OTOBÜSÇÜLER'DE YENİ BAŞKAN HASAN ÖZTÜRK

Otobüsçüler'de yeni başkan Hasan Öztürk

S.S 5 No’lu Şehir İçi Minibüsçüler ve Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin 34. Olağan Kongresi gerçekleşti. Kongrede kazanan Hasan Öztürk oldu.

S.S 5 No’lu Şehir İçi Minibüsçüler ve Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin olağan kongresi Antikkapı Restoran’da gerçekleşti. Mevcut Başkan Lokman Aydemir ve Hasan Öztürk'ün yarıştığı kongrede 13 Yönetim Kurulu üyesi ve 3 Denetim Kurulu Üyesi seçildi.  Büyük çekişmelere sahne olan seçimde Divan Başkanlığı’nı Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, Divan Üyeliğine Zeki Ayvazoğlu ve Oy toplayıcı olarak İsmail Efe seçildi.

Kongrede Hasan Öztürk 241 oy alarak yeni başkan seçilirken, Lokman Aydemir ise 214 oy aldı. Toplam 456 oyun kullanıldığı kongrede 1 oy da geçersiz sayıldı.

 

HAYIRLISI OLSUN

Programda gündeme başlanma sıkıntısı çekildi. Saat 10:00’da başlaması beklenilen olağan genel kurul saat 11:45’te anca başlayabildi. İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan programda Divan Başkanı Mustafa Kurt kısa bir konuşma yaptı. Kurt yaptığı konuşmada, ”Burada ekmek mücadelesi var. Ben 3 adaya da başarılar diliyorum. Hepsi birer cesaret örneği göstererek aday oldu. Hayırlısı ne ise o olsun. En başarılı aday kim olacak ise o olsun” diye konuştu.

 

EK OTOBÜSLER

Gündeme eklenecek maddeler konusunda söz alan Başkan adaylarından Hasan Öztürk,” 5. madde üzerinde söz almak istedim. 20 otobüs ile ilgili zaman zaman bize sitemler oluyor. Sayın divan başkanımız konuyu iyi bildiği için ifade etti. Sonuçta bu hepimizin malı. Az önce ek madde okunurken maddi ve ekonomik zararlar olduğu söyleniyor. Bu arabalar öyle bahsedildiği gibi afaki zararlar ettiği yok. Gelin hep beraber satılmasından ziyade yönetime değerlendirme yetkisi verelim” dedi.

 

KOMİSYON SEÇİLDİ

Öztürk,” Yönetime bu konu ile ilgili yetki verelim. İnşallah belediye ile beraber görüşerek bize zararı olmayacak bir plan uygulayalım. Sağduyu ile düşünmek zorundayız” diye konuştu. 20 aracın satışıyla ilgili komisyonuna Mustafa Kurt, Zeki Ayvazoğlu, Osman Acar, Fahri Altınay, Fatih Gürkaş,Engin Sedef, Yusuf Canpolat, İsmail Efe, Yüksel Güzeldal, Hasan Korkmaz, Zülfikar Çelik, Nurettin Ceylan, Zekeriya Gündoğdu oy birliği ile seçildi.

 

KENT KART BİZİ BİTİRDİ

Kent kart konusunda Söz alan hat sahiplerinden Latif İşçen,”Kent kart mevzusu minibüsçüleri bitirmiştir. 10 yıl içerisinde kent kartta dönen para miktarı 249 trilyon. Bizim ihtiyacımız olan şey kent kartla olan anlaşmayı 3 yıl içinde kent karttan bağımsız kendi kart sisteminin kurulması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

 

İŞİNİ ADAM GİBİ YAPANA

Kooperatif Başkanlık süresinin belirlenmesi maddesine geçildiğinde ise salonda bir anda tartışma yükseldi. Hat sahiplerinden Latif İşçen kürsüye gelerek başkanlık süresinin 3 yıl olması gerektiğini ifade etti. Ardından İşçen’e itirazlar geldi.  İşçen’den sonra söz alan Şenol Çelik, “Hiç kimse kendine bir şey mal etmesin. İşini adam gibi yapana 3 yıl vereceğiz. Adam gibi işini yapan yapacak. Sağda solda peşkeş çekene 3 yıl başkanlık süresi vermem” dedi. 40 yıllık şoför olan Mustafa Kılıç ise, “Biz bunlara alıştık. Beni teklifim kavga gürültü olmasın. Başkanlık süresi bir yıl olsun” diyerek görüşlerini belirtti. Ardından geçilen açık oylamada 1 yılda bir genel kurul olması oy birliği ile kabul edildi.

 

GENEL KURULUN ÖNEMİ

Adaylardan ilk olarak kürsüye gelen Lokman Aydemir kısa bir teşekkür konuşması gerçekleştirdi. Aydemir,” Olağan Genel Kurulumuza hoş geldiniz. Genel kurullar kurumların yaşamında çok önemli bir yere sahiptir. Genel kurullarda geçmiş muhesebesi çıkartılır. Kurumsal hedefleri belirlemek için bugünü çok önemli olarak görüyorum. Kurullar sadece mevcut eleştirilerimizi yapıp kenara çekileceğimiz yerler olmamalıdır. Biz elimizden geleni yapmaya hazırız. Buraya geldiğiniz için hepinize teker teker teşekkür ederim” dedi.

 

NAMUS BORCUMUZDUR

Başkan adaylarından Hasan Öztürk ise, “Burada şöyle bir değerlendirme yapmalıyız. Burada ben değil tüm üyelerimiz bir olmalıyız. Biliyorsunuz bir yıl önce genel kurulda bizimle ilgili şeyler söylemiştir. Zaman zaman bunlar doğaldır. Seçime gidiş sürecinde böyle konuşmalar olur. Araç sayımıza bakarsınız sayımız azaldı. UKOME denen bir gelenek vardı. Her ayın ikinci haftasında toplanırdı. Ancak şimdi böyle bir düzen yok. Bugüne kadar görüşmelerimde hiç vaat vermedi. Elimizde ki imkanlar her neyse ortak hareket ederek esnaflarımızın haklarını korumak bizim namus borcumuzdur” dedi.

 

URAÇİN ÇEKİLDİ

Ali Cengiz Uraçin, “Kongremiz camiamıza hayırlı olsun. Bundan önceki emeği geçen başkanlara teşekkür ederim. Ben 5 No’lu kooperatifin ilk üyelerindenim. Bazen bakıyorum da hiç kimse bir şey vermedi. Gelen koltuğa oturarak gününü gün ediyor. Önümüzde bir ekmek varsa her yıl bir dilimi eksiliyor. Mevcut yönetimden memnun değilim. Daha önce iki yıl başkanlık yapan Hasan başkanı destekliyorum ve ekibimle birlikte onu destekleme kararı alıyorum” dedi.

 

Lokman Aydemir’in Listesi; İbrahim Cebeci, Alibey Akyıldız, Osman Erdoğan, Ahmet Eryılmaz, Serdar Barutçu, Yüksel Güzeldal, Hakan Yavuz, Recep Önal, Hakkı Yıldırım, Yaşar Kurt, İshak Dede, Musa Özal

 

Hasan Öztürk’ün Yönetimi; Hasan Öztürk, Hasan Pehlivanooğlu, Süttim Uğurlu, Kaplan Köysu, Seyfettin Köprülü, Saffet Karakuzu, Ali Demirci, Suat Gülkan, Erdoğan Özler, Bilal Çelik, Erdal Doydum, Aydın Çelik, Niyazi Yağız

10546 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER