YİSA İNŞAAT’IN PROJELERİ ÇOK BEĞENİLDİ

YİSA İnşaat’ın projeleri çok beğenildi

İDEV’e ilk kez katılan YİSA İnşaat'ın sahibi Oğuz Yiğit topraktan alımlarda yüksek kar oranları olduğunu belirterek, Yuvacık ve Bahçecik bölgelerinin kentin yeni Yahya Kaptan'ı olma yolunda ilerlediğini söyledi

İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı (İDEV) bu yıl Doğu Marmara bölgesinin desteği alınarak açıldı.

Evlilik adayları için gerekli olan her türlü ihtiyacın bulunduğu İDEV, 3-6 Mart tarihleri arasında meraklıları için kapılarını açık tuttu.

Bu hafta İDEV’e ilk kez katılan YİSA İnşaat'ın sahibi Oğuz Yiğit’le fuar ve firma olarak projeleri hakkında görüştük.

Oğuz Yiğit fuara ilk kez katılan bir firma olarak ne kadar doğru bir tercih yaptıklarını bizimle paylaştı.

Yiğit ayrıca bu fuar sayesinde eksiklerinin farkına vardıklarını söyledi.

Yatırımcılara da önemli tüyolar veren Yiğit, topraktan alımlarda büyük kar yapma avantajı olduğunu belirtirken Yuvacık ve Bahçecik bölgelerinin kentin yükselen yeni trendleri olduğunu söyledi.

İşte Oğuz Yiğit'le sohbetimizden bölümler...

 

Öncelikle sizi ve şirketinizi tanıyabilir miyiz?

- 1977 İzmit doğumluyum. Sakarya Üniversitesi'nde inşaat bölümü okudum. Aile mesleği olduğu için çocukluktan beri sektörün içindeyim. Türkiye'nin bir çok kurumsal firmasına fabrika inşaatları yaptık. 2007 yılında elektrik mühendisi ablam Ayşegül Yiğit'le birlikte YİSA İnşaat firmasını kurduk. 2008 yılında YİSA İnşaat firmasıyla Bahçecik’te bulunan Ergovan Konakları projesinin 1. Etabına başladık. Üç etapta bu konutları tamamladık. Daha sonra yine Bahçecik’te yer alan Anemon Vilları’nın inşaatını bitirdik. Şimdi firma olarak Yuvacık’ta yükselen Akasya Modern Evleri’nin inşasını yapmaktayız.

 

Bize biraz Akasya Modern Evleri Projenizden bahseder misiniz ?

-Projenin yüzde 50'sini bitirmiş bulunuyoruz. İnşaatın yüzde 50'sini yapmamıza rağmen şuan satışların da yaklaşık yüzde 50'sini tamamladık. Akasya Modern Evleri hızla gelişen Yuvacık Tınaz Tepe Caddesi'nde yer alıyor. Burası kentimizin 2. Yahya Kaptan'ı olma yolunda ilerleyen bir bölge. Bu bölgedeki projeler çok hızlı bir şekilde prim yapıyor. Biz de YİSA İnşaat olarak bu bölgede 84 daire inşa ediyoruz. Projedeki dairelerin büyük çoğunluğu deniz görüyor. Bunun yanında havuzu, sosyal tesisi, çocuk oyun alanları ve sosyal donatıları yoğun olan bir proje. Ayrıca bu projenin bulunduğu yerin bir tarafı deniz, bir tarafı ana cadde... Açıkçası yatırımcısına iyi kazandıracak bir tercih. İstanbul bölgesinden yatırımcılar yoğun bir şekilde bu projeye ilgi gösteriyor. Satışlarımızın yarısını da İstanbullu yatırımcılara yaptık.

 

YENİ PROJELER YOLDA

Gerçekleştirdiğiniz projeler dışında şu an için başka bir proje hazırlığınız bulunuyor mu?

-Bahçecik bölgesinde 24 dublex daireden oluşan Viola Park ve 8 müstakil havuzlu villadan oluşan ve yine Bahçecik bölgesinde yer alan Terrace Bahçecik projelerimiz bulunuyor. Her iki proje de 2016'nın ikinci yarısında başlayacak. Şimdiden Kocaeli halkına bu duyuruyu yapalım. Bahçecik'te yükselecek olan her iki modern projemize göz atmalarını tavsiye ederim.

 

İDEV’i ÇOK FAYDALI BULDUM

Bu yıl İDEV’e ilk defa katılmış bir firma olarak, fuar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

-Bu fuara katılmakla ne kadar doğru bir tercih yaptığımızı tekrar anladım. Müşterilerimizle bire bir olarak daha yakın diyaloglar kurma şansı yakaladık. Aynı şekilde meslektaşlarımızla da bir arada olarak fikir alışverişinde bulunma fırsatını da yakaladık. Bu noktada İDEV’i çok faydalı buldum. Seneye daha iyi hazırlanarak yeniden fuarda yerimizi almak istiyoruz. Fuarda emeği geçen Kocaeli Ticaret Odası ve İzmit Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz.

 

 

İDEV’in katılımcı firmalara katkısı nelerdir ?

-Kendi adıma konuşacak olursam biz firma olarak bu fuarın sayesinde müşterilerimizin taleplerini dinledik. Müşterin nasıl bir yapı istediği konusunda bir fikir sahibi olduk. Kentin ticaret hayatına gelecek olursak, kentin esnafı da, iş adamı da kendi eksiklerini görüp, bunları giderme yolunda adımlar atacaklardır. Bu fuar firmalar için mükemmel bir fırsat.

 

Firma olarak İDEV’de umduğunuzu bulabildiniz mi?

-Fuardan firma olarak memnun kaldık. Bir kaç sene içerisinde daha fazla gelişeceğine ve çok daha prestijli bir hal alacağına inanıyoruz. İDEV tüm Marmara bölgesine örnek olabilecek bir proje.

 

Ev alacaklar en çok hangi taleplerle size başvuruyor?

-Genellikle site içerisinde, havuzu ve spor salonu gibi sosyal donatıları olan 3+1 daireleri tercih ediyorlar. Kentimizde bilinçli bir tüketici kalitesi var. Genellikle bütçeye göre hareket ediyorlar.

 

 

TOPRAKTAN ALIMLARDA BÜYÜK KAR VAR

Peki yatırımcılar neden YİSA İnşaatı tercih etmeli. Onlar için gerçekleştirdiğiniz kampanya ve avantajlar nelerdir?

-Topraktan alım için başvuranlar konut bittikten sonra yüzde 50 ile yüzde 100 arasında prim yapabiliyor. Topraktan alımlar firmamızda daha uygun gerçekleşiyor. Konutlar her zaman kazandıran yatırımlardır.

 

En çok tercih edilen evlerin özelliklerinden bahseder misiniz?

-Yatırım için 2+1, oturmak için 3+1 daireler tercih ediliyor. Çünkü yatırımcılar 2+1 daireler alarak daha uygun fiyata, daha fazla daire satın alabiliyor. Bu da daha fazla kira getirisi sağlıyor. Yatırımcılar bu sebeple 2+1'i tercih ederken, oturmak isteyen daha geniş olduğu için 3+1’leri tercih ediyor.

 

YUVACIK VE BAHÇECİK YÜKSELEN TRENDLER

Son olarak ev alacak yatırımcılar için söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?

-Yuvacık ve Bahçecik kentimizin yükselen trendleri arasında. Buralarda ki yatırımları takip etmelerinde fayda var. Bu bölge Kocaeli'nin yeni Yahya Kaptan'ı olma özelliğinde. Şuan bölgedeki fiyatlar oldukça uygun. Özellikle topraktan alımlarda müşterinin kar etme şansı daha yüksektir.

 

Yisa İnşaat İletişim;

0530 944 22 00

0262 342 45 45

www.akasyamodern.com

 

8903 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER