MARMARA UZMANLAR’DA HUKUKSUZLUK DEVAM EDİYOR

Marmara Uzmanlar’da hukuksuzluk devam ediyor

Gebze Belediyesi’nin iştiraki olan Marmara Uzmanlar’daki haksızlık ve hukuksuzluklar devam ediyor

Şirketle ilgili olarak gazetemize gönderilen mektupta yaşanan haksız uygulamalar şu ifadelerle anlatılıyor;

“Kocaeli Büyükşehir belediyesinin Eskihisar’da olta balıkçılarına yapılan balıkçı barınağında Marmara Uzmanlar haricinde bir işletme daha var.

Bu işletmeden başkanın bilgisi olup olmadığını öğrenmek istiyoruz.

Orada balık ekmek satanlar Marmar'a Uzmanlar’a aylık ne kadar vermiştir?

Bir açıklama bekliyoruz.

Marmara Uzmanlar bu Kale Altı’na ne kadar yatırım yaptığını gelin ufak bir hatırlayalım. Kapalı masa olarak 10 adet 5 bin liradan 2011 yılında alındı. Fakat bu kapalı çadırlar özel masalar bir türlü Kale Altın’da kurulmadan hurdalığa kaldırıldı.

Kale Altına Yeşil Vadiye eski müdür yardımcısı Sefa Aydın’ın arkadaşı olan Köklük İnşaat’a bakım onarım ve yapımı olarak ne kadar fatura kesilmiştir?

Bunların bakım, onarım ve yapımı Marmara Uzmanlar’da çalışanlar tarafından yapıldığını kim biliyordu?

Bilmeyenler şimdi öğrensin Sefa’ya bu parklardan ne kadar faturasız nakit verildi ki Esat Ural’ın oğluyla Sefa ortaklaşa bir reklâm şirketi kurup bu şirketten her ay belli miktarda nakit sağlanıyor?

Bu olaydan başkanın bilgisi var mıdır? Barış Bozkurt personelle tek tek görüşerek eğer şirketin 2009’dan bugünkü tarihe kadar 10 saat üzerinden çalıştırıp mesaileri için mahkemeye giden personel davayı kazanırsa hep birlikte bizde toplanıp Esat Ural’ın karşısına çıkarız.

Bizim de hakkımızı versin diye personeli Esat, Sefa’ya ve Veysel’e nasıl para akıtıyorsa bizim de hakkımızı versin diyor.

Personeli ikna çabası ne kadar başarılı olur bilmiyorum. Ama benim bildiğim bu şirkette A. Esat Ural’ın elden maaş fazlası prim adı altında haksız kazanç sağladığı personel kendisine büyük bir tuzak hazırladığı belli.

Sefa Aydın’ın kendi çevresindeki bakımcılar sevkiyatçı kasiyerler bunların ayırdıkları paralar halen daha karanlıktadır.

Şimdi herkes kendini iyi tartsın, iyi ölçsün. Esat Ural temiz dik duran belediyenin parasını, kendi pis amellerini kullandırmayan çalışanlar hakkında hırsızlık tutanaklarıyla yıldırıp işten çıkarmalara kim müsaade ediyor? Herkes ayağını denk alsın.”

3809 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER