SENDİKA ÜYELERİ DARBE GİRİŞİMİNİ PROTESTO ETTİ

Sendika üyeleri darbe girişimini protesto etti

Türk Eğitim-Sen Kocaeli 2 No’lu Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Aydemir, “Gebze Teknik Üniversitesi sivil toplum örgütler olarak 15 Temmuz gecesi yapılmış saldırıyı, haince planlanış darbe girişimini nefretle kınıyoruz” dedi.

Eğitim Bir-Sen Kocaeli 2 No’lu Şube Başkanlığı ve Türk Eğitim-Sen Kocaeli 2 No’lu Şubesi’nin Gebze Teknik Üniversitesi’ndeki üyeleri 15 Temmuz darbe girişimine karşı bir basın açıklaması yaptılar. GTÜ Rektörlük binası önünde dün yapılan basın açıklamasına Kocaeli 2 No’lu Şube Başkan'ı Mustafa Kılıç, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Aydemir, Türk Eğitim Sen Gebze Teknik Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hakan Hocaoğlu ve GTÜ’de bulunan sendika üyeleri katıldı.

 

MİLLETİMİZLE ONUR DUYUYORUZ

Basın açıklamasını Türk Eğitim-Sen Kocaeli 2 No’lu Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Aydemir yaptı. Ali Rıza Aydemir yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Türkiye 15 Temmuz 2016 tarihinde ne yazık ki kanlı bir darbe girişimine sahne olmuştur. Aziz Türk milletinin varlığına, birliğine, hürriyetine kasteden ve ülkenin bütün kurumlarına sızan FETÖ silahlı örgütü tarafından gerçekleştirilmeye çalışan askeri darbe girişimi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gücü ve kudreti sayesinde püskürtülmüştür. Yüce devletimizin bu gücünü, tankların önüne gözünü kırpmadan yatan, atılan kurşunlara tereddüt göstermeden kendini siper eden, F16’lar karşısında korku nedir bilmeden karşı duran, demokrasi nöbetleri ile mensubu olmaktan bir kez daha onur duyduğumuz milletimizden almaktadır.

 

NEFRETLE KINIYORUZ

Paralel ihanet çetesinin bu alçakça girişimi emperyalist oyunlarla Ortadoğu’yu kan gölüne çevirenlerin Türk milleti özelinden tüm İslam coğrafyasıyla, ümmet hesaplaşma çabalarının son kanıtıdır. Bizler Gebze Teknik Üniversitesi sivil toplum örgütler olarak insan hak ve özgürlüklerinin genişlediği, bireye karşı sorumluluğun arttığı günümüzde, ekonomik, sosyal ve demokratik kalkınma bakımından gıpta ile izlenen, insan onurunun yeniden yükseldiği Türkiye Cumhuriyeti’ne halkımızın bağımsızlığına ve demokratik kurumlarına; 15 Temmuz gecesi yapılmış saldırıyı, haince planlanış darbe girişimini nefretle kınıyoruz, yapılan bu darbe girişiminin dimdik karşısında olduğumuzu, millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığımızı ilan ediyor ve en önemlisi de aziz milletimizin milli mücadelede olduğu gibi bugün de vatana sahip çıktığını görmekten gururlanıyoruz.

 

VATAN İÇİN FEDA OLSUN

Bu darbe insanlığın bütün ahlaki ilkelerinden, dini prensiplerinden medeniyet değerlerinden ve asgari vicdani ve insani müştereklerden uzak bir kalkışmadır. Bu ülkenin anneleri, babaları, oğulları, kızları olarak yapılanları nefretle lanetliyoruz. Dosta düşmana buradan ilan ediyoruz, bu topraklarda yaşayan Türkiye Cumhuriyeti’nin her bir ferdi, devlet ve milletin bölünmez bütünlüğüne, bu vatana zarar verilmesine canımız pahasına da olsa asla izin vermeyeceğiz. Milletimiz yüreğinde hiçbir kimsenin sökemeyeceği iman ile peygamber sevgisiyle ve bütün renkleriyle, tüm zenginlikleri ile canların can olduğu kardeşliğin sel olduğu topraklarda destan yazmaya, birliğin ve beraberliğin derinleşerek istiklale yürümeye devam edecektir. Sırtını halka ve hakka ve yaslayanlar kazanmıştır. Vatan için canımızda, kanımızda feda olsun. Bizim için en önemli mukaddestamız bayrağımız, vatanımız, şerefimiz, şanımız ve ilelebet sürecek hürriyetimizdir. Bu vesileyle kendini korusun diye alınan silahlarla şehit edilen vatan evlatlarına Allah’tan rahmet kederli ailelerine sabırlar diliyoruz.”

10046 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER