TOKER, YÖNETİMİNİ TANITTI

Toker, yönetimini tanıttı

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği’nin 29 Mayıs Pazar günü yapılacak genel kurulu öncesi geçtiğimiz haftalarda adaylığını açıklayan Mehmet Toker, yönetim kurulu basına tanıttı

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği(KYÖD)’nin 29 Mayıs Pazar ünü gerçekleşecek olan genel kurulu öncesinde daha önce adaylığını açıklayan Mehmet Toker, KYÖD’de gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla yönetim kurulu adaylarını tanıttı. Toker, “Kocaelililerin talep ettiği ‘Yeniden güçlü KYÖD’ü inşa etmek’ hedefiyle göreve talip olan yönetim kurulumuz, öncelikli temel proje olarak KYÖD’ün kendisini, kente karşı sorumluluklarını yerine getirebilir düzeyde yeniden yapılanmasını öngörmektedir” ifadelerini kullandı.

 

İŞLEVLİ BİR KYÖD

Toker, “İlk 6 aylık sürede tüm üyelerimizle mutlaka buluşacağız. Üyelerimizin, sosyal tesisimizin var oluş gerekçelerimize denk düşecek biçimde en verimli kullanımına ve KYÖD ailesi olarak sosyal faaliyetlerimize yönelik beklentileri, görüş ve önerilerini alarak bunları uygulanabilir projeler demeti ve bir somut eylem planına dönüştürüp fiilen uygulanabilir kılacağız. Olanaklarımızın güncel envanteri çıkartılacak. 2 yıllık süre sonunda üye sayımızı en az yüzde 40 oranında arttırmış, mevcut üyelerimizi etkin ve işlevli kılmış bir KYÖD olacağız. KYÖD bir büyük aile olarak bir Proje Üretim Merkezine dönüşecek” dedi.

 

İYİLEŞTİRİLMİŞ KENTSEL YAŞAM

Toker, sözlerine şöyle devam etti: “Bu temel projemizin ikincil boyutunu, talip olduğumuz görev süresince; tüm diğer sivil toplum örgütleriyle buluşan ve sivil toplum örgütleri arasında düzenli ve süreklilik içeren bir iletişim ve çalışma ağının geliştirilmesine kurumsal olarak katkı sunan ve bu organizasyon gücüyle kentsel yaşamın iyileştirilmesine ve yaşam standartlarının geliştirilmesi ve sürdürülebilir olması için üretim odaklı projeler geliştirilip uygulanmasına öncülük eden bir KYÖD'ün oluşturulması olarak tanımlıyoruz.

 

UMUDA KOŞAN KENT

KYÖD'ün bu hedeflere ulaşabilmesi için; üyelerin derneğe aidiyet duygusunun güçlendirilmesinin, faaliyet sürecinde her anlamda özgürleştirilmesinin ne denli önemli olduğunun bilincindeyiz. Sorunlarıyla bunalmış bir kentten umuda koşan bir kente yolculuk temel şiarlarımızdan olacaktır.  İki yıllık görev süremizde öngördüğümüz bu gereksinimlerin gerçekleştirilebilir olmasını sağlayacak ve Koordinasyon Merkezi niteliğinde bir çalışma biçim ve yöntemi ile çalışma yürütecek olan 18 kişilik Yönetim Kurulu üyesi adaylarımızı tanıtmak istiyorum.”

 

Mehmet Toker’in yönetimi;
DEMET ARSLANBAŞ: 1974 İzmit doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği mezunu. Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği’nde Öğretim Görevlisi.

PELİN EMİR: 1983 İzmit doğumlu. Goldey Beacom Collage mezunu. Proje koordinasyon finansman uzmanı. 2012-2014 dönemi KYÖD yönetim kurulu üyesi.

AYŞİN KONAK: 1977 İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü mezunu. Aynı bölümde yüksek lisans sahibi. İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde doktora yaptı. Kocaeli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü, Prehistorya Arkeolojisi Anabilim Dalı'nda öğretim görevlisi.

AYFER ÖZ: 1969 İzmit doğumlu. Doktor. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu. KYÖD SAR-MED üyesi.

DİDEM TURAN: 1964 Manisa doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Avukat.

BAHAR UZMAN: 1972 İZMİT doğumlu. İngilizce Öğretmeni. 1995 istanbul üniversitesi İngiliz dili eğitimi bölümü mezunu. 2004-2006 (genel sekreter), 2006-2008 ve 2010-2012 KYÖD Yönetim Kurulu üyesi.

UMUR ALKAN AKBACAK: 1992 Kocaeli doğumlu. KOÜ Çevre Mühendisliği Mezunu. Yüksek Lisans öğrencisi. Çeşitli üniversite kulüpleri ve Genç KYÖD üyeliğinde bulundu.

ERDEM ÇAKIR: 1981 doğumlu. Kocaeli Üniversitesi BESYO mezunu. Rekreasyon uzmanı.

AYKUT ÇELİK: 1966 İzmit. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde doktor.

MUHARREM ÇELİK: 1964 Sivas. Anadolu Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü mezunu.

CEMİL ÇETİN: 1956 İzmit. İstanbul Üniversitesi İktisadi İlimler Akademisi mezunu mali müşavir.

SİNAN DEMİR: 1953 Gölcük doğumlu. Uludağ Üniversitesi İİBF Siyasal Bilimler mezunu. İdareci.

H.CEMAL HÜSEYİN: 1980. İzmit doğumlu. Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu. Makine Mühendisi.

VEYSEL İNALTEKİN: 1960 Sakarya doğumlu. Karadeniz Teknik Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü Mezunu. Yönetici. KYÖD Kültür-Sanat Komisyonu üyesi

MUHARREM KÖSE: 1973 İzmir doğumlu. KATÜ Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık mezunu. Öğretmen.

UFUK PEKMERTOL: 1955 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi mezunu. Orman Yüksek Mühendisi.

HAKAN YILMAZ: 1961 Gölcük doğumlu. Uludağ Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü mezunu. Mali Müşavir.

B.MEHMET TOKER: 1954 İzmit doğumlu. Marmara Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü mezunu. Mali Müşavir.

8909 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER