SP'Lİ CAN: ADAY OLDUĞUM İÇİN ASLA PİŞMAN DEĞİLİM

SP'li Can: Aday olduğum için  asla pişman değilim

Saadet Partisi İzmit İlçe Başkan adayı Mustafa Can, kendisine gelen tepkilerine rağmen pişman olmadığını söyledi, mükemmel bir yönetim için çalıştığını ifade etti

Saadet Partisi (SP) İzmit İlçe Teşkilatı’nın olağan genel kurulu 4 Haziran’da yapılacak. Şuana kadar mevcut ilçe başkanı Samet Gürsoy ile partinin çeşitli kademelerinde görev yapan Mustafa Can adaylıklarını açıkladı. Kongrede de bu iki ismin dışında bir aday beklenmiyor. İzmit ilçe başkan adaylarından olan Mustafa Can, kongreye sayılı günler kala yazılı bir açıklama yaparak şunları dile getirdi:

 

PİŞMANLIK DUYMADIM

“Bizim Milli Görüş prensiplerine uygun olmayan bu çıkışımızın, camiamızda hoş karşılanmayacağını, itaat ve biat kültüründen uzak bir hareket ve davranış olacağını, bu nedenle şahsıma ve çıkışıma bir çok tepkiler olabileceğini bilerek, bütün bu riskleri göze alarak bir karar verdim. Bundan asla pişmanlık duymadım çünkü gerekli olan istişarelerimi yaptım. Bu sürede görüşemediğim ya da istişare edemediğim mutlaka olmuştur. Bunlar bilinçli olarak yapılmayan hatalardır.

 

TARİH BUNU YAZACAK

Fakat her şeye rağmen teşkilatlarda Mustafa Can bizle istişare etmedi, kendi başına bir çıkışla hareket ediyor yaklaşımının beni gerçekten üzdüğünü ve yıprattığını söylemek zorundayım. Bana bu yaklaşımda bulunanların, keşke istişare metodunu uygulamayan mevcut yönetime karşı (benim çıkışımdan önce) aynı kararlılık ve söylemle çıkabilecek duruşu ve yürekliliği gösterebilselerdi. Milli Görüş tarihi yapılanları ve yapılması gerekip de yapılmayanları bir gün yazacak buna inanıyorum.

 

BAŞKANLIK HIRSIM YOK

Bizim bundan sonra kaybedecek kimsemiz yok. Herkes birbirine sıkı sıkıya sarılsın, göreceksiniz Allah yardım edecek ve biz galip geleceğiz. Yıllarca bu teşkilata ve davama hizmet ettim ve Allah izin verdiği müddetçe de devam edeceğim. Benim ilçe başkanı olma hırsım yok sadece bu dönemde teşkilatı toparlayacak bir ağabey olduğuma inanıyorum.

 

MÜKEMMEL YÖNETİM

Kimseyle hele hele davamın temsil noktasındaki kişilerle asla sıkıntım olamaz. Böyle olsaydı; 3 yıl önce kongrede muhalif olan bir kişi olarak il başkanımın yönetimine girmez, belediye başkan adayımızın ve milletvekili adayımızın danışmanlığını kabul etmezdim. Gelin benim ilçe başkanlığımda sadece bir dönem mükemmel bir yönetim kurulu oluşturalım.

 

SÖZ VERİYORUM

Çünkü değerli kardeşim mevcut ilçe başkanımız, Samet Gürsoy’un listesinde de bir çok ortak isim olacak. Bu isimler hepsi bir değer ve kazanım. Bunu lütfen bir pazarlık görmeyin. Sadece şunu yapmak istemiyorum belki de bir çok isim kongre sonrasında dışarıda kalacak, çabam bunun için. 2019 seçimlerine girerken her haliyle hazır ve Saadet Partisi’ni en güzel şekilde temsil eden bir İzmit ilçe teşkilatı sözü veriyorum”

2151 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER