YEŞİLAY’IN YARIŞMASINDA KAZANANLAR BELLİ OLDU

Yeşilay’ın yarışmasında kazananlar belli oldu

Yeşilay Gebze Şubesi ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ adında bir yarışma düzenledi. Gebze’deki okulların katıldığı yarışmada kazananlar da belli oldu. Dereceye girenler ödüllendirildi

Yeşilay’ın Gebze şubesi, önemli bir etkinliği daha başarıyla tamamladı. Bir süre önce ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ adlı bir yarışma etkinliği düzenleyen Yeşilay Gebze teşkilatının bu etkinliğine ilçedeki okullar büyük ilgi gösterdi. Resim, şiir, kompozisyon, karikatür, afiş ve kısa film kategorilerinde gerçekleşen yarışmalara ilçedeki liseler, ortaokullar ve ilkokullarda öğrenim gören öğrenciler birbirinden değerli eserlerle katıldı. Jürinin dereceye girenleri belirlemede zorlandığı değerlendirmeler de sonuçlandı, dereceye girenlere ödüllerinin takdimi için de Gebze Belediyesi Kültür Merkezi’nde bir tören düzenlendi. Gebze İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Celil Demirci ile Garnizon komutanı Yrb. Mustafa Bulut’un da protokol sıralarında yer aldığı ödül töreni etkinliğinde salonu dolduran öğrenciler, veliler ve okul idarecileri heyecanlı dakikalar yaşadı.

 

AMAÇLARINI AÇIKLADI

Kurumu adına konuşma yapan Yeşilay Başkanı Enver Şahin,

ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamak, sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini onlara kavratmak, Yeşilay Cemiyeti’nin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi yapmak amacıyla düzenledikleri bu yarışmanın amacına uygun sonuçlar doğurması temennisinde bulundu. Şahin, seçiminde zorlandıkları eserlerinden dolayı öğrencileri kutladığını bildirdi, onlara başarılarının devamını diledi. Bu konuşmanın ardından de dereceye girenler açıklandı, toplamda 7 bin 200 lirayı bulan para ödülleri de sahiplerine teslim edildi.

 

YEŞİLAY’IN KAZANANLARI 

AFİŞ

1.Melike Yıldırım (Anibal Anadolu Lisesi), 2.Rabia Doğan (Çolakoğlu M.T. Anadolu Lisesi), 3.Gizel Yıldırım (Ziya Gökalp Mes.Tek. And.Lisesi).

RESİM

1.Zübeyde İrem Çikot (Gebze Emlak Konutları İlkokulu), 2.Salih Selim Karaoğlu (Özel Gebze), 3.Serra Kurt (Eşrefbey İlkokulu).

KARİKATÜR

1.Tuğçe İnanç (Çolakoğlu Mesleki ve Tek And. Lisesi), 2.Olcaytu Karay (Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi), 3.Derya Başboğa (Ziya Gökalp Mesleki ve Teknik And. Lisesi).

KISA VİDEO

1.Ebrar Yördan (Yücel Boru Fen Lisesi), 2.Metehan Zengin (Gebze Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 3.Samet Kılıç (Anibal Anadolu Lisesi).

ŞİİR

1.Esma Şıkoğlu (Yıldırım Beyazıt Ortaokulu), 2.Nevvat Gedik (Gebze Emlak Konutları Ortaokulu), 3.Cansu Altunbaş (Diler Demir Ortaokulu).

KOMPOZİSYON

1.Büşra Direkli (Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi), 2.(Atatürk Anadolu Lisesi), 3.Nurgül Sönmez (Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi).

 

YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ

(Her Kategori için)

Birincilik Ödülü: 600 TL

İkincilik Ödülü: 400 TL

Üçüncülük Ödülü: 200 TL

1592 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER