MÜTEAHHİTLERİN UMURSAMAZLIĞI

Müteahhitlerin umursamazlığı

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi’nde, müteahhitler kaldırımları hatta yolun büyük bölümünü inşaat alanı gibi kullanıyor

Müteahhitler bu kadar rahat hareket ederken, belediye yetkilileri ise adeta bu yaşananlara seyirci kalarak, vatandaşın çile çekmesine göz yumuyor.

Yarımca Hacı Osman Mahallesi Can Sokak’ta bir süre önce başlayan inşaatın yetkilileri, tüm uyarıları ve şikayetleri duymazdan geliyor.

Daha önce de yola malzeme yığan bu nedenle de vatandaşların tepkisini alan müteahhit, yetkililerin bir şey yapmamaları üzerine işi daha da ileri taşıdı.

Öyle ki; önceleri sağlık ocağına giden yol olmasına rağmen asfaltın yarısından çoğunu malzeme dökerek kapatan çalışanlar şimdi ise karşılıklı iki kaldırıma malzeme yığıp, ardından da yine yolun yarısını kum ve mıcırla doldurdu.

Halk kaldırımı ve yolu kullanamazken, müteahhidin inşaatının boş olmasına rağmen malzemeleri oraya koymaması vatandaşları iyice çileden çıkarttı.

İşin bir diğer ilginç yönü ise bu olayların yaşandığı inşaat ve sokak, Körfez Belediyesi’nin hemen karşısında yer alıyor.

Can Sokak’ta bunlar yaşanırken, aynı mahallenin yani belediyenin hemen üstündeki Bağdat Caddesi’nde de iki ayrı inşaatta benzer manzaralar yer aldı.

Her iki inşaatta da müteahhitler umursamazca kaldırımlara ve yola inşaat malzemesi döktü. Bu manzaralar, muhalefet tarafından sık sık söylenen Körfez’in sahipsiz kaldığı eleştirilerinin de haklı olduğunu gösteriyor.

2116 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER