MEMUR-SEN BAYRAMLAŞTI

Memur-Sen bayramlaştı

Memur-Sen İl Temsilciliği, bağlı sendikalarıyla birlikte bayramlaşma programını bugün gerçekleştirdi

Memur-Sen İl Temsilciliği, geleneksel hale getirdiği bayramlaşma törenini sendika binasında gerçekleştirdi. Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Akkuş’un şehir dışında olmasından dolayı sendikaya bayramlaşmaya gelenleri Eğitim Bir-Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Şahin Yaşlık karşıladı. Bayramlaşma törenine; Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Abdul Vahap Akıncı, Eğitim Bir-Sen İzmit İlçe Başkanı Yusuf Kılıç, Memur-Sen Karamürsel İlçe Başkanı Kamuran Ökten, Büro Memur-Sen 3 Nolu Şube Başkanı Fırat Güler, Memur-Sen Gölcük İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy da katılım gösterdi.

 

AYETLERLE BAŞLADI

Bayramlaşma sonrasında yaptığı konuşmasında Kur’an-ı Kerim'den ayetler okuyan Eğitim Bir-Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Şahin Yaşlık, şunları söyledi: “Dünyanın içinde bulunduğu cinnet hali, her coğrafyayı sarmış, kan ve gözyaşını görünce kırılan ümitlerimizi, kardeşlik ve barış arzumuzu yeşerten kutlu günleri hasretle beklerken,  mübarek Ramazan ayı imdadımıza yetişmişti. Ve şimdi Bayramı kutluyoruz. Bayram günleri, özelliklede Ramazan bayramı birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının yeniden güç kazandığı çok özel günlerdir.

 

DÜNYAMIZI AYDINLATALIM

Rahmetiyle bizleri karşılayan, bereketi ile kucaklayan, Müslümanlara sabrı, nimete şükrü, yanı başımızdakini fark etmeyi ve paylaşmayı öğreten on bir ayın sultanı Ramazan ayını geride bırakarak, mutluluk ve sevincin, sevginin ve kardeşliğin topluma nakşettiği Ramazan Bayramına kavuşmuş bulunuyoruz.” Bayramda yapılan yardımlara vurgu yapan Yaşlık, konuşmasına şu ifadelerle devam etti: “Elimizdeki imkanlarla Güneydoğuya, Bayırbucak’a yardım elimizi uzatarak, kardeşliğimizin gereğini yapmaya çalıştık. Bu nedenle Ramazan iklimini tüm zamana yayarak, yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle dünyamızı aydınlatalım.

 

ALLAH’A HAVALE EDİYORUZ

Fitre, sadaka ve kardeşlik bayramını fitne bayramına çevirenleri, Hz. Peygamberi kabrinde rahatsız eden kanı bozukları Allah'ım sana havale ediyoruz. Biliyoruz ki mutlaka bir hesabın vardır. Dünyanın neresinde ve ne ad altında olursa olsun insanı inciten, her türlü canlıya kasteden insan müsveddelerini kötülükleriyle baş başa bırak. Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Acı bu coğrafyada çok tekrarlanır oldu. Her gün yüreğimize ateş düşüyor.

 

SON HAMLELERİNİ YAPIYORLAR

Hainler son hamlelerini yapıyor. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Yine dün Giresun’daki helikopter kazasında şehit olan askerlerimize, eşlerine ve evlatlarına rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Tüm bu olumsuz ve acı haberlere rağmen milletimizin ve İslam dünyasının Ramazan Bayramını tebrik ediyor, her günümüzü bayram gibi yaşamayı, barış ve huzuru Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.”

4537 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER