YALÇIN TOPÇU CHP’YE YÜKLENDİ

Yalçın Topçu CHP’ye yüklendi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nu ziyaret etti. Topçu ziyaret sırasında yaptığı konuşmasında CHP'ye yüklenerek, “Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu partiye oy verenler, mecliste durdukları yeri asla içlerine sindiremiyorlar" dedi

1864 Rusya Kafkasya Savaşı nedeniyle Anadolu topraklarına sürülen Kafkasyalıların 21 Mayıs Kafkas Sürgün Anmaları etkinlikleri kapsamında ilimize gelen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti. Topçu'ya ziyaretinde danışmanı Kadir Başer, Ahbazya TürkiyeTicaret ve Ekonomik ilişkiler temsilcisi Ruhi Karaalp, Ahbazya Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Ceylan, Ahbazya Dernek Başkanı Hasan Koca ve Büyükşehir Belediyesi Danışmanı Nermin Tol eşlik etti. Topçu ziyaret öncesinde valilik defterini imzaladı.

 

DAHA ÖNCEDEN AĞIRLAMAK İSTEMİŞTİK

Zİyaret sırasında ilk olarak konuşma yapan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Sayın bakanımızın ülkemiz hayatında önemli katkıları vardır. Anlamlı çaba ve çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Bakanımızın kendi kişiliği de değer katar bir durumdadır. Kendisini daha önceden Kocaeli'de ağırlamak istemiştik. Bugüne kısmet oldu. Ben kendisini Kocaeli'de ağırlamaktan dolayı oldukça mutluyum” dedi.

 

ANKARA'SIZ HARİTA BELİRLEMEK İSTİYORLAR

Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Vali beyin Kocaeli'ye yaptığı katkıları biliyor ve yakından takip ediyoruz. Ülkemizin iki tane ciddi problemi var. Birisi bölücü terör örgütü, ikincisi medeniyet coğrafyamızda yüzyıl sonra Çanakkale'de karşımızda olanların sayısı artarak yapmaya çalıştıkları Türkiye’siz Ankara’sız yeni bir harita belirlemek. Bu iki problemler devlet ve millet olarak karşı karşıyayız ” dedi. 

 

KİMLERİN DESTEK VERDİĞİNİ BİLİYORUZ

Topçu,“Bölücü terör örgütünün arkasında 72 düvelin olduğunu biliyoruz. Devlet ve millet olarak bunu da açıklıyoruz. Bölücü terör örgütüne lojistik destekten tutunda her türlü desteği veren kimler olduğunu biliyoruz. Ne yaptıklarını hem millet hem de devlet olarak biliyoruz. Tüm bu durumu Cumhurbaşkanımız hem muhataplarımız hem de uluslararası camiada ifade edilmiştir. Dostumuz olduğunu söyleyenler en kısa zamanda terörün küresel bir bela olmaktan çıkartılmasında Türkiye Cumhuriyeti'nin devletiyle milletiyle birlikte 40 yıldır süren bir mücadeleye cidden katkıda bulunmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

ANKARA GÜVENLİ DEĞİL İSE…

Topçu açıklamasının devamında, "Onlara hatırlatmak istiyoruz, Ankara ne kadar güvenli ise New York'ta o kadar güvenlidir. Paris'te Londra'da o kadar güvenlidir" diyerek "Ankara güvenli değil ise onların başkenti de güvende değildir. Bu bir küresel meseledir dünyanın meselesidir. Devletler ve milletler barış ve akıl içerisinde çözmeleri gerekiyor. Irak ve Suriye'de yaşananlar sonrasında Anadolu'ya sığınan 3 milyon kardeşine ev sahipliği yapmaktadır. Bununla ilgili bu durumun sadece Türkiye'nin bir konusu olduğu ülke içerisinde karışıklığın artacağı yönünde bazı mahviller tarafından propaganda yapılmaktadır. Bu asla mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

 

İKİ MESELEDE KARARLIYIZ

Topçu, “Anadolu'nun her karış toprağında Halepli’nin Abhazyalıların, Arakanlıların hakların olduğunu bilerek bu şuurla bakıyoruz. Peygamber Efendimizin Mekke'den Medine'ye hicret ettikleri zaman Medine'ye nasıl bereket getirdiyseler bugün bize misafir olan kardeşlerimiz de Anadolu'ya birlik ve bereket getireceklerdir. Bu iki mesele de devlet ve millet olarak kararlıyız. Terörle mücadele noktasında kanunların işletilmesiyle kamu içerisinde terörü sağında solunda önünde arkasında duran bütün unsurları temizlenmesinde kararlıyız” dedi.

 

TERÖRE DESTEK VERENLER...

“Milletimiz tarafından teröre olan bakış açısı TBMM’de bulunan her ferdin namus borcudur” ifadelerini kullanan Topçu, “Terör örgütünün sempatizanı olan o parti maalesef ana muhalefet partisi ile birlikte aynı noktada buluşması bütün milletimizin vicdanını yaralamıştır. Cuma günü yapılacak olan oylamada milletimizin beklediği sonuç çıkacaktır. Milletimiz terör örgütüne yardım yataklık destek verenleri kendi meclisinden temizleyecektir. Teröre destek verenlerin kamudan da temizlenmesi gerekiyor” dedi.

 

BEN SİNDİREMEDİM

Çukur başında duranlar aslanlarımız tarafından yok ediliyor diyen Topçu, “Kamuda da aynı durum uygulanmalıdır. Gerekirse vatandaşlıktan da çıkarılmalıdırlar. Her bireyin hak ve ödevleri vardır. Ödevler yapılmıyorsa devlete millete insanımıza düşmanlık ediliyorsa çocuklarımız kastediliyorsa gereken ne varsa kamunun her alanında yapılmalıdır. Mecliste bulunanlar şunu unutmamalıdır ki onları oraya gönderen milletin kendisidir. Milletin iradesine göre davranmak mecliste bulunanların başlıca görevidir. Ana muhalefet partisinin de yer alan milletvekillerinin kendilerine oy verenlerin haklarını koruma noktasında gerekeni yapmalıdırlar. Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu partiye oy verenler, mecliste durdukları yeri asla içlerine sindiremiyorlar. Ben sindiremedim” açıklamasında bulundu.

3610 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER