KOCAELİ'DEN 20 OKUL İSTANBUL'DA SAHNEYE ÇIKIYOR

Kocaeli'den 20 okul İstanbul'da sahneye çıkıyor

Türkiye'nin en uzun süreli gençlik organizasyonu olan “Vodafone Freezone 19. Liselerarası Müzik Yarışması” nın eleme heyecanı İstanbul’da başlıyor. 25 – 26 Mart’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek elemelerde Kocaeli’ni 20 okul temsil edecek

Türkiye’nin her yerinden binlerce liselinin coşkulu bir katılım gösterdiği yarışmanın İstanbul elemelerinde, 10 ilden toplam 172 okul yarışacak. İstanbul elemelerinde Özel İzmit Kavram Temel Lisesi, Körfez Fen Lisesi, İhsaniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tevfik Sena Arda Anadolu Lisesi, Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi, Zübeyde Hanım Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi, İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Merkez Bankası Derince Anadolu Lisesi, Gölcük Fen Lisesi, Tüpraş 50. Yıl  Anadolu Lisesi, Kocaeli Anadolu Lisesi, İzmit Gazi Anadolu Lisesi, Özel Adım Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Gebze Anadolu Lisesi, Yücel Boru Fen Lisesi, Özel Seymen Anadolu Lisesi, Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi, Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi, Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi ve Gölcük Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Kocaeli’ni finale taşımak için sahne alacaklar.

 

Türkiye’nin dört bir yanındaki gençlerin, profesyonel müzik hayatına adım atma hayallerini gerçeğe dönüştüren Serhat Hacıpaşalıoğlu liderliğindeki End Productions,  liselileri bir kez daha sahneye davet ettiği yarışma İstanbul elemelerinin ardından 1-2 Nisan’da Ankara ve 7-8 Nisan’daki İzmir elemeleri ile devam edecek.  Finale kalan liselerin, profesyonel bir jüri tarafından belirleneceği yarışmanın dev finali 29 Nisan’da  İstanbul’da Volkswagen Arena’da yapılacak.

 

Yarışmaya katılan liselilerin yanı sıra, arkadaşlarını desteklemeye gelen yüzlerce liseliyle birlikte büyük bir şölene dönüşecek İstanbul elemeleri için okullarında kurdukları orkestralarla çalışan Bursalı yetenekli müzisyen gençlerin hedefi, yarışmada okullarını en iyi şekilde temsil etmek ve bu senenin büyük ödüllerini kazanmak.

 

HAYALLERİ SÜSLEYEN ÖDÜLLER

Türkiye’den tüm liselerin katılımına açık olan yarışmada elemeyi geçip finale katılmaya hak kazanan liseli müzisyenleri, 29 Nisan’da İstanbul’da yapılacak büyük finalde birbirinden güzel hediyeler bekliyor.

 

   İcra dalında birinci olan okula müzik stüdyosu ve para ödüllerinin yanı sıra; üstün başarı gösteren iki öğrenci de İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden karşılıksız eğitim bursu kazanacak.

 

Yarışmanın “İcra” dalında ilk üçe giren gruplar için:

1.lik ödülü: 10.000 TL

2.lik ödülü: 7.500 TL

3.lük ödülü: 5.000 TL

Orkestra / Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için:

1.lik ödülü: 6.000 TL

2.lik ödülü: 4.000 TL

3.lük ödülü: 2.000 TL

Kız Solist / Erkek Solist / Enstrüman / Beste dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için:

1.lik ödülü: 3.000 TL

2.lik ödülü: 2.000 TL

3.lük ödülü: 1.000 TL

Geçen yıl, tüm Türkiye’den 400 lisenin yarışmaya katıldığı ve 2400  öğrencinin, genç sanatçılar olarak sahne aldığı yarışmada, “Gaziantep Kolej Vakfı Özel Lisesi” birinciliği göğüslemişti. Bu sene de yarışmacıların yanı sıra ünlü isimlerin de gerek sahne alarak, gerekse jüri olarak destek vereceği yarışmada, hangi ilden hangi lisenin birinci olacağının heyecanı, tüm liselerde yaşanmaya başladı.

2993 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER