KÖŞKER: DÜĞÜN SALONLARININ HEPSİ KAPATILMALI

Köşker: Düğün salonlarının hepsi kapatılmalı

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze’de bulunan tüm düğün salonlarının hijyenik olmadığını ifade ederek, “Düğün salonlarının hepsinin kapatılması lazım, hijyenik de değiller ortam bakımından da insanlar için uygun değil” dedi

AKP Gebze İlçe Teşkilatının 76. Genişletilmiş İlçe Danışma Toplantısı önceki akşam gerçekleştirildi. Gebze Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşen danışma toplantısına AKP Kocaeli Başkan Vekili Hüseyin Kurt, AKP Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, ilçe kadın kolları başkanı Buket Çalış Tatoğlu, AKP Gebze Belediyesi meclis üyeleri, AKP mahalle teşkilat başkanları ve partililer katıldı.

 

ÇALIŞMALARI TAKİP EDİYORUZ

Toplantıda ilk olarak AKP Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba bir konuşma yaparak, “76. ilçe danışma meclisi toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu akşamki ilçe danışma toplantımız yerel yönetimler şuarası olarak gerçekleşecek. Belediye başkanımız 2 yıllık hizmetleri ve 3 yıl boyunca yapacağı projelerle ilgili olarak bilgi verecektir. Gebze’mizin büyük sıkıntıları hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Teşkilatlar olarak seçim olacakmış gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz. Üyelerimizin kayıt yenilemesini yapıyoruz. Hem hastane hem de adliye inşaatı bitmek üzere. Planlanan zamanda bu projeler bitirilecektir. Gebze belediyesi, büyük şehir ve merkezi hükümet tarafından yapılan tüm çalışmaları takip ediyoruz.” dedi.

 

VATANDAŞA YANSITMAYALIM

Hasan Soba’nın ardından Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker belediye olarak bugüne kadar yaptıkları hizmetler ve yapacağı projeler ile ilgili olarak bir sunum yaptı. Başkan Köşker, “Yaptığımız işleri sizlerle paylaşıyoruz. Sürekli istişare halindeyiz. Mart ayı ile birlikte yapılması gereken altyapı çalışmalarına başlayacağız. Seçim beyannamemizi 5 yıl için yapıyoruz. Her şey anında yapılması mümkün değil. Belediyeler olarak yaptığımız hizmetler bitmeyecek. Bazı projelerin gecikmesinde bürokratik gerekçeler var, bazen mimarı anlamda veya projede değişikliklerden dolayı gecikmeler oluyor. Biz bir aileyiz. Kendi içimizde konuşuruz ancak dışarıda bunu asla vatandaşa yansıtmayalım.

 

ANİBAL PROJESİ GECİKTİ

40 mahallemizde çalışma yapıyoruz. 2019 seçimlerine kadar tüm projelerimizi gerçekleştirmiş olarak çıkacağız. D-100 Topçular Köprülü Kavşağı 8 ay gibi gecikmeli de olsa bitirildi. Artık Gebze’nin şehir içine girmeden OSB’ye ve yeni adliye binasına ulaşılacak. Geçen dönem söz verip de yapamadığımız Anibal Projesi gecikti. Geçen yıl temelini atacakken atmadık. Bu projeye en kısa zamanda başlayacağız. Anibal Projesi bitince İlyasbey ve Yeniçarşı caddeleri tek yönlü hale gelecek.  Darıca, Gebze, Çayırova ve OSB’leri birbirine bağlayacak bir metro olacak. bu metro İstanbul metrosuna bağlanılacak. 7-8 sene sonra bu proje devreye girecek.

 

GEBZE’DE OTOPARK SORUNU VAR

Sakarya-Gebze banliyölü hat kısa bir süre sonra devreye girecek. Marmaray Gebze ile Gebze İstanbul arası trafiğe rahatlatacağız. Hafif raylı sistem Gebze’de de belli yerlerde düşünüyoruz. TEM’in üzerinde bulunan kavşakları genişletilme projelerimiz var. Gebze’de otopark sorunumuz var. Gebze kaymakamlığının olduğu yeri otopark yapacağız. Vatandaşları kapalı otoparka teşvik edelim. Eski devlet hastanenin olduğu yeri yıkarak yeni binalar ve güzel bir meydan yıkacağız. Gebze meslek lisenin olduğu yeri yıkarak altı otopark üstünü de meydan yapma projemiz var.

 

DÜĞÜN SALONLARI HİJYENİK DEĞİL

Gebze TEM çıkışların olduğu yere terminal yapacağız. Yavuz Selim ve Hürriyet Mahallesi ile ilgili olarak masaya yatırcağız. Orada bakanımız, i başkanımız ve ilçe başkanımızla birlikte ne yapılması gerektiğini bir karar alacağız. Vatandaşa tercih yapması konusunda karar vermesini isteyeceğiz. Biz mağdur etmeyeceğiz. 500 dönümlük bir yerin tapusunu aldık. Beylikdağı Kültür Parkı’na dizayn edeceğiz. Fatih Sultan Mehmet Han Otağı Tema Parkı’nın Gebze Teknik Üniversitesi ile birlikte gideceğiz. Taş ocaklarının olduğu yere uluslararası kongre yapacağız. Gebze Yenikent Mahallesi’nde Gebze Arena Spor Merkezi yapılacak. Mahallerimize yapacağımız kültür merkezlerinin altında vatandaşlarımız düğün ve nişan gibi etkinlikleri yapabilecek yerler olacak. Düğün salonlarının hepinsin kapatılması lazım, hijyenik de değiller ortam bakımında da insanlar için uygun değil.

 

KÜTÜPHANE PROJEMİZ GECİKTİ

Cumhuriyet Meydanı’nın altını kuyumcular çarşısı yapacağız. Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı uzun sürdü. Kuruldan dolayı uzun sürdü. 2017 yılında bitmesi gereken projeyi bu yıl açmayı düşünüyoruz. İtfaiyeyi taşıyacağız. İtfaiye yerini halle birleştirerek halin genişletilmesini sağlayacağız. Kervensaray’ın kütüphane yapılması projemiz var. Bu proje gecikti. 2 dükkânı ihale yaptık.” diye konuştu. Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam edildi.

3563 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER