TOM: BELEDİYE SÖZÜNÜ TUTMADI

Tom: Belediye sözünü tutmadı

Kocaeli Eğlence Yerleri Yatırımcıları Derneği Yusuf Ziya Tom, belediyenin verilen sözlerin tutulmadığını belirterek bir basın açıklaması yayınladı

Tom açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Tramvay projesi kapsamında kamulaştırılarak yıkılan işyerleri sahiplerinin Belediyemizle ruhsat haklarının korunmasına yönelik yaptığı görüşmelerde belediye yöneticilerinin yanıtları hep olumsuz olmuş, sorunların çözümüne yönelik te hiç bir adım atmamakta ayak diretilmiştir.

Öncelikle tüm eğlence yerlerini kapsayacak bir proje oluşturun destekleyeceğiz, bizim arzumuz da bu yöndedir denmiş, fakat görülmüştür ki verilen tüm sözler seçim vaadi olarak kalmış, yapılan görüşmeler hazırlanan projeler yok hükmünde sayılmıştır.

Verdiğimiz mücadeleler, çabalarımız sonucunda mevcut Barlar Sokağı alanı içerisinde bulunan yerlerde işletme açılması durumunda ruhsat verileceği yönünde Belediyemizden söz alınmıştır.

Fakat, maalesef verilen bu sözün de içinin boş olduğu, yerinden yurdundan edilen esnafımız ile oyun oynandığı görülmüştür.

Bu sözü veren belediye kısa bir süre içinde “böyle dedik ama ruhsat veremeyiz, açılacak işletmelerin kanunda belirtilen yerlere mesafe uygunluğu yoktur” diyerek çark etmiştir.

Sormak isteriz ki; belirtilen alan içerisinde faaliyetine devam eden işletmeler mevcut iken kanunda bahsi geçen okul, dershane, mescit gibi alkollü mekanlara mesafe şartı konan mekanlara nasıl olmuşta ruhsat verilmiştir.

Bu mekanlara ruhsat verirken mesafe şartını göz ardı eden belediyemiz mağdur işletme sahipleri ile karşı karşıya gelince mi kanunu hatırlamaktadır.

Burada belediyenin ikircikli tavrı söz konusudur. Bizim tavrımız ve çağrımız da başından beri aynıdır;

Gelin bu sorunu birlikte çözelim, hiç kimse emeğinden ekmeğinden olmasın, bu şehir tüm bileşenleri ile bir bütündür, bu bütünü korumak ta hepimizin üzerindeki bir sorumluluktur.”

 

11454 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER