ÖĞRENCİ KAYIRMA İDDİALARINA CEVAP VAR

Öğrenci kayırma iddialarına cevap var

Yarbay Refik Cesur Ortaokulu’nda, velililerin okul müdürüyle iddialarını dile getirmiştik

Okul birincisine kitap hediye edildiğini, diğer sıralamalardaki öğrencilerin ve hatta sıralamada olmayan öğrencilerin daha büyük değerde hediyeler aldığını ifade eden velilerin tepkisine okul müdürü Muhammet Korkmaz’dan açıklama geldi.

Korkmaz açıklamasında bir öğrenciye devamsızlığı olmadığı ve 2. dönem başarısındaki belirgin artış nedeniyle bilgisayar hediye edildiğini ifade ederek bir anlamda velilerin iddialarını onaylayan Muhammet Korkmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“19 Haziran2016 tarihli haberiniz, okulumuz ve okulumuz müdürüyle ilgili yaralayıcı nitelik taşıyıp kesinlikle doğru bilgi içermemektedir.

Okullar, doğru davranışların öğretildiği yerler olup kayırma ve ayrım sözcüklerinin okulumuzda yeri yoktur.  Okulumuzun kapanış töreninde,  her şubede en yüksek ortalamaya sahip 1. öğrencilerimize ödül verdik.  Bu 4 öğrencimiz daha önce de çeşitli ödülle r almıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı, destekleme ve yetiştirme kurslarına büyük önem vermekte ve okullardan da bu yönde öğrencileri motive edici faaliyetler istemektedir. Okulumuz kurslarına devam eden öğrencilere verilecek ödülleri, kurs öğretmenleri ve idareciler olarak görüş alışverişi içinde ortak düşünceyle belirledik. Ödüllendirmede, sınav başarısı ve devamsızlık yapmama ölçü alınmıştır.  Bisiklet ödülü olan öğrenci kurslara düzenli gelmiş ve TEOG’ta en yüksek dereceyi elde etmiştir. Bilgisayar verilen öğrenci de 8. sınıf öğrencisi olup devamsızlığı bulunmaması ve 2. dönem başarısındaki belirgin artış nedeniyle ödüllendirildi.  5. ve 6. ve 7.  sınıflardaki öğrenciler yaşları ve daha önce ödül almış olmaları sebebiyle kravat, kitap, yiyecek vb şeylerle ödüllendirildi.

Ödüllendirmede adaletsizlik olmayıp okul birinciliği ve destekleme kursu farklı konulardır. Dolayısıyla okulun ödül olarak elinde bulunan malzemeler, belirlenen ölçütlere göreöğretmen görüşleri de alınarak öğrencilere verilmiştir. 

Öğrencilerimizin hepsi aynı değer de olup, okulumuz öğrenci faydası için örnek çalışmalar yapmaktadır.”

7215 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER