SAĞLIK-İŞ’TEN SÖZLEŞME TEŞEKKÜRÜ..!

Sağlık-İş’ten sözleşme teşekkürü..!

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Genel Teşkilatlanma ve Eğitim Sekreteri Kocaeli Şube Başkanı Bülent Gökmen, taşeron örgütlenmelerini tamamladı

Çalışmalarını büyük ölçüde başarıyla sonuçlandıran sendika geçtiğimiz gün Büyükşehir Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzaladı.

Bülent Gökmen, sözleşme sonrasında bir açıklama yayınlayarak, taşeron işçilere örgütlenme hakkı tanıyan yasada emeği olanlara teşekkür etti.

Gökmen açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle Türkiye Sağlık İşleri Sendikası adına terörü lanetliyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Bu ülke bizim ve gidecek başka yerimiz yok.

En baştaki görevimiz ülkemize sahip çıkmak. Şuan dünyanın gözü ülkemizin üzerinde, nasıl yıksak ve parçalasak diye hesap ediyorlar. İçimizde barınan bazı hainler de bunlara çanak tutmaktadır.

Kaos çıkartmak için ellerinden geleni yapacak olan bu hainlere fırsat vermeyelim. İşçisinden memuruna, yöneticisine, siyasetçisine kadar sabırla mücadele etmemiz gerektiğini söylemek istiyorum.

Günümüz belası fitneden uzak duralım, savaşalım.

Bu ülke bizim, başka gidecek yerimiz yoktur.

2015 yılının Ocak ayında yayınlanan 22.01.2015 tarih ve 29244 sayılı Resmi Gazetede “Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımlarında Toplu İş Sözleşmesinden Kaynaklanan Fiyat Farkının Ödenmesine Dair Yönetmelik” çerçevesinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait iki taşeron firmada Toplu İş Sözleşmesi, Yüksek Hakem Kurulu kararıyla tebliğ edilmiştir.

Sağlık İş Sendikası ile Kamu İşverenleri Sendikası arasında başlayan görüşmeler, tüm taşeron Toplu İş Sözleşmelerinde olduğu gibi YHK tarafından belirlenmiştir.

Taşeron çalışanları için güzel bir başlangıç olan Toplu İş Sözleşmesi hakkını, Hükümet bizzat sözünde durarak taşeron çalışanlarına hediye etmiştir.

Yakın zamanda asgari ücrete gelen zammın da uygulanması ile artık taşeron çalışanları bir köle değil, onuru ile tek derdi evine ekmek götüren bir işçi ve emekçi olmuştur.

Önemli olan bir Toplu İş Sözleşmesi ile güvence altına alınmaktır. İşvereni de korkutan budur.

Belediyede ilk örnek olan bu Toplu İş Sözleşmelerinin bir an önce uygulanarak, maaş farklarının çalışanlara ödenmesini temenni ediyor, tüm taşeronlara hayırlı olmasını diliyorum.”

2525 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER