KOCAELİ DÖRDÜNCÜ GÜNDE DE SOKAKLARDA

Kocaeli dördüncü günde de sokaklarda

Kocaelililer dördüncü günde de darbeye karşı sokaklardaydı

Darbe girişiminin dördüncü gününde de valiliğin çağrısıyla persembe pazarı alanında tüm siyasi partilerin il başkanlarının katılımıyla gerçeklesecek darbe nöbetine ilk olarak hodri meydan taraftar grubu geldi. Grup hep beraber tek Türkiye sloganlarıyla persembe pazarı alanına girdi. Kocaeli 5 nolu minibüsçüler ve otobüsçüler kooperatifi ve ilçe kooperatifleri 400 araçla alanda toplanan kalabalığa destek verdi. Öte yandan diğer günlerin aksine bu akşam persembe pazarı alanında geniş güvenlik önlemleri alındı. Birçok polis alanda görev yapTI.

Demokrasi nöbetine; Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Behice Karaosmanoğlu, AKP Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır ve Zeki Aygün, KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, BBP İl Başkanı Nihat Yıldız, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Demokrasi nöbeti sabah 08.00'a kadar devam edecek.
 
TÜRKİYE'DE ÇOK FARKLI RENKLER VAR
Demokrasi nöbetinde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu; "İşte Türkiye bu, işte Kocaeli bu. Büyüklerimiz Çanakkale'de canlarını verdiler. Onlar ölmedi biz göremiyoruz ama onlar bizi görüyorlar. O güzel insanlar milletin önüne geçti ve Türkiye Cumhuriyeti'ni kurdu. Sahip çıkacağız Cumhuriyete. Biz Cumhuriyetin atalarımizin bize önemli mirası olduğuna, bir nimet olduğuna inanıyoruz. Farklı görüşlerimizi olması Allah'ın rahmetidir. Bir zenginliktir. Türkiye'de çok farklı renkler var. Hepsi bizim için kıymetlidir. Bu ülke bizim. Bu ülkeye sahip çıktığımızda onlar gaflete düşecekler. Zalimlik yaparsanız, hainlik yaparsanız o zaman bu millet sizin yüzünüze tükürür. Bu ihanet asla Türkiye Cumhuriyeti Ordusu'na mal edilemez. Bunların beyni yıkanmış bu insanlar bizim ordumuzu temsil edemezler. Hukuk onlara milletin istediği cezayı verecektir.
 
BU ÜLKEYE KARA SEVDALIYIZ
Kocaeli'de birbirinden güzel 11 milletvekilimiz var. Orada bizi temsil ediyorlar. Millet Meclisimiz F16 larla bombalayan asker bizim askerimiz olamaz. Onlar Türk kanı taşımıyorlar. Iki yüzlü münafık diyorlar bunlara bizim dinimizde. Bu milleti silahıyla benim uçagımla benim kurumlarımı bombalıyorsan yuh olsun sana sen insan olamazsın. Daha uyanık olacağız. Karaosmanoğlu'nun konusması Şehitler bizim canımız, bereketimiz. Vatanı icin canını feda edenin önünde hiçbir güç duramaz. Şehitlik herkese nasip olmaz. En güzel ölüm şehitliktir. Allah'ım bize de şahadeti nasip et. Bu ülkeye kara sevdalıyız" sözlerine yer verdi.

 

 

BUNLAR KATİLLER VE CANİLERDİR

Kocaeli valisi Hasan Basri Güzeloğlu da Karaosmanoğlu sonrasında yaptığı konuşmada; "Bu vatan evlatları 15 Temmuzda gerçeklesen hain darbeyi püskürtmüstür. Böyle oldukça hiçbir hain amacına ulaşmayacak. Silahlarını bu milletin evlatlarına doğrultanları bu millet unutmayacak. Bu hainler hangi alnaden gelirlerse, hangi çevreden destek alırlarsa dün olduğu gibi gelecekde de kahrü perişan olacaklar. Kahramanlıklarıyla bugünümüzü bize sağlayan şehitlerimize rahmet olsun. Biz büyük bir millet ve büyük bir devletiz. Kutlu yürüyüsle milletimizi yarınlara hazırlamaya yemin etmişiz. Bunlar katiller ve canilerdir. Hicbir amaç ve düşüncenin anlayamayacağı çukur seviyedeler. Kocaelide'de tehlikeyi sezer sezmez baskomutanımıza bağlı neferler dimdik ayakta durduk. Bu tehdit tamamen bertaraf edilene kadar çabamızı sürdüreceğiz. İşimiz bitmedi. Bu milleti bu kutlu yürüyüşünden kimse alıkoyamayacak. Bu mücadele ancak böyle kazanılırdı. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin" dedi.

17021 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 14 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER