YEŞİLOVA MAHALLESİ’NDE ÇUKUR DOLU

Yeşilova Mahallesi’nde çukur dolu

Kent genelinde pek çok noktada sorun var

Yetkililer kent yollarını Londra asfaltlarıyla kıyaslarken, yapılan çalışmalar sonrasında ortada bırakılan yollar adeta patates tarlasına döndü.

Yağmurla birlikte çamur deryasına dönen yollarda vatandaşlar yürümekte bile zorlanıyor.

Bölgede ikamet eden bir okurumuz yollar nedeniyle yaşadığı sıkıntıları şu ifadelerle dile getirdi:

“Burası Yeşilova Mahallesi Şehit Necmi Semerci Caddesi Yarbay Refik Cesur İlkokulu’nun önü.

Bu okulun önü daha önce okula tahta üzerinde gecen öğrencilerin haberi olarak yayınlandı. Sayenizde okulun önüne ızgara yapıldı sorun çözüldü. Fakat geçen yılın sonlarında Yeşilova mahallesi Şehit Necmi Semerci Caddesi ve bağlantı yollarında kapsamlı bir alt yapı çalışması yapıldı.

Her yer bütün cadde ve sokaklar kazıldı. Kazıldı kazılmasına ama üstü kapatılan yollar olduğu gibi bırakıldı, asfalt çalışması yapılmadı.

Bir de üstüne cephanelik alanına yapılan bölge hastanesinin hafriyatını çeken kamyonların bu caddeye verilmesi içinden çıkılmaz bir durum ortaya koydu her yer toz toprak 81-105-13 nolu otobüslerinde geçiş güzergâhı olan bu yol resimlerde görüldüğü gibi yağmurda balcık çamur haline geliyor yürünmez bir hal alıyor.

Güneşli havalarda bu yoldan gecen arabalar tozu toprağa katıyor toz bulutu içinde insanlar yürümek zorunda kalıyor bu konudan semtimiz çok rahatsız.

Büyükşehir Belediyesi’ne ve İzmit Belediyesi’ne defalarca başvurduk. Geçici çözüm yolu yıkama sözü aldık fakat bir kez yıkanıp geçiliyor oda 20 dakika sonra tekrar aynı hali alıyor her yer balcık çamur kuruyunca ise toz toprak.

Resimlerini çektiğim caddede ilkokulumuz ve pazar yerimiz var bu yol çok işlek bir yol insanların işe, pazara, okula gittiği bir yol.

Ben her gün bu yolu işe gitmek için yaya olarak kullanıyorum. Çocuklarım okula gitmek için bı yolu kullanıyor yağmurlu havalarda dizlerimize kadar çamur oluyor üstümüze araçlardan sıçratılan çamur cabası tozu dumana katan araçları söylemiyorum bile.

Saygıdeğer bizim Kocaeli ailesi bu yolun haberini yapmanızı ve biran önce bu yolun asfaltlanmasına ve bir çözüm bulmamıza yardımcı olmanızı bekliyoruz teşekkürler.”

2043 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER