TÜRK TRAKTÖR'DEN KOCAELİ'YE YENİ TESİS

Türk Traktör'den Kocaeli'ye yeni tesis

Türk Traktör, 25.000 m2 alana kurduğu doğrudan satış ve servis hizmeti sunan iş makineleri tesisinin üçüncüsünü Çayırova'da hizmete açtı

Türk Traktör, 25.000 m2 alana kurduğu doğrudan satış ve servis hizmeti sunan iş makineleri tesisinin üçüncüsü olan TürkTraktör Makineleri İstanbul Tesisi'ni Çayırova Cumhuriyet Mahallesi'nde hizmete açtı. Tesisin açılış töreni bugün gerçekleştirildi. Açılışa Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker,  CNH Industrial N.V CEO’su ve Case ile New Holland İş Makineleri Marka Başkanı Richard Tobin, Koç Holding Savunma Sanayi, Diğer Otomotiv, Bilgi Grubu Başkanı Kudret Önen, TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta, GTO Başkanı Nail Çiler ve çok sayıda önemli davetli katıldı.

 

AVRUPA 4’ÜNCÜSÜYÜZ

TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta, açılış töreninde yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Bugün hepimiz Ankara’da gerçekleşen üzücü olaydan dolayı büyük bir üzüntü duyuyoruz. Hayatını kaybedenlere saygımızı ifade etmek için yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Türkiye iş makinelerinde dünyada 11 Avrupa’da 4’üncü sırada. Bizim şirketimizin tarihinde başarılı uygulamalarımı sektöre yansıttık. Piyasaya en iyi ürünleri zamanında sunmak anlamında oldukça başarılıyız. 60 yıldır oldukça başarılı olduğumuz söylemem gerekli. Bu piyasada önemli bir Pazara payını sahip olmamız yeterli değil. Pazar payımızı da daha da genişletmeliyiz. İzmir ve İstanbul’dan sonra burada da 3. tesisimizi açıyoruz.

 

SINIFININ EN İYİSİ

TürkTraktör olarak, yine ‘sınıfının en iyisi’ hizmeti sunacağımız yeni bir tesisimizi daha; yani İstanbul İş Makineleri Tesisi’ni açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İş makinesi alanındaki yatırımlarımıza, Türkiye’de bu sektörün en önemli bölgesi olarak ifade edebileceğimiz bir lokasyonda açtığımız, bu tesisimizle devam ediyoruz. Hedefimiz çok net: Müşterilerimizin ekipmanlarının sahada her zaman tam kapasite çalıştığından emin olarak; yaptıkları yatırımın geri dönüşünü, en yüksek seviyeye ulaştırarak almalarını sağlamak. Bu önemli günde bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkür ediyorum. Tesisimizin kapılarını açıyor ve bu anı sizlerle paylaşıyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz.”

 

 

130 ÜLKEYE İHRACAT

Koç Holding Savunma Sanayi, Diğer Otomotiv, Bilgi Grubu Başkanı Kudret Önen, “Ankara’daki terör olayından sonra üzüntülerimizi belirterek konuşmama başlıyorum. Terörün durması ve insanların artık ölmesini istemiyoruz. Koç Holding ve CNH Industrial olarak kendini ispat etmiş işbirliğimizle, 2013 yılında girdiğimiz bu yeni sektördeki performansımızı hızla artırıyoruz. Bu yeni tesis de, ekibimizin sürekli gelişiminin bir göstergesidir. Grup olarak 2013 yılında iş makinelerine girme kararı aldık. Bu sektöre Türktraktör ile girmemizin başında bu firmanın en deneyimli ve en başarılı firma. Ankara ve Adapazarı’nda 3 fabrika ile teknolojiyi üretiyoruz. 130 ülkeye de ihracat yapıyoruz. Ülkenin her yerinde servisler açarak hizmet vereceğiz. Case ve New Hollanda markaları için 7/24 hizmet sunacağız” şeklinde konuştu.

 

YILDA 500 BİN MOTOR ÜRETİLİYORUZ

CNH Industrial CEO’su ve Case ile New Holland İş Makineleri Marka Başkanı Richard Tobin ise şunları söyledi: “Ankara’da gerçekleşen terör saldırısında hayatında kaybedenler için üzüntümüzü belirtmek isterim. Bu tesis sektörün gelişmesi için büyük katkı sunacaktır. CNHİ grubu olarak 148 ülkede faaliyet sürdürerek 24 milyar doların üzerinde bir cirosumuz var. Ürünlerimiz arasında iş makineleri, zirai makineler ve trafolar da bulunuyor. 1967 yılında Koç ile Türkiye’de ortaklık kurmuş olduk. Türktraktör bu grubun en saygın duyulan şirketi haline geldi. İş makinelerine de nüfuz etmek istedik. Her yıl 500 bin motor üreten teknolojiye sahibiz. Bu şirketle birlikte piyasada bir numara olacağız. Bu açılışta en önemli tesislerimizin açılışın yapmaktan dolayı mutluyum.”

 

İLK MAKİNEYİ ALANA PLAKET

Törende son olarak ise Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker bir konuşma yaparak, “Yapılan menfur saldırıda ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Gebze büyük bir bölge. Bugün burada 13 tane OSB ve 3 bine yakın sanayi kuruluşu var. TÜBİTAK ve Gebze Teknik Üniversitesi burada. Büyük şirketler için bir cazibe merkezi. Bu önemli yatırımın hayırlı olmasın diliyorum. Gebze’de yapılan her iyi işin arkasındayız” dedi. Yapılan konuşmaların ardından ilk iş makinesi teslim alan Adaş Madencilik İnşaat ve Dış Ticaret sahibi Hakan Doğan’a TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta tarafından temsili bir anahtar ve plaket verildi. Tören son olarak tesisin açılış kurdelesinin kesimi ile son buldu.

5316 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER