ÖZKAN: YANLIŞ POLİTİKALAR TERÖR ACISINI YAŞATIYOR

Özkan: Yanlış politikalar  terör acısını yaşatıyor

SP Körfez İlçe Teşkilatı’nın en genç yönetim kurulu üyesi İbrahim Özkan, gündemi değerlendirdi. Özkan, “Uygulanan yanlış ve hatalı politikalar sonucu bugün halk olarak terör acısını yaşıyor” dedi

Saadet Partisi Körfez İlçe Teşkilatı, yeni dönemde yeni bir siyasi anlayış ile çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalar içinde yer alan ilçe yönetim kurulunun en genç üyesi İbrahim Özkan’ da, partisine ve Milli Görüş’e gönül veren gençlerden biri. En genç yönetici olma özelliğini taşıyan ve bu alanda gelecek için de ümit vadeden İbrahim Özkan, daha önce yönetimde görev alan ve sonra da Anadolu Gençlik Derneği Mahalle Başkanı olunca izin isteyen Necip Özkan’ın oğlu.

Hem siyasette hem de ticarette babasının izinden giden İbrahim Özkan, partisine olan bağlılığını ve inanmışlığını, “Milli Görüşçü olmak gönül işidir. Sevmeden, karşılıksız hizmet anlayışı taşımadan bu görevi yapamazsınız. Saadet Partisi saflarında görev alan her kes, karşılık beklemeden hizmet eder ve doğru bildiklerini halka anlatmak için çaba harcar” diyerek açıklıyor.

*Esnaflık mı zor, siyaset mi?

-Çocukluk yıllarımda her ikisiyle de tanıştım ve severek yapıyorum. Her iki hizmetin de kendine göre hoş yanları ve zorlukları var ama en güzel tarafı insanlarla içi içe olmanız. Esnaflığın zor yanı insanlara sattığınız ürünü beğendirmek ve kazanacağınız para ile masrafları karşılayıp, sürekli vitrinleriniz dolu tutmak. Siyasetin zor tarafı ise doğru bildikleriniz insanlara anlatabilmek ve bunun karşılığını almak. Aslında temelde her iki hizmette aynı ince çizgi üzerinde yürüyor. Bir hatanız, insanı küstürüp, sizden uzaklaşmanıza neden olur. Bu nedenle her zaman doğru olanları söylemeniz ve inandırıcı olmanız temel prensiptir. Aksi halde insanlar sizin yanlışınızı yakalar ve bir anda kopar, bir daha da kazanamazsınız. Her iki görevin de en zevkli yanı ise sürekli insanlarla iç içesiniz, devamlı yeni yüzler tanıma şansına sahipsiniz ve hizmet etmeye çalıştıkça sizde yeni şeyler öğreniyorsunuz, ufkunuz açılıyor. Bu nedenle esnaflık da zor ve zevkli, siyasette. Ben her iki görevi de severek yapıyorum ve zevkle insanlara hizmet ediyorum.

*Saadet Partisi için ne düşünüyorsunuz?
-Yönetimde, benim gibi çok genç olan eski İlçe Başkanımız Recep Sarıdoğan’ın oğlu Fatih Sarıdoğan ile birlikte görev yapıyoruz. Gençlik Kolları’nda da birlikte görev yaptık ve zevkle hizmet ediyoruz. Saadet Partisi diğer siyasi partiler gibi değil, biz teşkilata evimize gider gibi gidiyoruz. Bizim partimizde görev almak, hizmet etmek özveri ister. Hiçbir karşılı beklemeden ve almadan sürekli vermek ve doğru bildikleriniz anlatmak, bıkmadan, yorulmadan çalışmayı başarabilen görev alır. Saadet Partisi safları bu nedenle ayrıcalıklı saflardır. Saadet Partisi’nde görev alan yönetici, zamanından, evinden, işinden fedakarlıklar yapmayı ve bunların karşılığında da insanların yüzündeki tebessüm ve içlerindeki rahatlamayı görmeyi kabul ederek yer alır.
Bu görevi yaptıktan sonra da, doğru olanı yapmak, doğruları söylemek gibi bir rahatlama ile biz de huzur içinde evlerimize döneriz. İşte bu hizmet anlayışı Saadet Partisi dışında hiçbir partide yoktur. Bu anlayışla bizde seçim biter ertesi gün toplantılar ve çalışmalar devam eder. Seçimin sonucu değil bizim doğrun olanı yapmamız önemlidir ve aynı anlayışla da çalışmalarımızı 12 ay 24 saat devam ettiririz. Çocukluğumdan beri bu saflarda görev aldım ve bundan son derece memnunum. Sadet Partisi’nde edep var, ahlak var, insanlara sevgi ve saygı var, hepsinden önemlisi karşılıksız hizmet anlayışı var.
Şu anda aktif olarak yönetimde bana görev ve şans verildi. Büyüklerimi yakından takip ederek, onların yönlendirmesiyle başarılı olacağıma inanıyorum. Bu alanda, siyasi tarihin en başarılılarından olan ve söylediklerinin doğruluğu yıllar sonra da kabul edilen, yaşanan bir lidere sahibiz. Rahmetli kurucu genel başkanımız Necmettin Erbakan’ın söylediklerini uygulamak bile başarıyı getirir. Genel başkanımız Mustafa Kamalak da gündemi çok iyi takip eden ve doğru noktalara parmak basarak, yön gösterici olan bir lider. Böyle bir camiada değil yönetim de olmak, en küçük görevde bile yer almak dahi ayrıcalıktır.

*Siyasette gelecek vaat ediyorsunuz, peki ticarette de başarılı olacak mısınız?
-Ticaret çok farklı bir kulvar, görünüşte siyaset hizmet ve ikna gücü istiyor ama esnaflık son zamanlarda zor meslek oldu. Siyasette doğruyu anlatırsınız, ikna etmeye çalışırsınız ama sonuç alınamayacak pozisyonda geri çekilirsiniz ve görevinizi yapmış olursunuz. Ticarette, kaliteli ve en güzel ürünü, en uygun fiyatla da satsanız, karşınızdaki insanı ikna etmeniz için kabiliyetli olmanız gerekir. Bu nedenle de insanları iyi tanımanız ve inandırıcı olmanız şart. Bu yeteneğiniz yoksa, her ne kadar doğruyu söyleseniz, en iyi ürünü vitrine koysanız da iş yapamaz ve batarsınız. Ticarette devamlılık önemli, bir ürün alan müşteri, bundan memnun kalmalı ve devamlı gelmeli. Bu devamlılığı sağlayamazsanız, nakit para akışı olmazsa bitersiniz. Bana göre dünyanın en zor mesleği ticaret yapmak ve esnaflık, ama zorluğu kadar da zevkli olan mesleklerde de yine bunlar. En büyük hayat hocam babam. Babam hem siyasi alanda, hem de esnaflık da ve ticarette başarılı, ben de aynı çizgide giderek başarılı olacağıma inanıyorum. Gençlerin gelecek korkusu çok büyük, bu korkuyu yenmeleri için onları siyasi teşkilatlarda görev almaya ve aktif olarak hizmette yer almaya davet ediyorum.

*Ağadere’de esnaflık yapıyorsunuz, caddeni ve esnafların sorunları var mı?
-Ağadere’nin sorunları yıllardır devam ediyor. Bu caddede bir gecede asfalt atıldı ama alt yapı düzenlenmeden çalışma tamamlandı. Bugün yağmur yağınca cadde adeta nehire dönüyor, insanlar yürüyemiyor, hayat duruyor. Yıllardır caddenin ışıkları yanmıyor, altyapıda kalitesiz kablo kullanıldığı için zamanla bağlantılar koptu ve karanlıkta kaldık. Otopark sorunu için hep söz veriliyor, suç esnafa atılıyor ama bölgede hiçbir çalışma yapılmadı. Körfez’in en gözde caddesi ama kaldırımlar bozuk, çöpler düzenli toplanmıyor, kamera sistemleri yetersiz. Koskoca caddede, insanların ihtiyaçlarını karşılayacakları bir umumi tuvalet yok, ellerinizi yıkayacağınız, bir yudum sun içeceğiniz çeşme dahi yok. Ağadere’nin Hamit Kaplan Caddesi girişinde boş arsalar var ve halk bunu istemesine rağmen belediye bir çocuk parkı yapamadı. Bunlar olsa insanlar alış-verişe daha çok gelir ve cadde canlanır, başka yerlere vatandaşlar gitmez. Ağadere esnafı olarak bu hizmetlerin yapılmasını bekliyoruz. Son olarak da terörü her Türk vatandaşı gibi kınıyor ve lanetliyoruz. Bu konu tüm dünyanın sorunu haline geldi. Uygulanan yanlış ve hatalı politikalar sonucu bugün halk olarak terör acısını yaşıyor ve bir an önce bitmesini diliyoruz.

İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR?
İbrahim Özkan 21. 06. 1991 İzmit doğumlu. Kısa bir süre önce evlenen İbrahim Özkan Atatürk İlköğretim Okulu Orta Bölüm mezunu. 5 yıl önce babası ile ticarete atılan hayat okulunu babasıyla birlikte okumaya devam eden İbrahim Özkan, 8 yıl önce de Saadet Partisi saflarına geçiş yaptı ve 17 yaşında iken siyasetle tanıştı. Saadet Partisi’nde 2015 yılı sonlarına kadar yönetimde görev yapan Necip Özkan’ın oğlu olan İbrahim Özkan, siyasete babasının bıraktığı yerden görevini devralarak aktif olarak atıldı. Bu güne kadar saha çalışmalarında da babasıyla koşturan İbrahim Özkan, teşkilatta daha önce de Gençlik Kolları’nda Mali İşler Başkanı olarak görev yapıyordu. İbrahim Özkan, babası Necip Özkan ile birlikte Tütünçiftlik Ağadere Caddesi’nde Nurdan Çeyiz adlı işyerinin sahibi.

1743 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER