SANCAKLI İSYAN ETTİ: DEMİRÖREN İSTİFA ETSİN

Sancaklı isyan etti: Demirören istifa etsin

Sporcu kimliğiyle de tanınan MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, “Özellikle AKP hükümeti geldikten sonra Türk sporu tamamen siyasallaşmış önemli mevkilere yandaşlar atanmış ve şu anda gelinen nokta da Türk sporu patlama noktasına gelmiştir” dedi. Sancaklı TFF Başkanı Yıldırım Demirören’i istifaya çağırdı

MHP’nin sporcu kimliğiyle de tanınan milletvekili Saffet Sancaklı önemli açıklamalarda bulundu. AKP hükümetiyle birlikte Türk sporunun siyasallaştığına vurgu yapan Sancaklı, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ’ı da Türk futbolunun önünü açmak adına istifaya davet etti.

 

ÜLKE TEHLİKEDE

Sancaklı sözlerine AKP hükümetini eleştirerek başladı. “14 yıldır ülkeyi yöneten AKP hükümetinin ülkemizi getirdiği durum hiç de iç açıcı değildir” diyen Sancaklı, “Şu anda hepimizin bildiği gibi terör tarihinde hiç olmadığı kadar güçlenmiş ve silahlanmıştır. Her gün şehit haberleri gelmekte sadece analar değil bütün ülke kan ağlar hale gelmiştir. Diğer tarafta dış politikada yaptığımız büyük hatalar sonucu komşularla sıfır sorundan bütün komşu ülkelerle nerdeyse savaş durumuna geldik ve şu anda ülkemiz büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır” açıklamasında bulundu.

 

TÜRK SPORU PATLAMA NOKTASINDA

Aynı sorunların sporda da yaşandığını dile getiren Sancaklı, “Özellikle AKP hükümeti geldikten sonra Türk sporu tamamen siyasallaşmış önemli mevkilere yandaşlar atanmış ve şu anda gelinen nokta da Türk sporu patlama noktasına gelmiştir. akrabalık ilişkileri ön planda tutularak federasyonlar ehil olmayan insanlara teslim edilmiştir” şeklinde konuştu.

 

TORPİL LİSTESİNİ AÇIKLADI

“Türk Sporunun altına dinamit konulmuştur” diyen Sancaklı “Buna bir kaç örnek vereyim; Eskrim Federasyonun başına Bilgi Teknolojileri Daire Müdürü Müminhan Bilgin getirilmiş ve bu görevde yıllarca kalmıştır. Tenis Federasyonun başına PTT Genel Müdürünü Osman Tural getirilmiş daha sonra da Danıştay üyeliğine atanmıştır.Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar kendisi de karetecidir. TFF MHK’nin başına AKP Belediye Başkan Adayı Kuddusi Müftüoğlu getirilmiştir. TFF Temsilciler Kurulu Başkanı AKP eski Milletvekili Abdurrahman Arıcı’dır. TFF Denetim Kurulu Başkanlığına İlker aycı getirilmiştir.Bu arkadaşımızın özelliği Bilal Erdoğan’nın sınıf arkadaşı olmasıdır.TFF Başkanvekili Servet Yardımcı eski bakanın kardeşidir. TFF Başkanı Yıldırım Demirören. Beşiktaş Kulübü başkanı iken 16 Milyon dolar borçla aldığı kulübü 325 Milyon dolar borçla bırakıp kulübü iflas noktasına getiren başarısız bir kulüp başkanı ödül olarak TFF Başkanı yapılmıştır. Zaten kötü giden Türk Futbolu uçurumun kenarına getirilmiştir. Aslında Türk Futbolunu resmiyette TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu yönetiyor gibi görünse de ancak perde arkasındaki isim Göksel Gümüşdağ. Göksel Gümüşdağ’ın özelliği ailenin damadı olmasıdır" açıklamasında bulundu.

 

O KART TÜRK FUTBOLUNA GÖSTERİLDİ

Geçen hafta oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçını hatırlatan Sancaklı, "Trabzonspor’un futbolcusu Salih Dursun’nun hakeme göstermiş olduğu kırmızı kart Türk Futboluna ve Türk sporuna gösterilmiştir. Demirören ve Gümüşdağ görevlerinden derhal istifa etmeli, TFF'nin başına yıllarca Milli Takımlarda hizmet etmiş Uluslararası Futbol Camiasında da tanınan birisi getirilmelidir.TFF Yönetim Kurulunun %50’si Milli Futbolculardan oluşturulması gerekmektedir.Bu olay hem Uluslararası arenada prestijli bir noktaya getirir Türk Futboluna büyük moral olur ve önünü açar" dedi.

 

SİTEM ETTİ

TFF delege sistemi tüzüğü'nün bir an önce değiştirilmesi gerektiğini belirten vekil Sancaklı, "Şu an itibari ile Türkiye Profesyonel liglerinde bulunan 3578 tane profesyonel futbolcu oy kullanmalıdır.Saffet Sancaklı olarak 3 büyük kulüpte oynamış Milli Takımın her kademesinde görev almış Türk Futbol tarihinde en çok gol atan 15-20 futbolcudan birisidir. Ancak bu güne kadar TFF seçimlerinde delege bile olamadım ve Türk Futbolunun geleceği ile ilgili bu hiçbir seçimde oy kullanamadım. Bütün bu verdiğim örneklerden sonra son 2 olimpiyatta neden başarısız olduğumuz sorusunun cevabı verilmiştir" ifadelerine yer verdi.

 

TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

Sancaklı yetkiliere de şu sözlerle seslendi: "Gelin bu güne kadar yapmış olduğunuz bu uygulamalardan vazgeçin yapılacak olan federasyon seçimlerinde siyaseti ikinci plana itin ve federasyon başkanları ve yönetimlerini seçerken birinci öncelik ehil olan bu görevleri layıki ile yapabilecek ve Türk Sporunun önüne açacak insanları seçelim.Bir Milli Sporcu ve MHP Milletvekili olarak bütün bu gelişmeleri yakından takip etmekteyim ve takipçisi olmayada devam edeceğim."

6539 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER