PERŞEMBE PAZARI ALANI'NIN İSMİ DEĞİŞİYOR! İŞTE YENİ ADI...

Perşembe Pazarı Alanı'nın ismi değişiyor! İşte yeni adı...

AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün yapım çalışmaları devam eden Kocaeli Devlet Hastanesi inşaatını inceledi. Burada konuşan Aygün Perşembe Pazarı alanının isminin değişeceğini duyurdu

AKP Kocaeli milletvekili Zeki Aygün inşaatı hala devam eden Kocaeli Devlet Hastanesi’nin yeni binasında incelemelerde bulundu. Aygün’e Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney ve Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Çakır da eşlik etti. 45 bin metrekare alan içerisine inşa edilen hastanede çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Eski devlet hastanesi yıkıldıktan sonra yerine boşalan alana 500 araçlık otopark ve yeşillik içerisinde olan meydan yapılacak.

 

ÖVÜNDÜĞÜMÜZ TEK ŞEY..

Hastaneyi inceledikten sonra açıklamalarda bulunan AKP milletvekili Zeki Aygün şunları söyledi: “2014’te başlayan bu yatırım modern bir hastane haline gelecek. Hastanedeki her şey son sistem yapılıyor. İnsanımız buna layık. Son olaylar karşısında milletimize ne kadar yatırım yapsak az. Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde ve Gebze Devlet Hastanesi’nde de çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nin araştırma hastanesi olması konusunda da çalışmalarımız sürüyor. Burada yapılan hizmetler artık Kocaeli değil, Türkiye standartında yapılıyor. Eskiden hastalarımız yurt dışına giderlerdi, artık oradan buraya hastalar gelmeye başladı. Bizim AKP hükümeti döneminde övündüğümüz tek sağlık ve ulaşım.

 

HASTA OLUNUP GELİNİR

Sağlık turizmi açısından da Kocaeli’nin gelişmemesi için hiçbir neden yok. Ilıca suyumuz var sağlık açısından faydalı olan ve yapılan tesisler de bunların tamamlayıcısı oluyor. Ulaşım konusunda da ciddi çalışmalar yaptık. Üçüncü köprümüz ve Osmangazi Köprümüzü hizmete açtık. İstanbul artık her hayfa Kocaeli’ye akıyor.  Şu anda incelediğimiz Devlet Hastanemiz de 200 yataklı bir hastane olacak. Bunlardan 50 tanesi yoğun bakım ünitesi. Geçmişte 2-3 olan yoğun bakım yatak sayısı eğer bugün 50 tane toplamda da 700’e yakın olabiliyorsa bu sağlıkta geldiğimiz noktayı gösterir. İnceledik gördük, hususi hasta olup gelinir buraya.

 

YIL SONUNDA AÇILACAK

Ben bu söylediklerimi AKP’yi övmek için söylemiyorum. Bu insanlara hizmet yapılıyor. Hastanemiz 2014’te başlamıştı 2016’nın bu aylarında bitmesi gerekiyordu projedeki bazı değişiklikler ve tadilat nedeniyle süresi biraz uzadı. Bu senenin sonuna kadar da tamamlanması planlanıyor. Biz de çalışmaları yerinde görmek ve incelemek , eğer yardıma ihtiyaç varsa da yardımcı olmak için bugün buraya geldik. Bir an önce de hizmete açmak istiyoruz. Hastanelerin içeriği de çok önemli. 5 yıldızlı otel odası gibi hastane odalarımız yapılıyor. Çift televizyon, bilgisayar, kulaklıkla müzik dinleme imkanı olacak. Bu da insanımıza verdiğimiz değeri gösteriyor. Siyasetin amacı halka hizmettir biz de bunu yapmaya çalışıyoruz.

 

 

TOPEL DAHA ÇOK KULLANILACAK

Ulaşımı ne kadar sağlıklı olursa ülkenin kalkınmasına en büyük katkıdır. Otobanlar ne kadar güzel olursa insanların ulaşımı da o kadar kolay olur. Kocaeli’nin otobanları, D-100 Karayolu yetmiyor. Tıkanıyor bayramlarda. Gerekli çalışmaları yaptığımız zaman Kocaeli ulaşım sıkıntısıyla değil, cazibesiyle gündeme gelecek. Cengiz Topel bugün Sabiha Gökçen’e yakınlığı nedeniyle çok kullanılmıyor. Zaman içerisinde ulaşım arttıkça Topel de daha kullanılır hale gelecek. Uçak artık herkesin ulaşabileceği bir ulaşım aracı haline geldi. Hatta 30 metrelik bir pisti var eğer 40 metrelik hale gelirse büyük uçaklar da inebilecek ve çalışmalar yapıyoruz. Hacca giderken kullanılmasını yaşadık, trafik yoğunluğunda kullanıldığını gördük ama ileride Sabiha Gökçen kadar yoğun kullanıldığını da göreceğiz.

 

ALANIN İSMİ DEĞİŞECEK

Bu iş siyaset üstü bir hadise oldu. 15 Temmuz ‘un ardından muhalefeti ile birlikte herkes bu işin arkasında ve biz de sabahlara kadar sahadayız. İnsanlar orada demokrasi ve ülkesine sahip çıkmak için duruyor. İnsanlara projeleri anlatalım ki içleri rahatlasın. Güzel şeyler oluyor bu ülkede. Bir korku, suni bir teneffüs yaratmayalım. Nöbetlere gelince cumhurbaşkanımız bir düdük çaldı ve halk sokaklara döküldü, ikinci düdüğü çalana kadar da alanlarda olmaya devam edeceğiz. Bu olayı gerçekleştirmek isteyenler gözümüzün nuru dediğimiz asker ocağında beyinlerini Pensilvanya’ya kiraya veren zihniyetin yapmak istediği bir girişimdi. Bunları yapan Türk askeri olamaz. Onları ayrı tutuyoruz. Biz TSK’ya değil şahsi olarak bu girişimi yapanlara tepki gösteriyoruz. Demokrasi nöbetlerimiz devam edecek. Vatandaşımızdan da gelen talep üzerine hep birlikte kent büyükleriyle birlikte Perşembe Pazarı alanınını Demokrasi Meydanı olarak ilan edeceğiz. Bu olaylardan sonra da o alan bu ismi hak etti.”

44203 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 12 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER