STADDA MEZUNİYET COŞKUSU

Stadda mezuniyet coşkusu

Körfez Alparslan Türkeş Stadyumu'nda düzenlenen mezuniyet gecesinde, 12. Sınıf öğrencileri toplu olarak kep atıp ve mezuniyetlerini kutladılar

Körfez Yarımca Atalar Mahallesi’nde yer alan Alparslan Türkeş Stadyumu'nda düzenlenen mezuniyet gecesinde, 12. Sınıf öğrencileri toplu olarak kep atıp ve mezuniyetlerini kutladılar. Mezuniyet törenine, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve eşi Bilge Baran'ın yanı sıra Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, Sivil Toplum Kuruluşları, İlçe Tarım Müdürü Semra Koşumcu, Meclis üyeleri, daire müdürleri, muhtarlar, veliler, öğretmenler ve çok sayıda Körfez halkı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende öğrenciler okullarını temsilen cübbeleriyle yürüyerek katılımcıları selamladı. Törende öğrencilerin yürüyüşünün ardından konuşmalar yapıldı.

 

 

SİZLERİN MUTLULUĞUNU BİRLİKTE PAYLAŞIYORUZ

Törende konuşan Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, Mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi. Okutan, "Bugün çok önemli bir gün. Velilerimiz ve çocuklarımız mezun olmanın mutluluğunu ve gururu yaşıyor. O mutluluk ve gurur hafızalardan hiç silinmeyecek. Çocuklarımız bugünden itibaren sorumluluklarının daha da artacağı yeni yol haritalarının ilk günlerindeler. Mezun olan kardeşlerimin yolları açık olsun. Yeni mezuniyetlerin sizlere ve ailenize, ülkemiz ve ilçemiz için hayırlara vesile olmasını dilerim" dedi.

Öğrenciler zaman zaman farklı okullarda ve aynı sınıfta olan arkadaşlarıyla sarılarak duygusal anlar yaşadılar. Onları teselli ise öğretmenleri ve okul müdürleri oldu.

 

 

"YOLUNUZ AÇIK OLSUN" ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

Eğitime ve gençliğe verdiği önemle birçok başarılı projeye imza atan Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfezlilerin alkışları eşliğinde kürsüye gelerek düzenlenen törende mezun olan öğrenciler ve ailelerine seslendi. Mezun olan öğrencilere aydınlık bir gelecek temennisinde bulunan Başkan Baran, gençlerin en güzel şekilde yetişmesi, donanımlı, birikimli, vizyon sahibi bireyler olması amacıyla eğitimden spora kadar her alanda verdikleri desteğin bundan sonra da süreceğini söyledi. Başkan Baran, "Bizim bir ilkemiz vardı; yapamayacağımız şeyin sözünü vermemek ve sözünü verdiğimiz şeyi de mutlaka yapmak. Körfez Belediyesi olarak hangi okulumuzun ne eksiği varsa gideriyoruz. Yeter ki geleceğimizin teminatı gençlerimiz en iyi şekilde yetişsin ve okusun. Ben sizleri ve ailelerinizi tebrik ediyorum "Yolunuz açık olsun" Allah yar ve yardımcınız olsun." Şeklinde konuştu.

Coşkulu şekilde gerçekleşen mezuniyet gecesi, kep atma töreni ile devam eti. Kep atma töreninin ardından gecenin finali havai fişek gösterileriyle son buldu.

3994 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER