DİLSİZ KADIN CİNAYETİNDE KOCA PARMAĞI İDDİASI

Dilsiz kadın cinayetinde koca parmağı iddiası

Gölcük’te boğazı kesilerek öldürülen sağır ve dilsiz kadının avukatı, cinayette kocanın da parmağı bulunduğu iddiasında bulundu, “Elimizde buna ait kanıtlar var” dedi

Yaklaşık 8 ay önce Gölcük Şirinköy Konutları 496. Sokak F-28 Blok’taki evinde sağır ve dilsiz olan 33 yaşındaki Hacer Çetinkaya boğazı kesilerek öldürülmüş, olayın ardından polis ekipleri cinayetle ilgili olduğu savıyla Erdal Kaya isimli şahsı gözaltına almış, sorgusunda suçunu itiraf eden Erdal Kaya, tutuklanarak cezaevine konmuştu. Bu olayla ilgili de Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı. İşte bu davanın ikinci duruşması bugün gerçekleşti. Davanın bugünkü duruşmasına da tutuklu sanık Erdal Kaya ve vekili Mustafa Ersun Kunbi, maktulün avukatı Hüseyin Acurman, babası Şaban Deniz, ağabeyi Cemalettin Deniz, kız kardeşleri Derya Şahin ile Havva Deniz katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan bir avukatın da katıldığı davada ayrıca, Balıkesir Barosu’ndan Fatma Ertaş Delikan ile Ankara Barosu’ndan Derya Şahin, Esin Önal Ünver ile İmran Işık da davacı tarafına destek amacıyla duruşmada hazır bulundu.

 

KOCASIYLA BİRLİKTE YAPTI

Duruşmada maktul avukatı Hüseyin Acurman, cinayetin tutuklu zanlı Erdal Kaya ile öldürülen Hacer Çetindağ’ın eşi Selçuk Çetindağ ortaklığında işlendiğini iddia etti ve ellerinde buna ait kanıtlar bulunduğunu belirtti. Acurman mahkeme heyetine; “Elimizdeki kanıtlar öyle gösteriyor ki bu cinayet Erdal ile Selçuk ortaklığında işlenmiş. HTS’nin verilerini inceledik. Bu veriler cinayet saati kimin nerede olduğunu telefon sinyalinize göre veriyor. Buna ek olarak Selçuk ile Erdal’ın ifadelerinde çelişkiler de mevcut” şeklinde konuştu.

 

İFADESİ TEKRAR ALINSIN

Hüseyin Acurman’ın ardından söz alan Balıkesir Barosu avukatlarından Fatma Ertaş Delikan, maktulün babası Şaban Deniz’in avukatı olduğunu belirterek başladığı konuşmasında, “İşlenen cinayette çelişkili ifadeler mevcut. Ben mahkeme heyetine zanlının ifadesinin tekrar alınmasını öneriyorum” dedi. Ayrıca sanığın Hacer Çetindağ’ı tek başına da öldürdüğüne inanmadığını belirten avukat Fatma Ertaş Delikan, “Teorik olarak bu çok saçma olur. Erdal Kaya, cinayeti işlediği sırada Hacer’in hem ağzını hem kollarını hem de kafasını tuttuğunu söylüyor. Bu adamın 3 tane mi eli var?” dedi.

 

DOSYAYI İNCELEMEM LAZIM

Ardından sanığın avukatı Mustafa Ersun Kunbi söz aldı. Kunbi, “İlk duruşmada müvekkilimi ben savunmadığım için konuya vakıf değilim. Dosyayı tamamen inceledikten sonra konuya hakim olacağım. Zaten müvekkilim de sağır ve dilsiz. Burada konuşulanların hiçbirini anlamadı. Burada konuşulanları müvekkilime aktardıktan sonra ve dosyayı iyice inceledikten sonra gereken savunmayı yapacağım” dedi. Kunbi ardından da şunları söyledi: “Müvekkilim cinayeti işlemeden 1-2 ay önce Gölcük Devlet Hastanesi’nde psikolojik tedaviye başladı. Aldığı ağır ilaçlar üzerine içtiği alkol cinayeti işlemesini tetiklemiş olabilir. Dediğim gibi, dosyayı iyice inceledikten sonra gerekli savunmamızı gerçekleştireceğiz.” Tercümanı aracılığıyla kısa bir savunma yapan zanlı Erdal Kaya ise, cinayeti tek başına işlediğini tekrarladı, “O gece yanımda kimse yoktu. Avukatımın dediği gibi, ben burada konuşulanları anlamıyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

DAVA 20 EYLÜL’E ERTELENDİ

Gerekli savunmaların ardından mahkeme heyeti; sanığın psikolojik tedavi gördüğü iddiası konusunda Gölcük Devlet Hastanesi ile KOÜ Hastanesi’ne yazı yazılmasını ve varsa tüm tedavi belgelerinin gönderilmesinin istenmesine, tedavi belgeleri geldiğinde ATK Kocaeli Şube Müdürlüğü’ne sevkinin sağlanarak cezai ehliyetinin tespiti ile bu hususta gözlem altına alınmasına gerek olup olmadığının sorulmasına karar vererek davayı 20 Eylül tarihine erteledi. Mahkeme çıkışı acılı aileyi yanlarına alarak basın açıklamasında bulunan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi Kübra Özkan, “Hacer öldürüldüğünde 33 yaşındaydı ve 2 çocuk annesiydi. Genç yaşta hayatını elinden alan, çocuklarını ve ailesini derin hüzne boğan Hacer kardeşimizin katilinin hak ettiği cezayı alabilmesi için bir kez daha haykırıyoruz. Kadın cinayetlerinde indirimler uygulanmasın” dedi.

 

CİNAYETE ‘EMZİRİYOR’ ERTELEMESİ

Duruşma çıkışında ayakta durmakta zorlanandığı gözlenen Hacer Çetindağ’ın babası da konuştu. Şaban Deniz, “9. ayın 13'ünde bana bir telefon geldi. Kredi kartını çaldırdık, para çaldırmış. Hemen ben atladım arabaya oğlumu da aldım araştırdık Erdal almış. Erdal ben aldım demiş damada. Paranızı vereceğiz demiş ama verecek değil. Tam 20 günde bitti, son taksiti de 4 bin lira aldı götürdü Selçuk Çetindağ Erdal'ı öldürmesi için.  4.5 yaşındaki kızının yanda bileziği aldı sattı. Bu davada öldürmeyi kafasına koyduğunda 4. ayıydı. Daha önce öldüreceklermiş ama çocuk emziriyor diye öldürmemişler” ifadelerini kulandı. Hacer Çetindağ’ın ağabeyi Cemalettin Deniz de tıpkı avukatları Acurman gibi cinayetin tek başına işlenmediği iddiasında bulundu.

13259 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Körfez cinayetinin zanlısı tutuklandı

Körfez cinayetinin zanlısı tutuklandı

 Körfez Şemsettin Köyü’nde ortağını öldürdüğü iddia edilen Mehmet Korucuoğlu tutuklandı

Kiraladıkları araçla hırsızlık yaptılar

Kiraladıkları araçla hırsızlık yaptılar

Gölcük'te kiraladıkarı otomobille park halinde bulunan araçlardan hırsızlık yaptıkları iddia edilen 3 şüpheli polis ekiplerince gözaltına alındı.

Darbe fırsatçılarına darbe!

Darbe fırsatçılarına darbe!

Denizlerde sigara kaçakçılığı mücadelesi hız kesmeden devam ediyor Gümrük muhafaza ekipleri Kocaeli Evyap Limanı'na gelen bir konteynerde 450 bin paket kaçak sigara ele geçirdi

İşte yeni başsavcımız

İşte yeni başsavcımız

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine gelen isim belli oldu

Şehidimiz var!

Şehidimiz var!

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde yapımı devam eden Silvan Barajı'na şantiyesine saldıran PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada Kocaelili asker şehit oldu

Ali Şahinli gözaltında

Ali Şahinli gözaltında

İlimizde bir dönem fırtınalar estiren eski il emniyet müdür yardımcısı Ali Şahinli, paralel yapı operasyonu kapsamında gözaltına alındı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER