TARHAN: MÜCADELENİZ BÜTÜN EMEKÇİLER İÇİN

Tarhan: Mücadeleniz bütün emekçiler için

Direnişte olan Avon işçilerini ziyaret eden CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Siz burada sadece kendiniz içi değil, bütün emekçiler için mücadele ediyorsunuz. O anlamda sizleri kutluyorum” dedi.

Gebze OSB’de bulunan Avon deposunda çalışan sekiz işçi Depo, Antrepo, Gemi Yapımı ve Deniz Taşımacılığı İşçileri Sendikası’na (DGS-Sen) üye oldukları gerekçesiyle işten atıldı. İşçiler 23 Mayıs günü depo önünde basın açıklaması yaparak direnişe başladı. CHP'liler işten atılan işçileri ziyaret etti. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve Fatma Kaplan Hürriyet’e CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, ilçe kadın kolları başkanı Arzu Çakmak Pehlevan, CHP Gebze belediyesi meclis üyeleri, il ve ilçe yöneticileri ile partililer de eşlik etti.

 

TÜRKİYE’NİN BİR SORUNU

Fabrika önünde direnişte bulunan işçileri ziyaret eden CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve Fatma Kaplan Hürriyet ilk olarak işçilerden yaşanan süreçle ilgili olarak bilgi aldılar. İşçileri yaptıkları mücadeleden dolayı işçileri kutladığını ifade ederek konuşmasına başlayan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan şunları söyledi: “Sosyal haklarınızın ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi anlamında bir mücadele veriyorsunuz. Bu sorun sadece buradaki işyerindeki değil Türkiye’nin bir sorunu. Taşeron sistemin kaldırılması ile ilgili tüm siyasi partiler kaldıracağını söylüyor. Ancak bir türlü kaldırılmadı.

 

SİZLERİ KUTLUYORUM

İktidar partisi taşeron sistemi kaldıracağını sözünü vermesini rağmen özel istihdam büroları kurdurarak işçilerin haklarında olmaması gerek bir durum yaptı. Bu iktidar sendikal örgütlülüğü yok etmek için elinden geleni yapıyor. Sendikal örgütlenme nasıl geriye gidiyorsa siyaset de geriye doğru gidiyor. Çünkü siyasetin beslendiği kaynaklar STK’lar ve emek kaynaklarıdır. Sendikal örgütlülüğü yok edince siyasette çöker. O nedenle siyaset bugün halkın gerisinde kalmış. Siz burada sadece kendiniz içi değil, bütün emekçiler için mücadele ediyorsunuz. O anlamda sizleri kutluyorum.

 

ARACI OLABİLİRİZ

Bu mücadelenizde sizlere başarılar diliyorum. Bizlerde beklediğiniz veya ne yapmamız gerekiyorsa onu yapmaya hazırız.”  Tahsin Tarhan’ın ardından konuşan Fatma Kaplan Hürriyet ise, “Bugün burada sizlerin yanında olduğumuzu belirtmek için bulunuyoruz. Sizlerle işverenin bir araya gelerek uzlaşılması anlamında elimizden geleni yapmak istiyoruz. Eğer siz arzu ederseniz işverenle bir araya getirme veya taleplerinizi iletme noktasında aracı olabiliriz” dedi.

3598 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER