VALİ GÜZELOĞLU, KARTEPELİ MUHTARLARLA BULUŞTU

Vali Güzeloğlu, Kartepeli muhtarlarla buluştu

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kartepe sınırları içerisinde görev yapan muhtarlar ile Kartepe Sukay Park’ta İlçe Değerlendirme Toplantısı’nda bir araya geldi

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Valiliği tarafından düzenlenen Kartepe Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. 2’ncisi gerçekleşen programda Kartepe sınırları içerisinde görev yapan muhtarlar ile bir araya gelen Vali Güzeloğlu muhtarların sorunlarını dinleyip, çözüm önerileri sundu. 

 

YOĞUN KATILIM

32 mahalle muhtarlarından Balaban Mahalle Muhtarı Hasan Erkan, Ataevler Mahalle Muhtarı Neslihan Serim ve Eşmeahmediye Mahalle Muhtarı Muzaffer Kabil’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret etmesinden ötürü programa 29 mahalle muhtarı, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İlçe Kaymakamı Ayhan Durmuş, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Halk Sağlığı Müdürü Sinan Öztürk, İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, Fen İşleri Daire Başkanı Lütfi Efil, SEDAŞ yetkilisi Recep Umut, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Muhammed Sever, İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Akkaya, İSU İlçe Müdürü Fahri Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Demirci, İlçe Sağlık Müdürü Harun Arslan ve daire müdürleri katıldı.

 

BÜYÜK BİR GELECEĞE GİDİYORUZ

“İlimizin cennet köşelerinden biri olan Kartepe Sukay Park’ta buluştuk” diyerek sözlerine başlayan Vali Güzeloğlu, “Yaza yaklaşırken bu güzel günde burada olmaktan ötürü çok mutluyum. Bizim bir amacımız var; Kocaeli’nin her köşesini, her kişisini ve her ifade edilen meselesini işimiz bellemek ve çözümü için gereken bütün gayreti sergilemek. Amaç millete hizmet etmek. Bir büyük geleceğe milletçe ve ülke olarak gidiyoruz” dedi.

 

EĞİTİM EN ÖNEMLİSİ

Güzeloğlu, “Kapasitemiz, derinliklerimiz ve sahip olduğumuz zenginliklerimiz Kocaeli’yi  Türkiye’ye değer katan illerden biri yapıyor.  Eğitim, sağlık kültür, altyapı ve yaşam alanı bütün hizmetler bunu kapsıyor. İnandığımız zaman her konuda hamdolsun çok net ve büyük bir dönüşümü başarıyoruz. Kocaeli’mize yakışan budur. 2 gün önce basın toplantısı ile paylaştık. Eğitim en önemli meselelerimizden biri. Hatta en önemlisi. Bir insan değişir bütün dünya değişir. İnsanı değiştiren de eğitimdir” diye konuştu.

 

YATIRIMLAR PEŞ PEŞE GELİYOR

“Kocaeli’ye yakışmayan düzeyden artık eğitimde ilk 10’u zorlayan bir il olduk” diyen Güzeloğlu, “Peş peşe yatırımlarımız ve buna bağlı altyapı çalışmalarımız var. Yüz ağartıcı sonuçlar ve kazanımlar elde ediyoruz. Eğitimde olduğu gibi diğer alanlarda da çeşitli yatırımlarımız peş peşe gidiyor. Vazgeçmeyeceğimiz bir hedefimiz var; İnsanımızın mutlu olması” dedi.

 

SABIR GÖSTERİLECEK

“Vatandaşa sabır gösterilecek, ilgi gösterilecek, mümkün değilse o da izah edilecek” diyen Güzeloğlu, “Kartepe dünya cenneti. Allah’ın az bahşettiği bir dünya güzelliği. Sahip olduğumuz bu güzelliği doğru kullanmamız ve doğayı korumamız gerekiyor. Size gayretleriniz ve emekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Yılın ilk yarısını bitirmek üzereyiz. Kalan yarısı için stratejimizi hep birlikte elde etmiş olacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

3801 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER