KÖRFEZ’DE BİR TÜRLÜ YAPILMAYAN IŞIKLAR

Körfez’de bir türlü yapılmayan ışıklar

MHP’nin Körfez Belediye Meclis Üyesi Mehmet Gümüş, 23 toplantı geçmesine rağmen ısrarla iki konuda diretiyor.

Bunlardan biri, D-100 Karayolu’nun yanmayan aydınlatmaları, bir diğeri ise Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi’ne çıkan Orkide Sokak’taki yol genişletme çalışması. Gümüş, 23.’sü yapılan belediye meclis toplantısında da yeniden aynı konuyu ilginç cümlelerle dile getirdi.
Yeni evlenen Gümüş, eşinin eve gelirken aniden çevrenin karardığını söylemesi üzerine, “Sanırım Körfez’e girdik, ondandır” demiş ve bunun de meclise taşımıştı.
Gümüş, Körfez Belediyesi yetkililerinin aydınlatmaları yaptırmayı başarmaları halinde, tüm meclise baklava ısmarlayacağını da söyledi.
Gümüşün ısrarla takip ettiği aydınlatma KTO Başkanı Mustafa Efe’nin de gündemine girdi. Efe, konuyu daha yetkili makamlara taşıyarak, Kocaeli Valisi’nden aydınlatmaların yaptırılması için yardım istedi.
Görünen o ki ilçedeki bir aydınlatmanın yapılması için neredeyse olay Ankara’ya taşınacak. Bununla ilgili yetkililerin ise tüm çabalara duyarsız kalması halkı da yöneticileri de rahatsız etmeye başladı.
Son belediye meclis toplantısında, Sedaş’ın istediği bir ruhsat için aydınlatmanın ön koşul olarak ileri sürüldüğünü söyleyen başkan yardımcısı Faruk Denli, aslında çaresizliğin, özelleştirmeyle gelen iş yaptıramamazlığın hangi boyutlara ulaştığını da göstermiş oldu.
Zorunlu olarak yapılması gereken bir hizmet için meclis üyesinin 23 aydır konuyu gündeme taşıması, KTO başkanının validen yardım istemesi, belediyenin ruhsat için ön koşul yapması çaresizliğin tam bir göstergesi oldu.

2393 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER