KOÜ TIP'TA MEZUNİYET HEYECANI

KOÜ Tıp'ta mezuniyet heyecanı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’ 2016 yılı mezunlarını verdiği mezuniyet töreni gerçekleştirildi 

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’ 2016 yılı mezunlarını verdiği mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Kocaeli Üniversitesi Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen mezuniyet törenine KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, KOÜ Rektör Yardımcısı Ercüment Çiftçi, KOÜ Eski Rektörü Sezer Şener Komsuoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Zafer Utkan, tıp fakültesi öğretim görevlileri ve mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı. Tıp Fakültesi Birincisi Özlem Kandemir olurken, ikinci Esra Nur Kapukaya, üçüncü Merve Bulut oldu.

 

EN PRESTİJLİ ÜNİVERSİTELERDEN BİRİ

KOÜ Tıp Fakültesi’ni birincilikle bitiren Özlem Kandemir birincilik konuşmasında anne ve babasına teşekkür ederken, “Tam donanımlı çağdaş bir nesil olmayı umut ediyorum.  Bugün heyecanımızı ve mutluluğumuzu paylaşan siz saygıdeğer konuklara teşekkür ediyorum. Hepimizin yolu açık olsun” dedi.Ardından kürsüye gelen KOÜ Tıp Fakültesi Dekanı  Zafer Utkan, özellikle velilerin duygularının bugün  çok farklı olduğunu bildiği belirterek, “Evlatlarınızı bizlere emanet ettiniz. Bizde onları eğittik. Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinden birinde eğitim aldınız.

 

ÇALIŞMAKTAN KORKMAYIN

Bizlerin yaşamımızı kaliteli bir şekilde sürdürebilmemizin en önemli sebebi öğrencilerimizdir. Atalarımızın değerlerine sahip çıkmamız gerekir. Atatürkümüzün bizlere emanet ettiği cumhuriyetin en büyük koruyucuları sizlersiniz. İnanıyorum ki her ülke sorununda bir fikriniz bir çözümünüz bulunacaktır. Düşüne, araştıran, öğrenmeye devam eden bireyler olacaksınız. Yaşamdan, zorluklardan ve çok çalışmaktan korkmayınız” ifadelerinde bulunup başarıyla ilgili bir hikaye anlattıktan sonra kürsüyü KOÜ Rektörü Hülagü’ye bıraktı.

 

16. MEZUNLARIMIZI VERİYORUZ

Sonrasında konuşan KOÜ Rektörü Saadettin Hülagü, ailelere bu heyecanı birlikte paylaştıkları için teşekkür ederken, “ İlk önce şunu belirtmeliyim ki Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ve Sayın Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu son anda çıkan bir programdan ötürü kapıdan döndüklerini telefonla bana bildirdiler. Onlarda tebriklerini iletiyorlar. Öğrencilerimiz inanıyorum ki  kendilerine güvenen birer hekim olarak mezun oldular. 2001 yılında kurulan fakültemizde bugün 16. mezunlarımızı veriyoruz. Ülkemizin sayılı tıp fakülteleri arasındayız. Fakültemizin bugünlere gelmesinde büyük emekleri olan Prof. Dr. Baki Komsuoğlu’nu rahmetle anıyorum.

 

 

DÜNYANIN EN İYİLERİNİ YETİŞTİRİYORUZ

Öğrencilerimiz kadar şüphesiz onlara en büyük desteği veren ailelerini de kutluyorum. Fakültemizde öğrencilerimizin iyi insan, iyi hekim olmaları için çaba gösterdik.  Doktor annesi doktor babası olmanın kıvancını hep hissetmenizi isterim. Öğrencilerimizin bu gurura layık hekimler olmalarını bekleriz. Teknoloji gelişiyor ama siz mesleğinizi teknikleştirmeyin. Hastalarınızla devamlı iletişim halinde olun, onları anlayın. Dünyanın en iyilerini ülke olarak yetiştiriyoruz. Bizim hem hekim hem de hocalarınız olarak en büyük mirasımız sizlersiniz. Dünya’nın çoğu yerini gezmiş bir hekim olarak belirtmeliyim ki Türk hekimleri alanında hekimler. Halka hizmet hakka hizmet sözünü unutmayın. Üniversitenizle bağlantınızı koparmayın. Sizlerle gurur duyuyorum” dedi. Rektörün Konuşmasının ardından öğrencilere diplomaları öğretim görevlileri tarafından takdim edildi. Sahneye çıkan her öğrenci ve öğretim görevlisi İstanbul’da yaşanan terör olayında yaşamını yitirenler için masaya karanfil bıraktı. Öğrenciler KOÜ Tıp Fakültesi Dekanı Zafer Utkan’la beraber tıp andını okuduktan sonra keplerini fırlattılar.

4725 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER