ÖZDAĞ’A KELEPÇE TAKILMASINI ELEŞTİRDİ

Özdağ’a kelepçe takılmasını eleştirdi

1 Haziran sabahın ilimiz başta olmak üzere 7 ilde FETÖ/PDY Terör örgütüne yönelik operasyon düzenlenmişti

 

Fethullah Gülen Cemaati’ne maddi destek verdiği öne sürülen 88 kişiden 64’ü gözaltına alındı.

Üç gün boyunca emniyette ifadeleri alınan zanlıların tamamı çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Operasyon kapsamında Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ da aranıyordu ve yurt dışında olduğu için gözaltına alınamamıştı.

Yeniden yurda döner dönmez de Özdağ, polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Savcılık tarafından ek gözaltı süresi alınan Özdağ, önceki gün sabah saatlerinde Derince Eğitiş ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Bu sırada ise Özdağ’ın kelepçeli olması dikkatlerden kaçmamıştı.

Özdağ’a kelepçe takılmasına bazı isimlerden eleştiri geldi.

Bir dönem Özdağ’a en yakın isimlerden olan daha sonra ise odadaki görevinden istifa eden Barış Kereste’nin sahibi Murat Barış, sosyal medya hesabından Özdağ’a kelepçi takılmasını sert sözlerle eleştirdi.

Kendisinin bugüne kadar cemaati sevmediğini ve bir kuruş bile vermediğini açık yüreklilikle dile getiren Barış, ayrıca şunları dile getirmiş: 

“Beni tanıyan herkes ilk günden beri FETO denilen Cemaat'i sevmediğimi bugüne kadar bir kuruş vermediğimi iyi bilir. Ayrıca 17-25 Aralık olaylarından ve olanlardan dolayı en büyük düşmanlarından biri de benim. Operasyonda Alınan arkadaşları tenzih ediyorum kimseye suçlu ya da suçsuz diyemem bilmediğim birşey hakkında konuşamam... Amma siz bu son operasyonda adamları topladınız kiminin Afrika’da madeni var dendi, kiminin inşaatları var dendi, kiminin büyük miktarlarda ortaklıkları var dendi kiminin üzerine yurtlar var dendi, ifadelerini aldınız sonrada serbest bıraktınız buraya kadar tamam...
Peki Murat Özdağ’a neden kelepçe taktınız onun sucu neydi başka bir davadan mı yargılanıyor terörist mi azılı katil mi tecavüzcü mü ne bu adam.. Madem kelepçeyi taktınız herkese takacaktınız kimseye kelepçe takmadınız, o zaman Murat Özdağ'a neden kelepçe taktınız adam kaçacak olsa yurtdışından gelip kendi ayağı ile teslim olmazdı bu nedir ya... Tek suçu Kocaeli Ticaret Odası Başkanı olmak mı ayıptır yazıktır günahtır yapmayın beyler... Herkese eşit muamele yapın bu adamın da bir haysiyeti şerefi var çoluk çocuğu var. Ayıp.”

8160 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 7 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER