SP'Lİ KADINLAR ÇALIŞTAYI KONUŞTU

SP'li kadınlar çalıştayı konuştu

Saadet Partisi Kadın Kolları Mayıs Ayı İl Divan Toplantısı SP il binasında gerçekleştirildi.  ”Yeni bir dünya kurulumunda kadın ve aile”  ana teması ile Ankara’da gerçekleştirilen Milli Görüş Kadın Zirvesi’nin sonuç bildirgesi ile ilgili konuşan Şengün, “Bugün ülkemizde kadın eşyanın fiyatını arttırmak için bir reklam unsuru olarak kullanılıyor” dedi

Saadet Partisi Kadın Kolları Mayıs Ayı İl Divan Toplantısı SP il binasında gerçekleştirildi. Toplantıya İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün, Teşkilat Başkanı Şennur Altınbayrak,  il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve çok sayıda partili kadın katıldı.

İSLAM DÜNYASI PARÇALANDI

Nisan ayı çalışmalarının değerlendirileceği ve Mayıs ayı çalışma programının belirleneceği toplantının açılış konuşmasını yapan SP İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün, şehitlere rahmet dileyerek sözlerine başladı. Şengün şu açıklamalarda bulundu: “Coğrafi özellikleri, enerji kaynakları, tarihi birikimi,dinamik nüfus gibi verimli özellikleriyle,dünyanın en önemli ülkesi olan Türkiyemiz tarihinin en kritik ve zorlu dönemini yaşıyor. Her gün canlı bombalar,terörist saldırılar korkunç bir kabus gibi üzerine çökmüş durumda..Dokuz aydır şehit haberi almadığımız gün yok.İslam dünyası tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar parçalanmış ve birbirine düşürülmüş durumda.

 

HİLE REJİMİNİN FAYDASI YOK

“Ekonomi perişan. Esnaf hacizli. İnsanımız yediden yetmişe borçlu.Vatandaşın, ensafın, kobilerin, sanayicinin ve devletin toplam borcunun; 1 trilyon 750 milyar tl olduğunu uzmanlar söylüyor.Eğitim ve sosyal politikaların basiretsizliğinin sonuçlarını artık gazetelerin üçüncü sayfalarından değil, manşetlerden,ana haber bültenlerinden takip ediyoruz.Ülkemiz ve milletimiz bu durumdayken,yöneticilerin ve siyasetin gündeminde ; “Düşük profilli başbakan aranıyor”  “caps” i var! Bu “caps” sizi eğlendiriyor mu bilmiyoruz, umurumuzda da değil ancak, iktidarın ve muhalefetin tercih ettiği bu hile rejimi ve yürüttüğü köle düzeninin ne kendilerine nede kimseye hiçbir faydası olmadığını,biran evvel ülkemizin kendi gerçek gündemine dönmek zorunda olduğunu hatırlatmayı bir vecibe biliyoruz” dedi.

 

BİZİM ÇALIŞTAYIMIZ FARKLI

”Yeni bir dünya kurulumunda kadın ve aile”  ana teması ile Ankara’da gerçekleştirilen Milli Görüş Kadın Zirvesi’nin sonuç bildirgesini Şengün şu cümlelerle açıkladı: Kadının ,toplumdaki yeri ve etkisinden çalışma hayatına ,engelli olarak yaşadıklarından eğitime,vakıf medeniyetindeki konumundan medyaya,ekonomideki varlığından siyasete kadar bir çok başlık altında inanç ve medeniyetimizin esasları dahilinde bakış açımızı ve çözüm önerileri ifade edildi.Bu güne kadar pek çok kadın çalışması yapıldı, yapılıyor. Peki bizim yaptığımız bu çalıştayı diğerlerinden farklı kılan nedir? sorusunun cevabı: Bir çok kadın çalışması batı referansları ile gerçekleşmektedir. Tespitleri ve çözüm yolları sunulurken bu toprağın sesi olmaktan uzak,batının bizim insanımıza  taktığı gözlükle  meseleye bakması sağlanıyor. Sonuçta  kadını bireysel eştirici, üstünlük atfedici, bencilleştiren, ve yaradılışından gelen özellikleri hiçe sayan bir çerçeve çiziliyor.”

 

 

BAKIŞ AÇISI DEĞİŞMELİ

“Ezen sömürü düzeninin içerisine çekiliyor. Belki çok para kazanan ancak yalnızlaşan, mutluluğu maddi unsurlarda bulmaya çalışan, ruhsal olarak arayışta, kalbi huzursuz bireyler oluyorlar.Bugün ülkemiz nüfusunun %49.8’i kadın.Fakat her on kadından dördü eşinden fiziksel şiddet görüyor. %10’u koruma kararlarına rağmen öldürülüyor. Son 6 yılda;1418 cinayet,868 tecavüz,1194 taciz yaşanmış.Sadece İstanbul’da yirmi bin çocuk sokakta yaşamakta.Son on yılda boşanmalar %30 arttı.4 milyon kadın hiçbir sosyal güvencesi olmadan kayıt dışı çalışıyor. Bugün ülkemizde kadın eşyanın fiyatını arttırmak için bir reklam unsuru olarak kullanılıyor. Bedeni sömürülüyor. Ucuz işçi olarak emeği sömürülüyor. Biz kadına yönelik bakış açımızın inancımız ve medeniyetimizin referansları çerçevesinde şekillenmesinin hem kadına hem de  topluma yönelik büyük bir katkı olacağına inanıyoruz. Kadını bireyselleşen ve bencilleştiren değil, bir bütünün en değerli parçası olarak toplumun inşaa ve istikametinde daha fazla varlık göstermesini istiyoruz.”

 

YARINA IŞIK TUTACAK

“Biliyoruz ki, Anadolu’da  bin yıldır var olmuş milletimizi inşa eden en önemli unsurlardan biri, inanç değerlerinden beslenen kadın faktörü olmuştur. Yaradılış gayesinin, kulluk vazifelerinin şuurundaki kadın; şahsına ve ailesine karşı sorumluluklarının yanı sıra ,toplumsal sorumluluk bilinciyle ,Anadolu’yu vakıf müessesesi ile baştan sona maddi- manevi inşa etmiştir.Toplumunda yaşanan her türlü olumsuzluktan ümmetin ferdi olarak bizzat sorumludur.Bu sorumluluğun bilincinde gerçekleştirilen çalıştay ve sonuç bildirgesi, bu güne olduğu gibi yarına da ışık tutacak metin niteliğindedir. Ulusal çerçevede gerçekleştirilen bu çalışma, 25-26 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak “Müslüman Topluluklar Toplantısı“ nda uluslararası boyuta taşınacaktır"Şengün’ün konuşmasının ardından ilçe başkanları Nisan ayı raporlarını sundu. Toplantının devamında Eğitim Başkanı Feyza Kaymakçı Genel Merkez Eğitim Binası için ilçelerin katkı paylarını açıkladı. Katkı paylarının sonuçlarına göre Başiskele 1., Karamürsel 2. ve Gebze 3. sırada yer aldı.

1234 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER