TANTAN VE 22 KİŞİYE DAVA

Tantan ve 22 kişiye dava

İlimizde sendikal hareketin önde gelen isimlerinden olan Barbaros Tantan ve 22 kişiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a alenen hakaret ettikleri gerekçesiyle dava açıldı.

25 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştirilen bir eylemde okunan bildiri, atılan slogan ve dövizlerdeki yazılar nedeniyle dava açıldığı öğrenildi.

Tantan ile birlikte ayrıca; Murat Harata, Yener Çalışkan, Suca Omurca, Yaşar Seğmen, Atilla Yüceak, Yusuf Çağlar Araz, Erol Perçin, Armağan Çağan Yazıcı, Erdal Karakuş, Osman Berkan Yıldızlı, İmran Aygün, Okan Başal, Sabriye Gülşah, Caner Polat, Hilal Habibe Tok, Gökçe Şengönül, Simge Özel, Deniz Takak, Oğulcan Yılmazer, Eda Akbulut, Ramazan Bayram ve Fırat Özgür Ürper de hakim karşısına çıkacak.

Kocaeli 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava 11 Temmuz’da görülecek.

Benzer soruşturmalarda 'dava açılmasına gerek yoktur' denildiğini ya da açılan davalarda beraat kararı çıktığını anımsatan Tantan, sosyal medya hesabından şunları yazdı:

"Suç isnadının yok sayılması için AYM'ye yapılmış başvuruda karar beklenen süreçte, hakkımızda "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlamasıyla iddianame hazırlanmış, Kocaeli 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi de bu iddianameyi kabul edip dava açmıştır.”

2445 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER