KLASİK ARAÇ TUTKUNLARI BU FESTİVALDE BULUŞUYOR

Klasik araç tutkunları bu festivalde buluşuyor

Sheriff Classic Car 4x4 Off Road Garage ve Ottomans MC TURKEY, Türkiye’de bugüne değin hiç yaşanmamış bir organizasyona imza atıyor. Sheriff Classic Car 4x4 Off Road Garage ve Ottomans MC TURKEY, klasik araç tutkunları için dev bir festival gerçekleştiriyor

Sheriff Classic Car 4x4 Off Road Garage ve Ottomans MC TURKEY’in motor ve klasik araçlara olan tutkusu Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek bir festivalin de temellerini attı. Big Garage’s Fest; 29 Mayıs’ta Körfez Yarış Pisti’nde araç tutkunlarını buluşturuyor. Türkiye genelinden 600’e yakın klasik araç ve motor festival için Kocaeli’de olacak. Sheriff Classic Car 4x4 Off Road Garage sahiplerinden ve projenin mimarlarından olan Berkem Bozdağ, 29 Mayıs günü Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirecekleri dev festivalin detaylarını Bizim Kocaeli Gazetesi okurları için paylaştı. Açıklamalarına festival fikrinin nasıl doğduğunu anlatarak başlayan Berkem Bozdağ, “Fikir Amerikan araçlarını sevdiğimizden başladı. Hep böyle bir şey yapma hayalimiz vardı ve Görkem Bozdağ bunu hayata geçirmek için ilk adımı attı, bir günde pisti kiraladı. Proje küçük küçük devam ederek bu hale geldi” dedi.

 

EN ÖNEMLİSİ GÜVENLİK

Festival fikrinin nasıl oluştuğunu anlatmaya “Düşüncemizin bu kadar büyüyeceğini ve ilgi çekeceğini beklemiyordu. Biz de sımsıkı bir şekilde Ottomans MC ile birlikte işe sarılarak çalışmalarımıza başladık. Gelinen noktada görülecek ki Avrupa’da düzenlenmemiş bir festival Kocaeli’de gerçekleşecek. Daha önce klasik otomobil güzellik yarışması yapıldı, drag yarışları yapıldı fakat hem drag yarışı, hem klasik otomobil güzellik yarışması, chopper turları, off-road bayanlar yarışının olduğu bir etkinlik yapılmadı” ifadelerini kullandı. Festivalde en öncelikli konularının güvenlik olduğuna da dikkat çeken Berkem Bozdağ, “Güvenlik zafiyeti olmaması için elimizden geleni yapacağız çünkü orada doğabilecek en ufak bir sıkıntı herkesi etkileyecektir. Bu sebeple gelen seyircilerin de kendilerine dikkat etmelerini rica edeceğiz. Antalya’da yaşanan olay tamamen güvenlik zafiyetinden kaynaklanmıştı. Pistin kenarına insanlar sokulmuştu. Pist alanında sadece sürücü ve teknik servis elemanları girebilecek. Seyirciler 7-8 metre bir mesafeden izleyebilecek. Demir ve duvar bariyerler olacak. Antalya’daki facianın yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

 

DEVLERİN BULUŞMASI

Big Garage’s Fest’in detaylarına; “Alanın bir bölümünde klasik otomobil güzellik yarışması, bir alanda drag yarışı bir alanda Amerikan garajlarının araçlarını sergileyeceği bir yer olacak. Off-Road parkurunda da 10 tane bayan sürücü yarışacak” ifadeleriyle girmeye başlayan Bozdağ, festivale Ankara Klasik Otomobil Kulübü, İzmir Klasik Otomobil Kulübü, Bursa Klasik Otomobil Kulübü, Eskişehir Klasik Otomobil Kulübü, Kocaeli Klasik Otomobil Kulübü, çeşitli illerdeki Amerikan garajları, İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası’ndaki bütün garajlar, bazı müzeler, Off-Road kulüpleri ve halktan da bazı kolleksiyonerlerin katılacağını bildirdi. Bozdağ; “35 tane klasik drag yarış aracı, 20 tane 4x4 sınıfında drag aracı, yaklaşık 100 araç klasik araç güzellik yarışmasına katılacak, garajlardan ve koleksiyonerlerden de 150 kadar gelecek, Yani toplamda festivalimizde ortalama 600 araç bulunacak. Bu arada festivale 50-60 civarında da motosiklet yer alacak” ifadelerini kullandı.

 

 

GELENEKSEL HALE DÖNECEK

Berkem Bozdağ, ilkini gerçekleştirdikleri be festivali geleneksel hale dönüştürmeye kararlı olduklarını da açıkladı. Bozdağ “Bu festivali geleneksel hale getirerek farklı illere de yaymayı planlıyoruz ve yılda birkaç kez tekrarlamayı düşünüyoruz. Bu işi uluslararası bir festival havası haline getirmek hedefimiz. Etkinlik planlarımızı da halka önümüzdeki günlerde duyuracağız. Bu festivali hiçbir sponsor almadan kendi bünyemizdeki imkanlarla gerçekleştirdik. Bu bizim için daha gurur verici oldu. İnşallah festival sonunda gücümüzü göstereceğiz. Sponsor olmaması bizi zorladı ama biz bu işe gönül verdiğimiz için o zorlukları aşabildik. Bir kaç güne tüm sıkıntılarımız bitecek. İnsanlara güzel bir gün geçirterek, Türkiye’de bir ilke imza atacağız. Bu da bizim için en büyük mutluluk kaynağı olacak. Artık sayılı günler kaldı. Stresliyiz ama yansıtmıyoruz. Sıkıntı, yorgunluk ve uykusuzluğu hissetmiyoruz. Çok büyük bir ekibiz herkes hakkıyla çalışıyor. Herkes inandı buna. İnancımız da başarıyla sonuçlanacak” cümlelerini kurdu.

 

 

TESİS KURMAYI HEDEFLİYORLAR

Bozdağ Sheriff Classic Car 4x4 Off Road Garage isimli atölyeleriyle ilgili de konuşan Berkem Bozdağ, “2013 yılından beri hizmet veriyoruz. Hobi olarak kurduğumuz garajımızda şimdi Türkiye’de bir çok insana araç yapıyoruz. Kıvanç Tatlıtuğ ve bir çok ünlüye burada araç yaptık. Genellikle çevre illere hizmet veriyoruz İzmit’te böyle bir oluşumun olduğunu çok kimse bilmiyor. Amacımız Türkiye’de de Amerikan araçlarının hala yürüyebilir olduğunu ve eski araçların ne kadar değerli olduğunu göstermek. Biz son kalan araçları kurtarmaya çalışıyoruz. Bu araçların ruhu olduğunu düşünüyoruz. İleride de büyük bir tesis kurarak kafesi, bahçesi, restoranı, Amerikan garajı olan bir tesis kurmak istiyoruz. Kocaeli’de başladık bu işe Kocaeli’de devam edeceğiz” dedi.

 

 

ÜLKEYE ÇOK ŞEY KATACAĞIZ

Proje ortağı Ottomans MC’nin üyesi olan ve festival için faal bir şekilde çalışmaları sürdüren Oktay Topçuoğlu da değerlendirmesinde; “Ottomans MC olarak biz de tüm şubelerimizle birlikte hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Gerekli her yerde tanıtımlar, stantlar, bilet satışları devam ediyor. Bu işi başarmak Türkiye şartlarında zor. İnanmasaydık başaramazdık. 2006’da Antalya’da gerçekleştirilen festivalde yaşanan aksilikler yüzünden camia tamamen dağılmış kopmuş ve kutuplaşmıştı, biz camiayı yeniden bir araya getirdik. Herkese bir heyecan kattık. Camianın en sözü geçen insanları bile heyecanlandı ve bu bizi daha fazla motive etti. Bu festivalle hem kendimize hem Türkiye’ye çok fazla şey katacağız” açıklamasında bulundu.

24363 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 12 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER