ÖZDAĞ'IN BABASINDAN AÇIKLAMA

Özdağ'ın babasından açıklama

Paralel yapı operasyonu kapsamında 2. kez gözaltına alınan KOTO Başkanı Murat Özdağ'ın babası Hamit Özdağ açıklama yaptı

Paralel yapı operasyonu kapsamında Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ önceki gün gözaltına alınmış, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Öte yandan Murat Özdağ'ın babası hayırsever iş adamı Hamit Özdağ açıklama yayınladı.

 

İŞTE O AÇIKLAMA

BEN HAYIRSEVER VE VATANSEVER

HAMİT ÖZDAĞ;

Oğlum Murat Özdağ’ın FETÖ’ye destek verme iddiası ile emniyet güçleri tarafından ikinci kez gözaltına alınması ve konuyla alakalı olarak basında yer alan haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın tarafımca yapılması gerekliliği doğmuştur:

Ben de her vatansever kardeşim gibi vatanımız için, demokrasimiz için tereddüt etmeden can vermiş şehitlerimize gözyaşı döküyordum. Gözyaşım daha kurumadan terbiyesine, kişiliğine, duruşuna, vatanına bağlığına kefil olarak yetiştirdiğim oğlumun, iftiralara maruz kalması beni derinden yaralamıştır. Ben bir işadamı olduğum kadar, vatanını seven, vatanına, milletine, dinine hayırlı evlatlar yetiştirmeyi kendine görev bilmiş bir aile babasıyım. Milletim, benim büyük ailemdir. Bu yüzden kazancımı milletime, vatanıma, dinime hayırlar yapmaya harcamayı her zaman kendime görev bildim.

35 derslikten oluşan Harmantarla İmam Hatip Ortaokulu, 400 öğrenci kapasiteli Trabzon Araklı Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi, 700 öğrenci kapasiteli Trabzon Araklı İmam Hatip Ortaokulu, Trabzon’da 500 öğrenci kapasiteli erkek Kur’an kursu, Trabzon’da 500 öğrenci kapasiteli kız imam hatip Anadolu lisesi olmak kaydı ile toplamda 5 adet okul yaptırdım. Trabzon’da yayla – köy yolu üzerinde 75 km yol yaptıdım yanında Trabzon ve Kocaeli’de toplamda 16 adet cami minaresi yaptırdım. Bunun yanında 150 kişinin umreye gitmesini sağladım. Tamamen kendi cebimden yaptığım bu hayırların bir Türk lirasını dahi vergiden düşmedim. Yapılmasına vesile olduklarımı, bir vakfa, bir derneğe değil, devletimin ilgili kurumlarına bağışladım.

Allah’ıma şükürler olsun ki, ailemin her bireyini de kendim gibi, vatanına hizmet etsin, kazancını milletiyle devletiyle paylaşsın, milletini kendi ailesi gibi görsün diye yetiştirdim. Dolayısıyla evladım Murat Özdağ hakkında sinsice ortada dolaşan iddiaları kabullenmem mümkün değildir. Herkesin bilmesini istiyorum: sinsice ticaret hayatının birçok noktasına ve kamuda hemen her kurumun içine yuvalanıp, vatandaşlarımızı birbirine kırdıran bu vatan haini terör örgütüne, Özdağ Ailesi’nin bir ferdinin değil mensup olması, destek olması bile imkan dahilinde değildir. Böyle bir aileyken hain FETO/PYD terör örgütü çok istemelerine rağmen tek bir kuruş yardımım olmamışken beni ve ailemi çok rencide etmiştir.

Devletimizin bekasına kastetmiş ve halkın iradesini hiçe sayarak demokrasimizi yıkmak isteyen vatan hainlerinin ortaya çıkarılması için seferber olduğumuz günleri yaşıyoruz. İşte bu günlerde, tırnaklarımla kurup ülkeme hediye ettiğim şirketimin Yönetim Kurulu Başkanı ve oğlum Murat Özdağ hakkında yapılan asılsız dedikodular, gerçek hainlerin ortaya çıkarılmasının ve yakalanmasının önündeki en büyük engellerden biridir. Etrafta dolaşan söylentilerin kasıtlı ve yanıltıcı olduğu, gerçek hainleri gizlemek ve yargıyı yanıltmak amaçlı hazırlandığı aşikârdır. Hakikatin ortaya çıkacağı güne ve Yüce Türk Adaleti’nin vereceği karara olan inancım tamdır.

Saygılarımla;

Hamit ÖZDAĞ

31233 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 39 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER