ATATÜRK HAVALİMANI'NDAKİ SALDIRI NASIL GERÇEKLEŞTİ?

Atatürk Havalimanı'ndaki saldırı nasıl gerçekleşti?

Atatürk Havalimanı'nı kana bulayan üç canlı bomba saldırısınında kan donduran ayrıntılar ortaya çıktı. Saldırıyı gerçekleştiren teröristler ölü sayısını arttırabilmek için hain planı devreye soktu. İşte 36 kişinin hayatını kaybettiği olayda son durum ve saldırının ayrıntıları...

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) saldırıyla ilgili güvenlik kamera görüntülerini topladı. 3 teröristin Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminaline taksiyle geldikleri belirlendi.

 

KAN SUSAMIŞ HAİNLER!

Teröristlerden biri, taksiden inince giriş kapısı önünde beklerken bir diğeri de hemen içeri yöneldi.

Havalimanı girişindeki x ray cihazı önünde kuyrukta bekleyenlere ‘Biraz sonra burada bomba patlayacak’ diyerek bağırdı. Yolcuların kapıya doğru akın etmesiyle de kapıda bekleyen teröristler önce kurşun yağdırdı, sonra üzerindeki bombayı patlattı.

 

POLİS KALABALIK NEDENİYLE MÜDAHALEDE ZORLANDI

Bu sırada üçüncü terörist ise kaostan yararlanarak planladıkları gibi yürüyen merdivenlerden koşarak üst kata, yani Atatürk Havalimanı’ndaki Gidiş Terminali’ne çıktı.

Etrafa ateş açarak koştuğu görülen terörist, bir polis tarafından vurularak yere düştü. Silahı kendisinden uzağa fırlayan saldırgan daha fazla çatışamayacağını anlayınca düştüğü yerde üzerindeki bombayı patlattı. Polisin saldırganı vurup düşürmesiyle daha fazla kişinin öldürülmesinin önüne geçildi.

Arama bölgesinin vatandaşlarla dolu olması nedeniyle polisin saldırgana müdahalede zorlandığı anlaşıldı.

3 canlı bombanın öldüğü patlamada 36 kişi hayatını kaybederken, 147 kişi de yaralandı.

 

NEDEN TERÖR ÖRGÜTÜ IŞİD ÜZERİNDE DURULUYOR

Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ve Bomba İmha uzmanları da tek tek delilleri topladı. Polisi IŞİD’e götüren değerlendirme ise ‘saldırının hedef alındığı noktanın daha çok turistlerin bulunabileceği dış hatlar terminalinin incelenmesi' oldu.

IŞİD'in geçmişteki eylem sicilinde Sultanahmet ve Taksim de Alman ve İsrailli turistleri hedef alması, benzer eylemeleri Belçika ve Fransa'da yapmış olması, saldırıda direkt sivillerin hedef alınması, son 4 gün içerisinde örgütün İstanbul'da 2 ayrı bomba timinin yakalanması, yine örgütün Türkiye'yi İslam olarak kabul etmeyip “Tahut” düzenin devamı olduğu bir ülke olarak görüp cihat alanı içerisinde görmesi gibi değerlendirmeler ilk olarak IŞİD Örgütünün telaffuz edilmesine neden oldu.

8264 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Körfez cinayetinin zanlısı tutuklandı

Körfez cinayetinin zanlısı tutuklandı

 Körfez Şemsettin Köyü’nde ortağını öldürdüğü iddia edilen Mehmet Korucuoğlu tutuklandı

Kiraladıkları araçla hırsızlık yaptılar

Kiraladıkları araçla hırsızlık yaptılar

Gölcük'te kiraladıkarı otomobille park halinde bulunan araçlardan hırsızlık yaptıkları iddia edilen 3 şüpheli polis ekiplerince gözaltına alındı.

Darbe fırsatçılarına darbe!

Darbe fırsatçılarına darbe!

Denizlerde sigara kaçakçılığı mücadelesi hız kesmeden devam ediyor Gümrük muhafaza ekipleri Kocaeli Evyap Limanı'na gelen bir konteynerde 450 bin paket kaçak sigara ele geçirdi

İşte yeni başsavcımız

İşte yeni başsavcımız

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine gelen isim belli oldu

Şehidimiz var!

Şehidimiz var!

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde yapımı devam eden Silvan Barajı'na şantiyesine saldıran PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada Kocaelili asker şehit oldu

Ali Şahinli gözaltında

Ali Şahinli gözaltında

İlimizde bir dönem fırtınalar estiren eski il emniyet müdür yardımcısı Ali Şahinli, paralel yapı operasyonu kapsamında gözaltına alındı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER