buçuk milyon lira borcu olduğunu ve bundan sonra belediyeye o borcunu kapatıp şirketi kullanmayacaklarını söyledi. Bu meclis kayıtlarında vardır. Açsınlar, görürler. Fakat Hüseyin Üzülmez bunu inkar etti. Bizim bir kuruş borcumuz yok diyor. Her zaman her yerde paramız var diyor.

 

Bunlar doğru mu? Şirket iyi bir şekilde işliyor mu?

-Biz Hüseyin Üzülmez'e daha öncede sorduk: AKP teşkilatı üyesi şirkette kaç kişi var? Kaç kişi maaş alıyor? 30 Mart 2014 itibari ile borcu ne kadardı? 2015'te ne kadar? Kartepe A.Ş.'nin elindeki işler hangi firmaya, neden devredildi? Bunların bir tanesine cevap vermedi Hüseyin Üzülmez. Bu şeye Hasan Kandaz katılıyor. Hasan Kandaz' da ne yapıyor? Mecbur belediye başkanını savunurken o da bu işlerden sıkıntı çekiyor. Bu konuları saptırmak sureti ile değişik açıklamalarda bulunuyor. O da siyaset yapıyor. Benden onlara öneri; en iyisi ikisinin yan yana gelip benim sorduğum sorulara birlikte cevap vermeleri. Sonra ayrı ayrı, değişik değişik demagoji yapmak durumunda kalıyorlar.

 

Kartepe protokolüyle irtibatınız nasıl? Anlaşabiliyor musunuz?

-Çok büyük bir sıkıntı yok. Belediyenin programına bizi davet etmedikleri için biz katılmıyoruz, meclis üyelerimizi de katmadık. Çünkü belediye bizim örgütümüze, bize davet göndermedi. Fakat ertesi gün kaymakam beyin düzenlediği Çanakkale etkinlikleri vardı. Katıldım oraya. Hüseyin Üzülmez vardı, yüzbaşı vardı bölük komutanı, kaymakam bey, ben vardım. Tabii bir sürü millet vardı. Biz orada onu seyrederken çok üzüldüğüm şu; Atatürksüz bir Çanakkale. Ne sunucu olan öğretmen... bir tek kelime Atatürk'ten bahsetmedi. O kadar şiirler okundu, o kadar deyişler söyledi sunucu. Oraya çıkan konuşmacılardan Müdür bir tek sefer Mustafa Kemal dedi. Başka ağzına almadı. Hüseyin Üzülmez, en kötüsü çıktı sahneye, konuşmasında Cumhurbaşkanından, Başbakandan bahsetti. Kendi aklınca, küçük beyniyle Çanakkale'yi anlatmaya çalıştı. Fakat bilmiyor ki; Çanakkale demek Mustafa Kemal demek. Mustafa Kemal'siz bir Çanakkale düşünülemez, anlatılamaz. Fakat Hüseyin Üzülmez bunu da becerdi. Mustafa Kemalsiz bir Çanakkale Zaferi'nin anlam ve önemini anlattı.

 

ATATÜRK EN BÜYÜK DEĞERİMİZ

Atatürk'ü silmeye çalışıyorlar o zaman...

-Ben orada bir laf dedim.  'Sayın kaymakamım bu Atatürk bunlara bir şey mi yaptı ki bunlar Atatürk'ten bahsetmiyor?' dedim. Hüseyin Üzülmez duydu, kafasını çevirdi. Bu yaptıkları doğru değil. Atatürk bizim en büyük değerimiz.

 

Kent genelinde muhalefeti yeterli buluyor musun?

-Kent genelinde biz elimizden geldiğince muhalefet yapıyoruz ve iyi yaptığımızı tahmin ediyorum. Diğer ilçelere bakıyorum, diğer siyasi partiler olsun, CHP olsun, iyi muhalefet yaptığımızı düşünüyoruz Kartepe'de. Verdiğimiz soru önergeleriyle, meclis üyelerimizle, bizim derdimiz orada Hüseyin Üzülmez'i eleştirmek değil. Geçmiş dönemde ben Balaban Muhtarı iken bütün millet Şükrü Karabalık'a yüklenirken, Yazıcı Otel'de yapılan bir toplantıda Karaosmanoğlu, Şükrü Karabalık ve diğer mutarlar vardı. Ben çıkıp orada Şükrü Karabalık'a teşekkür ettim. Niye teşekkür etmiştim? Benim Büyükşehir Belediye başkanım bir tek cıvata bile vermeyeceksiniz diye talimat verdiği Balaban köyünün bütün su işlerini, sucum ile birlikte ben yaparken, Şükrü başkanı aradığımda makine ve ekipman yolluyordu bize. Diğer muhtar arkadaşlar Şükrü Karabalık’a yüklenince ben dedim ki; 'arkadaşlar, İbrahim başkan da burada, İbrahim Başkan'ın yapması gereken hizmetleri Balaban köy  halkı olarak biz Şükrü Karabalık'tan aldık. O'na sizin huzurunuzda teşekkür ediyorum.' dedim. İbrahim Karaosmanoğlu çok bozulmuştu.

 

DERDİMİZ HİZMET ALMAK

CHP Kartepe, belediyeden ne bekliyor?

-Bizim derdimiz hizmet almak. Yapsın Hüseyin Üzülmez güzel şeyler. Alkışlayalım. Ama Hüseyin Üzülmez’i kimse yeterli görmüyor. Kimse sevmiyor. Yaptığı, ürettiği hiçbir şey yok. Gazetelerde duyuyoruz işte, basında çıkıyor, Türkiye 1.si olmuş. Eğer Hüseyin Üzülmez, Kartepe'de yaptıkları ile Türkiye birincisi oluyorsa AKP'nin ne kadar kötü yönettiğini ve hiçbir şey yapmadığını tamamen sadaka zihniyeti ile siyaset yaptığını, engelliye, özürlüye, dula, yetime, para, kömür, maaş dağıtarak siyaset yaptığını buradan görebiliriz. Hüseyin Üzülmez ne projesi yapmış da birinci olmuş? Her taraf çöp dağı.

 

Kartepe’de hastane yok. Bu büyük bir sorun değil mi?

-Bakın, hastaneye İzmit’e gidebilirsiniz. Hastane sorun da önemli sorun değil. Gece 12'ye çeyrek kala oğlum ateşlendi. Koskocaman çocuk, 20 yaşında benim oğlum. Ne yaparsın? Hemen aradım doktoru. Şunu yap, artık teknoloji var. Şu iğneyi al yap. Gittik nöbetçi eczane Arslanbey'de. 00.00'da kapanmış. Ben oraya 00,15'te gittim. Gece nöbetçi eczane yok. Bir noter. Noter olmazsa olmaz. Noter bence hastaneden çok lazım. Hastane tabii ki lazım. Burada insanlar yanlış anlamasın. Kaç kilometre Köseköy’den İzmit’e 10 kilometre gelebilirsin, ama noter; kent, ilçe olma özelliği. Hüseyin Üzülmez o 3 bin metrekare yaptığı binayı yapaydı hastane. Yapaydı ihalesini hastane yapaydı. Biz de alkışlardık. Hatta bir tanesinde söyledim; acaba Hüseyin Üzülmez gizli hastane mi yapıyor  diye bir açıklamamda söylemiştim onu.

 

Ankara’da biraz gücün olsun. Sağlık Bakanlığı'nın cephaneliğe yaptığı kent hastanesini kendi bölgene yaptır?

-Bravo. Ben bunu demiştim; Haydar Akar'ın temelini bulamadığı hastane buraya mı taşındı diye. Yapsın hastaneyi, bu eczaneler sabaha kadar dursun.

 

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

-Ben ilk konumuza dönmek istiyorum. Bu zina, tecavüzle ilgili burada RTÜK çok önemli. RTÜK'teki diziler, borçlanmalar çok önemli, insanların ekonomik seviyeleri bozulduğu için bu tür saptırmalar olabilir. Bu tür huzursuzluklar, cinayetler, kadına şiddetler, bu tür olaylar oluyor. Böyle olaylar olduğu zaman insanlar ne yapar? Ben mesela yönetici olsam, Ensar Vakfı'na değil de direk hangi bölgede o vakıf orayı hemen mühürleyip, Başbakan gibi 'buna verilecek ceza daha Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yok falan' değil ne varsa cezada en ağırını verdirmek. Bunu yapacaksın. Diğer bütün okullar tabii böyle değil. Ama oradaki yöneticileri şiddetle kınadık. Allah  kimsenin başına vermesin  böyle bir şeyi.

5853 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER