ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İFTARDA AĞIRLANDI

Şehit ve gazi aileleri iftarda ağırlandı

Şehit ve gazi aileleri Kocaeli Valiliği tarafından organize edilen iftar programında ağırlandı

65. hükümette Milli Savunma Bakanı olarak görev alan Fikri Işık, ilimize yaptığı ilk resmi ziyaretleri kapsamında sırasıyla valilik, AKP İl Teşkilatı ve Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Bakan Işık’ın ilimizdeki son durağı Kocaeli Valiliği’nin The Ness Otel’de şehit ve gazi aileleri için gerçekleştirdiği iftar programı oldu. Burada şehit ve gazi aileleriyle bulunan Işık, terörle mücadele konusunda açıklamalarda bulundu. Düzenlenen yemeğe il protokolünden de birçok kişi katıldı.

 

ACINIZ ACIMIZDIR

İftar programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Her fırsatta şehit ve gazi ailelerimizi ziyaret etmeye çalışıyoruz. Şehitlerimiz ve gazilerimiz bizim başımızın tacı. Terörle mücadelede gerek askerlerimizi ve polislerimizi gerekse diğer güvenlik güçlerimizi kaybettik. Bunları Kocaeli’nin değerleri olarak görüyorum. İnanıyorum ki milletimiz bu mücadeleden galip çıkacaktır. Yalnız mücadele ettiğimiz 3-5 tane terör örgütü değil, onları besleyenlerdir. Çok sinsi güçler var bu sinsi güçlerin çok sinsi planları var. Millet olmamızın önünde hiçbir güç duramayacaktı. Onun için bir aradayız. Acınız acımızdır” dedi.

 

KAHRAMANLARIN EMANETLERİ

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Milletleri millet yapan içinden çıkan canlarını bu millet ve devlet için feda eden şehit ve gazilerdir. Sizler her türlü hakkımız için hayatlarının baharında canlarını feda eden kahramanlarımızın emanetlerisiniz. Herkes şunu bilmeli ki bağrından bu kahramanları çıkaran Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Şehitlerimiz varlığı bu topraklarımızın vatan olduğunun göstergesidir. Onlar bizim gurur kaynağımızdır” ifadelerini kullanarak konuşmasını sonlandırdı.

 

MAŞALAR DEĞİŞİYOR

Fikri Işık ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu iftar sofrasında sizlerle beraber bulunmaktan duyduğum memnuniyeti özellikle ifade etmek isterim. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Hayatta olan gazilerimize sağlık, mutluluk ve esenlik diliyorum. Biliyorsunuz mübarek ramazanın ilk gününde İstanbul’da haince bir saldırı gerçekleşti. Bugün yine Midyat’ta yapılan hain saldırıda insanlarımız ve güvenlik görevlilerimiz şehit oldu. Bu toprakların kolay vatan olmadığının bilincindeyiz. Anadolu’ya ayak bastığımızdan itibaren bu topraklar için şehit veriyoruz. Maşalar değişiyor ama mücadelemiz devam ediyor.

 

7 BİN 600'ÜN ÜZERİNDE TERÖRİST...

Biliyorsunuz terörle şu anda çok yoğun bir mücadele içerisindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti’ne diz çöktüreceklerini zannedenler. 23-24 Temmuz’da başlayan operasyonlarla cevaplarını alıyorlar. 500’ün üzerinde şehidimiz var. Fakat şunu bilmelisiniz ki bu operasyonlarla terör örgütü şimdiye kadarki en büyük kayıplarını yaşamıştır. 7 bin 600’ün üzerinde terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bu mücadele tek bir terörist kalmayana kadar devam edeceğiz. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Bu millet şimdiye kadar diz çökmedi bundan sonra da çökmeyecek.”

4946 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER