NEVZAT DOĞAN’IN 2 YILI; MAHALLE KONAĞI VE BİSİKLET..!

Nevzat Doğan’ın 2 yılı; Mahalle konağı ve bisiklet..!

30 Mart 2014’te yeniden göreve gelen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, yeni döneminde geride bıraktığı 2 yılın hesabını önceki gün verdi

Cumhuriyet Parkı içerisinde yer alan Cumhuriyet Cafe’de basın toplantısı düzenleyen Nevzat Doğan, 2 saat boyunca anlattı da anlattı.

Herhangi bir vizyon projesinden bahsedemeyen, mahalle konaklarından, bisikletlerden ve basketbol toplarından başka çok da bir proje ortaya koyamayan Doğan, programda yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Avrupa’nın birçok kentinden daha temiziz. Vatandaşımızı bu konularda eğitmemiz lazım. Zaman zaman şehir merkezinde bazı esnaflarımız yağlarını yola döküyorlar. Eğitimlere devam edeceğiz.  Kim ne derse desin az zamanda çok proje yaptık.

Az para ile çok şey yaptık.  Kılık kıyafetimizden saçımızın başımızın tarzını eleştiriyorlar. Bu kötü bir eleştiri değil. Artık göbekli, ceketi bir beden büyük siyasetçi yerine daha fit gencinden yaşlısına her kesime hitap eden bir siyasetçi olmak gerekir.

Kıskanıyor olabilirler, hoşlanıyor olabilirler.

Ben doğru bir şey yaptığımı düşünüyorum.

5 yılda olduğu gibi son 2 yılımızda da şehrimizin geleceği için önemli adımlar attık. Atmaya da devam ediyoruz. Türkiye’ye örnek yaptığımız hizmetlerle İzmit kazandı, kazanmaya devam edecek.

Yeni İzmit hedefiyle başladığımız çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor.  Hizmetlerimizde hepimizin emeği var. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın prensibimizle başlattığımız çalışmalarımızın insan odaklı olması gerektiğine inanıyoruz.

İnsana yapılan yatırımı her şeyden değerli gördük, görmeye de devam edeceğiz.  Bu hizmet anlayışımızla toplumun her kesimini kucaklamaya devam edeceğiz. Gelir ve gideri dengeli ve bütçesi sürekli büyüyen belediyeyiz.

Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren haftanın iki gününü ayırdığımız inceleme gezilerimizle son 2 yıl içinde 250 kez mahallelerimizde adım atmadık yer bırakmadık.

2015 yılında 17 adet iş makinesi satın alarak tek seferde 5 milyon liralık yatırım yaptık.

5 bin 5. Sınıf öğrencisine bisiklet dağıtımına bu yıl 5 bin öğretmeni de katarak devam ettik. 

2015 yılında 420 din görevlisine tablet dağıttık.

Yine Türkiye’de ilk defa başlattığımız uygulama ile ilkokul 4. sınıf öğrencilerine 4500 adet basketbol topu dağıtacağız.

Viyana ve Üsküp’de düzenlediğimiz Pişmaniye Festivalleri ile pişmaniyemizi yurtdışına taşıdık.”

7196 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER