ÜZÜLMEZ, MUHALEFETİ ÇOCUKLARA ŞİKAYET EDİYOR..!

Üzülmez, muhalefeti çocuklara şikayet ediyor..!

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar önceki gün bir açıklama yayınladı

Belediye başkanı Hüseyin Üzülmez’in muhalefeti çocuklara şikayet etmesine sert tepki gösteren Karakadılar şu ifadeleri kullandı:

“Sn. Üzülmez,  çocuklarımıza bisiklet dağıtım töreninde yaptığı konuşmada CHP’nin Sosyal Belediyecilik anlayışını eleştirmiş ve  yaptığı kötü belediyeciliği konuyu saptırarak kamuoyunun, halkımızın  dikkatinden kaçırmak istemiştir.

Oysa biz, 2015 Mali Yılı Kesin Hesap şerh raporumuzda ve yaptığımız Basın toplantısında sayın Üzülmez’e çocuklarımıza dağıtılan bisikletlere ve Kadınlar için yapılan kültür gezilerine yönelik en ufak bir eleştiri getirmedik.

Bizim eleştirdiğimiz nokta bütçenin hazırlanış şekli, meclis onay ve bilgisi olmadan yapılmış18 milyon TL. yi aşan aktarmalar, israf ve lükse yönelik harcamalardı. Sosyal belediyecilik yapıyoruz diye, halkımızın gözünü boyamak için dağıtılan bisikletlerin maliyetinin 2016 bütçesi içindeki payı yaklaşık % 0,3 (binde 3) , Kadınlara düzenlenen geziler için kiralanan Otobüse ayrılan pay % 0,2 (binde 2) kadardır. Bu iki kalemin için ayrılan para yaklaşık 570 bin TL iken , sadece Temsil ve Ağırlama giderlerine ödenen para 1milyon 176 bin TL olmuştur. Sayın Üzülmez kimleri nerede ağırladığını, Kartepe halkını nerede ne amaçla temsil ettiğini kamuoyuna açıklamasını bekliyoruz

Sayın Üzülmez yaptığı bütçeden binde seviyelerinde paylar ayırarak mı  sosyal belediyecilik yapıyor?

Sayın Üzülmez her yıl 1500 çocuğa bisiklet vererek mi sosyal belediyeciliğin temel kurallarından olan hizmeti yaygınlaştırıp her kese eşit götürüyor?

Sayıları 50.000 i aşan (2012 Tüik raporu) kadınlarımızın kaçı  kültürel gezilerden / turlardan faydalanıyor?

Kentimizdeki çiftçilik, hayvancılık, meyvacılık, seracılık, turizm vb. gibi geçmişte  ekonomik katma değer üreten alanlarda hiç bir şey yapmadığı gibi uyguladığı rant ekonomisi ile yapanlara  köstek olarak halkı yoksullaştırıp, Kartepelileri ülkemizde yaşanan gelir dağılımı adeletsizliğinin bir parçası olarak sürekli yardımlara muhtaç durumda bırakmak mı Sosyal Belediyecilik anlayışı?

Biz CHP olarak, Sosyal belediyeciliği:

Başta kentimizde yaşayan tüm yoksul ve ezilen kesimler olmak üzere, emeğiyle geçinenlerin, işsizlerimizin, köylülerimizin, esnafımızın, kadınlarımızın, yaşlılarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin, kimsesizlerimizin, engellilerimizin sorun, ihtiyaç ve taleplerine öncelik veren, İNSANI’ı yapılan tüm faaliyetlerde merkeze koyan, katılımcı, demokratik,  özgür ve kardeşçe birlikte yaşamayı, dayanışma ve sevgiyi öncelik olarak gören, hizmetlerde eşitliği ilke edinen, her düşünce ve eyleminde halkın çıkarlarını titizlikle gözeten bir anlayışın ifadesi olarak anlıyor ve özetliyoruz.”

4185 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER