ZEYTİNOĞLU'NDAN SARIBAY'A SERT YANIT

Zeytinoğlu'ndan Sarıbay'a sert yanıt

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, haftalık yönetim kurulu toplantısı öncesinde düzenlediği basın toplantısında, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu'nun Derince Limanı'yla ilgili açıklamasını eleştirmiş, Zeytinoğlu'nun bu kenti hiç düşünmediğini söylemişti. Zeytinoğlu'ndan Sarıbay'ın bu açıklamalarına sert yanıt geldi

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın kendisi hakkındaki açıklamaların tamamen asılsız olduğunu açıkladı.

KSO Başkanı Zeytinoğlu’nun açıklaması şu şekilde:

“CHP İl Başkanı Sayın Cengiz Sarıbay’ın basına yansıyan, şahsıma yönelik bazı beyan ve ithamları ile ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek zarureti hasıl olmuştur.

Safi Port ile ilgili yorum ve değerlendirmelerimi tüccar zihniyeti şeklinde değerlendiren Sn.Sarıbay’ınsözkonusu ifadesi, ülkemizde türlü zorluklar içinde ticaret ile uğraşan milyonlarca tüccar dostumuzu ve beni üzmüştür.

Ancak bilinmesini isterim ki, mevcut görevim yanında, ayrıca Sanayi ve Ticaret ile uğraşmaktan bugüne kadar hep onur ve gurur duydum. Ekmeğini bu şekilde kazanmanın, utanılacak bir tarafı yoktur.

Ayrıca bir parti il başkanı ve hukukçu olarak kendisinden, halen faaliyetini yasal çerçevede devam ettirmekte olan Autoport limanı ile ilgili kapsamlı bir araştırma yapmadan isnatta bulunmamasını ve kamuoyunu doğru bilgilendirmesini beklerdim.

Üstelik kentimizdeki limancılık faaliyetleri ve ekonomimize katkıları bağlamında değindiğim Safi Port limanı ile şahsımın ilişkisi olduğunu iddia etmesi ve öne sürdüğü bu bağlantının ispat edilmesi sorumluluğunu Sarıbay’a yüklemiştir."

 

 

4073 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER