YERLİ OTOMOBİL AÇIKLAMASI: 5. FABRİKAYI KALDIRAMAYIZ

Yerli otomobil açıklaması: 5. fabrikayı kaldıramayız

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu geçtiğimiz günlerde kendisini makamında ziyaret eden Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’ne iade-i ziyaret gerçekleştirdi.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu geçtiğimiz günlerde kendisini ziyaret eden Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Ünal Özmural ve yönetimine iade-i ziyaret gerçekleştirdi. Türkiye’de makinecilik ve endüstrinin masaya yatırıldığı ziyarete Özmural’ın yanı sıra üyelerden Hüseyin Cemal Hüseyin, Abdullah Fahri Aloğlu, Ömer Aydın, İlbeyi Kılavuz’da eşlik etti. Ziyarette konuşan Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Ünal Özmural, ”Kocaeli her gün gelişmekte olan bir şehir. Ciddi bir trafik sıkıntısı yaşamaktayız.Yerli otomobil için de bu kent artık 5. fabrikayı kaldıracak durumda değil” diye konuştu.

 

YÖNETİMDE KATILIMCILIK

Programda ilk olarak konuşan Vali Güzeloğlu, “Makine Mühendisleri Odası’nın yönetim olarak ziyareti sonrasında bizde iade-i ziyaretimizi gerçekleştirdik.  Değerli başkanımıza ve yönetiminin kent boyutunda yaptıkları çalışmaları izlediğimi ve takdir ettiğimi belirtmek isterim. Meslek odalarımız sadece mesleki konulara dönük çalışmaların değil bunun ile birlikte içinde bulundukları kentin gelişmesine çok önemli katkılar sağlamaktadır. Alınacak kararların, atılacak adımların sağlıklı bir şekilde sürdürülebilir olmasının temel şartı da budur. Şahsen yönetimde katılımcılık benimde çok önemsediğim bir ilkedir” şeklinde konuştu.

 

SAĞLIKLI KALKINMANIN ÖNEMİ

Güzeloğlu, “Makineye dayalı konular Türkiye’nin gelişmesi adına çok önemlidir. Makine sektörü ve makineye dayalı süreci geliştirmedikçe, bu  gelişmeyi ekonomik ve teknolojik gelişme ile desteklemedikçe kalkınmayı sağlıklı ve sürdürülebilir kılmamız mümkün değil. Makine sektörü ve imalat sanayisini çok önemsiyoruz. Bir tesis Türkiye’de kurulduğu zaman çok mutlu oluyoruz. Ama bizi daha çok mutlu eden üretimi gerçekleştiren makinelerim Türkiye’de üretildiğini görmektir. Türkiye’nin insan gücü, sosyal sermayesi bilimsel altyapısı bunu gerçekleştirebilecek donanımın içindedir” diye konuştu.

 

TECRUBELİ MÜHENDİSLERİMİZ VAR

Güzeloğlu’ndan sonra konuşan Özmural, “Valimize teşekkür ediyoruz.  Esasında bizler hepimiz hep birlikte ortak bir amacın içerisindeyiz. Amacımız bu ülkeyi daha üst seviyeye çıkartmaktır. Kendi meslek alanımızda önce şehrimize, sonra ülkemize nasıl katkılar sağlayabiliriz bunu düşünmekteyiz. Kocaeli mühendislik alanında Türkiye’nin hemen hemen üst düzey mühendislerinin çalıştığı bir şehir. Çünkü bu şehirde çok büyük lokomotif şirketler var.  6250’ye yakın üyemiz var. Düzce, Bolu, Sakarya ve Gebze bize bağlı. Kocaeli’nin sanayi olarak ger geçen gün büyüyen bir yapısı var. Kocaeli şubesinin diğer şubelerden farkı diğer şubelerden daha birikimli mühendisleri olmasıydı. Kocaeli her gün gelişmekte olan bir şehir. Ciddi bir trafik sıkıntısı yaşamaktayız.Yerli otomobil için de bu kent artık 5. fabrikayı kaldıracak durumda değil” diyerek sözlerini noktaladı. 

5876 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER