SANTEK 2016 KAPILARINI AÇTI

SANTEK 2016 kapılarını açtı

TÜYAP Fuarcılık tarafından yapılan SANTEK 2016 Fuarı kapılarını açtı. Fuarda çeşitli gruplardan 250 firma katılımcılarla buluşacak

TÜYAP fuarcılık grubu tarafından Kocaeli Sanayi Odası(KSO), Kocaeli Ticaret Odası(KOTO)açılann işbirliğiyle Kocaeli Uluslar arası Fuar Merkezi’nde hazırlanan SANTEK 2016Fuarı’nınaçılış töreni gerçekleşti. Törene;  AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, TÜYAP Fuarcılık yönetim kurulu başkanı Bülent Ünal, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve çok sayıda davetli katıldı. Fuar 28 Mayıs tarihine kadar açık kalacak.

 

37 YILLIK BİRİKİM

Açılışta konuşan TÜYAP Fuarcılık yönetim kurulu başkanı Bülent Ünal, “37 yılın birikimleriyle bugün buradayız. Gerçekten bu 37 yıllık birikimle Türkiye’de endüstrinin önünü açan bir gayret içerisindeydik. Türkiyeli sanayicileri endüstriyle buluşturma çabasındaydık. Yerli üretimi destekle çabası verenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Bu fuarlar içerisinde düşünüyorum ki iyi şeyler yaptık. Dönüp baktığımızda Kocaeli’nin gelişmiş bir sanayisi var. Türkiye’nin genel değerlendirmesi içerisinde çok farklı bir yeri olduğunu düşünüyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

KOCAELİ ÖRNEK

KOTO Başkanı Murat Özdağ, “Bizler ülkemizse sevgimizi ve bağlılığımızı göstermek amacıyla güzel işler yapmanın peşindeyiz. Kocaeli ülkemizi en güzel mini örneğini oluşturmaktadır. Bu nedenle bu ilde yapılması mümkün yapılmayan her şeyin vebali vardır. Kocaeli Türkiye’nin endüstri santralidir. Bu anlamda Kocaeli koşarsa Türkiye koşar. Yerlileştirme anlamında donanma komutanlığının burada açılan standı bizim için çok önemli. Bu fuarın ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu şehirde fuar ve kongre merkezi de yer almalı” dedi.

 

43 YABANCI FİRMA

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Bu yıl 250 tane önemli şirketin katılımıyla geçen yılın katılım oranından yüzde 20 daha fazla katılımla fuarımızın açılışını yaptık. SANTEK’in en önemli etkinlileri kısa zamanlı yapacağımız etkinler. 10 farklı ülkeden 43 yabancı firma ağırlayacağız. SANTEK’in 37 yıllık bir tecrübesi var. Bu tecrübeyle de ilimize önemli katkılar sunduğunu ifade edebiliriz. Biz yabancı firmaları ülkemizde ağırlamamızı sağlayan herkese ve bize destek veren tüm firmalara teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

LİMAN KENTİ KOCAELİ

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kocaeli Türkiye’nin en hareketli, en bereketli, üreten ve aynı zanda bir liman kenti. Bu anlamda ana merkezlerden bir tanesi. Bir santral. Şu anda buradaki fuar merkezini bugüne kadar verimli kullanamadığımız kanaatindeyiz. En verimli kullandığımız organizasyon Kocaeli Kitap Fuarı. Burayı daha verimli kullanmak için bu işe yıllarını vermiş TÜYAP gibi kuruluşlarla birlikte çalışmak istiyoruz. Fuarımızın başarılı ve verimli geçmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

2023 VURGUSU

Vali Hasan Basri Güzeloğlu ise, “Sadece ilimiz için değil, ülkemiz için de anlamlı bir organizasyon. Kocaeli sadece il ve bölge ölçeğinde değil Türkiye’nin aydınlık temellerine ulaşmasında, 2023 dair tüm hedeflerine ulaşmasında önemli yeri olan bir büyükşehir. Kocaeli’de biz sadece üretimin artmasını istemekle birlikte bu üretimin dönüşmesini, bu dönüşümün Kocaeli’den başlayarak anlaşılmasını istiyoruz ve gayret ediyoruz. Bunun için önemli bir altyapıya sahip olduğumuzu da biliyoruz” diyerek kısa bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından açılış kurdelesi kesildi.

4187 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER