KAVALLI HALA DİVANDA

Kavallı hala divanda

Milliyetçi Hareket Partisi'nde olanlara akıl sır ermemeye başladı

Devlet Bahçeli'nin  parti içi muhalefet ile girdiği amansız politik savaş bir çok yerde siyasi olarak etik olmayan durumlara da yol açmaya başladı.

Bunlardan biri de geçtiğimiz gün MHP Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın  başına geldi. Daha önce partiden ihraç edilen ve sonra Genel Başkan Yardımcılığı ve MYK üyeliğine gelen Özdağ'a genel merkez yöneticileri tarafından iletilen mesajda MYK toplantısına gelmemesinin istendiği iletildi.

Önümüzdeki süreçteki politikaları belirlemek üzere MYK’nın toplanacağına ilişkin bilgiler doğrultusunda kendisine davet gelmeyen Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, genel merkezi telefonla aradı. “MYK’nın her üyesine toplantıya katılması konusunda çağrı gittiği halde neden kendisine gelmediğini” sorduğu genel merkez yetkilisi, Özdağ’ın davetli olmadığını açıklamakla yetindi.

Ümit Özdağ, saat 14.00’te yapılacak toplantıya katılmak üzere hazırlık yaparken bir parti yetkilisi kendisini arayarak, “Toplantıya katılmanız Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından istenmiyor, lütfen gelmeye kalkışmayın, kötü sonuçlara yol açabilecek gelişmeler olabilir” denildi.

11 ilçeden 8'ini kaybeden Aydın Ünlü de tıpkı genel merkezin düştüğü sıkıntıya düşmüş durumda.

Darıca, Derince Diloavası, Kandıra, Başiskele, İzmit, Çayırova ve Karamürsel İlçe Başkanlarını da kaybeden Ünlü kendi yönetiminde de bocalamaya başlamış durumda.

Öyle ki geçtiğimiz ay gerçekleştirilen İl Divan Toplantısı’nda muhaliflerden Ümit Özdağ'ı desteklediği bilinen İl Başkan Yardımcısı Mehmet Kavallı listeden de divandan da çıkarılmıştı.

Basına açıklanan İl Divan Kurulu'nda kendine yer bulamayan Kavallı’nın gerçekleşen ilk divan toplantısına katılması ise gözlerden kaçmadı.

2157 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER