KARAOSMANOĞLU'NDAN MUSLUK SUYU TAVSİYESİ

Karaosmanoğlu'ndan musluk suyu tavsiyesi

İSU, 2016 yılı birinci genel kurulu yapıldı. Genel kurulda görüşülen maddeler CHP’lilerin ret oylarına rağmen AKP’lilerin oylarıyla kabul edildi

İSU 2016 yılı birinci olağan genel kurulu Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Genel kurula Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’yla ilçe belediye başkanları katıldı. Kurulda 2015 yılı bütçesi ve faaliyet raporu görüşüldü. Genel kurul saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İSU Genel Müdürü İlhan Bayram açılış konuşmasında HES ve GES yatırılmalarına devam ettiklerini söyledi. Bayram, Kocaeli’nin yaz için yeterli suyunun bulunduğunu söyledi.

 

YÜZDE 50 ARTIŞ

İlhan Bayram konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Abone sayımıza baktığımız zaman 2004 te 478 binden 2015’te 720 bine çıkmıştır. Yaklaşık olarak yüzde 50 artmıştır. 2014 yılında 121.640.754 metreküp su harcanmış. Su kanal idarelerinin 2 önemli görevi var. Sağlıklı içme suyunu abonelerine temin etmek ve oluşan atık suyu depolamak. 2014 yılında şehrimiz kuraklık yaşamadı fakat bölgemiz ve ülkemiz kurak bir yıl yaşadı. Fakat 2015 yılında bunun tam tersi oldu. Çok yağışlı bir yıl geçirdik.”

 

ALTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM

Bayram, konuşmasında Kullar ve Dilovası’nda yapılan atık su arıtma tesislerinden de bahsetti. Bayram, “Geçen yıl arıtma tesislerinde 133 milyon metreküp atık su arıtılmış. Kocaeli genelinde yüzde 4,4 abone artışımız olmuş. Bu kadar abone artışının olduğu bir yerde altyapı çalışmalarını devam ettirmek zorundayız. Bunun için HES ve GES gibi çalışmalar yapıyoruz İçme suyunda kullanılabilir yıllık kapasite 275 metreküptür. İhsaniye barajının yapımına başlandı. Buradan da 30 metreküp su temin edeceğiz. Şu an yaz için yeterli suyumuz var. En fazla su tüketen ilçemiz İzmit” dedi.

 

MAVİ BAYRAKLAR ARTACAK

Bayram son olarak, “Gebze’ye kimyasal arıtma tesisi kuracağız. Arıtma tesislerindeki bu iyileşme ilimizde mavi bayrak alacak sahillerin artması demektir. İzmit’in Yeşilova ve Gündoğdu bölgelerinde altyapı sıkıntıları vardı. Sıkıntılar aşılamaz hale gelmeden buralardaki sorunu çözmek için çalışmalarımız sürüyor. Bu işleri kaliteli personellerle yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

SUYU MUSLUKTAN İÇİYORUM

Daha sonra konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Ben musluktan su içiyorum ve herkese de bunu tavsiye ediyorum. Bu lafım su satıcılarını rahatsız edebilir ama bir yerde musluktan akan suyu içemiyorsanız orada yaşam zordur. Bizim suyumuz en ücra köyümüzde de böyle. Bizim suyumuz sağlıklı, güvenilir ve temizdir. Sürekli numuneler alınır testler yapılır. Bu kaliteli hizmet için tüm çalışanlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

ÇALIŞAN MEMNUNİYETİ % 50

CHP grup başkan vekili Erhan Uysal, “Sizlerin dikkatini bilanço rakamlarına değil performans değerlendirme. Kocaeli master su planı yapılmalıdır. Bu durum geciktirilemez. Aynı şekilde kayıp kaçak bedelinin en aza indirmesi planınız sadece İzmit’te geçerli olabilmiştir. Diğer bölgelerde yalnızca yüzde 33’e ulaşabilmiştir. Abone memnuniyeti oranını yüzde 80’lerden 90’lara çıkarmak istiyorsunuz. Fakat çalışan memnuniyet oranınızın yüzde 50’lerde olması dikkat çekici” dedi. Faaliyet raporuna CHP olarak olumsuz oy kullanacaklarını belirtti.

 

BİLANÇO GÖRÜŞÜLDÜ

Muhalefet partilerinin konuşmalarından sonra İSU’nun ilçelerde yaptığı çalışmalar hakkında ilçe belediyelerine bilgi verildi. Ardından 2015 yılı faaliyet raporu ve bilanço, kesin hesap, taşınır kesin hesap ve denetçiler raporu görüşüldü.  Genel kurulda son olarak elektromekanik kartlı sayaç tarifesinin tarife cetveline eklenmesi teklifi görüşüldü. Raporlar CHP’nin ret oylarına rağmen AKP'lilerin oy çokluğuyla kabul edildi. Gündemdeki 6, 7, 8, 9, 10 ve 11’inci maddeler oy birliğiyle kabul edildi.

11421 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 16 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER