SIRADIŞI EĞİTİMİN ADRESİ; CREATİVE MİNDS PRESCHOOL

Sıradışı eğitimin adresi; Creative Minds Preschool

Dil ve konuşma terapisti Selim Gerçek ile pedagog Fatih Uykun tarafından 3 yıl önce açılan Creative Minds Preschool, öğrenci ve velilere sunduğu sıradışı eğitimlerle benzerlerinden ayrılmayı başardı

3 yıl önce dil ve konuşma terapisti Selim Gerçek ile pedagog Fatih Uykun tarafından açılan Creative Minds Preschool, sunduğu sıradışı eğitimlerle farkını gösterdi.

 

 

Farklı bir eğitim anlayışıyla 2-5 yaş arası çocuklara hizmet veren Creative Minds Preschool’da lisans mezunu okul öncesi öğretmenler, anadili İngilizce olan native öğretmenler, psikolog, pedagog, müzik ve beden eğitimi öğretmenleri, ergoterapist-duyu bütünleme terapisti ile yardımcı personeller gibi farklı disiplinlerden profesyonel bir kadro yer alıyor. Bu kadro eğitim ve öğretim faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir. Çocukların dilinden konuşulan bir ortamda, çocukların kendilerini özgün-özerk hissettikleri, kendilerine benzeyen çocuklarla bir arada olarak ve öğrenmekten keyif alarak birbirlerine lokomotif kimlikler olmalarının hedeflendiği anaokulunda, öğrencilerin bir yılın sonunda İngilizce’yi anlayacak seviyeye gelmeleri en büyük başarıları.

 

 

YARATICI ÖĞRENME ALANLARI

Erken dönemde çocukların potansiyelini ortaya çıkarmaya fırsat veren özel olarak tasarlanmış, sembolik ve gelişimsel oyunlardan oluşan ‘Erken ve Zenginleştirerek Öğrenme’ programının uygulandığı anaokulunda; çift dillilik, teknoloji ile interaktif eğitim ve düşünme becerileri eğitim programının temelini oluşturmaktadır.

 

 

Ayrıca, eğitim müfredatının, çocuklarda merak uyandırma ilkesiyle oluşturulduğu, düşünme becerilerini besleyen sıradışı ve yaratıcı öğrenme alanlarıyla doğal süreç içinde İngilizce konuşmayı, nitelikli oyunlarla öğrenmek okulun hedefleri arasında. Creative Minds’te dersler, çocukların heyecanları için dizayn edilmiş özel içeriklerden oluşmaktadır. Anadili İngilizce olan öğretmenlerle gün boyu tüm derslerde ve branşlarda İngilizceyi birçok ülkede kullanılan ‘daldırma yöntemiyle’ çocuklara edindirmekteler.

 

 

İLKOKULA HAZIRLIK EĞİTİMİ

Etkileşimli kitap okuma programı ile her iki dilde okur-yazar hale gelerek dili fonetik olarak fark etmek, tanıma ve kavrama çalışmaları ile ilkokula rahatlıkla geçiş sağlayan Literacy Eğitimi bu okulu diğerlerinden ayıran en belirgin özellikleri arasında. 0-6 yaş döneminin en önemli öğrenme yöntemi olan Kinesteti ve Koordinayon Eğitimi yine sıradışı bir eğitim olarak Creative Minds’de karşımıza çıkmakta. Temel felsefenin bilimsel hedeflerle hareket becerisini geliştirmek olan derste, çocuklar hareket ederek efektif öğrenme gelişimlerini böylelikle sağlamakta. Ayrıca, çocukların farklı müziklerle tanışmalarını, nitelikli bir dinleyici olmalarını hedefleyen Müzik Eğitiminde de tam zamanlı müzik eğitmeni tarafından piyano eğitimi de bireysel olarak verilmekte.

 

 

BU AYRICALIĞA ŞAHİT OLUN

Çocukların görsel ayırt etme ve parça bütün ilişkilerini kavrama gelişimine katkı sağlayan Görsel Sanatlar Eğitimi, farklı ülkelerin çocuklarının oyunlarını öğrenerek, onların kostümlerini giyerek ve oyunlarını oynayarak keyif de aldıkları Yeryüzü ve Kültür Eğitimi de kurumun diğer ders içerikleri arasında.

 

 

Ebru ve ahşap boyama derslerinin de verildiği anaokulunda gelecek eğitim döneminde yoga, dans atölyesi gibi diğer dallara da yer verilecek. Siz de çocuğunuzun bu farklı eğitim anlayışıyla eğitimini ve gelişimini yapmasını istiyorsanız yapmanız gereken şey 0 262 331 06 17 telefon numarasından, www.creativeminds.com.tr sayfasından veya bizzat Mehmet Ali Paşa Mahallesi, Bağdat Caddesi, No:186 İzmit adresine giderek çocuğunuz için bu ayrıcalığa şahit olabilirsiniz.

 

8217 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER