KÖRFEZ’DE EŞİNİ VURARAK ÖLDÜREN SİNAN KORKMAZ ORGANLARINI BAĞIŞLADI

Körfez’de eşini vurarak öldüren Sinan Korkmaz organlarını bağışladı

Eşini başından tek kurşunla vurarak öldüren Körfezli Sinan Korkmaz, gazetemize bir mektup göndererek olay günü yaşananları anlattı. Pişman olduğunu ifade eden Korkmaz, “Organlarımı bağışlayarak başka insanları hayata bağlamak, yaptığım bu hatayı belki biraz olsa hafifletir” dedi

Körfez’de geçtiğimiz ocak ayında yaşanan korkunç olayda Sinan Korkmaz, 2 yıllık eşi Hümeyra Korkmaz’ı silahla vurarak öldürmüştü. Olay sonrasında Hümeyra Korkmaz’ın boşanmak istediği, eşi Sinan Korkmaz’ın bu sebeple cinayet işlediği iddia edilmişti. Bir süredir cezaevinde olan ve yargılaması devam eden Sinan Korkmaz, önceki gün gazetemize bir mektup göndererek olayı anlattı. Korkmaz, mektubunda şu ifadelere yer verdi: “Son çıkan haberlerle kendimi olduğundan daha kötü hissediyorum. Benim yaptığım bu hata biliyorum basit bir hata değil fakat her şey kazaydı, ben bir insanı öldürecek biri değilim. Eşimle barışmıştık, ailesini ikna etmeye çalışıyorduk fakat ailesi eşimi de, çocuğumu da benden kaçırıyordu.

 

ÇOCUĞUMU GÖTÜRDÜLER

Bu söylediklerim benim uydurmam değil, mahkemeye delili olarak da sundum. Eşim beni istiyordu, tek sorun ailesiydi, bizde ailesini ikna etmeye çalışıyorduk fakat ailesi ikna olmak yerine daha çok yuvamızı yıkıyordu. Çocuğumu ayda bir kere görebileceğimi söylediler. Bir keresinde çocuğumun hasta olduğunu söyledi eşim. Hemen Dilaverler’in evine gittim, çocuğumu ancak balkondan gösterebileceklerini söylediler. Aparmanın 5. katında oturuyorlar hangi baba kabul eder böyle bir şeyi? Hasta olan oğlunu balkondan görmeyi kim kabul eder? Abisi Faruk Dilaver eşimin ağzından sanki Hümeyra’ymış gibi konuştu benimle. Çocuğumu da, eşimi de başka şehre götürdüler. 20 gün tek bir haber alamadım ikisinden de. Kaynanam muskalar yaptırdı, 2.5yıl emek verdiğimiz evliliğimi bitirmeye çalışıyordu.     

 

AĞABEYİ SİLAH DOĞRULTTU

Çocuğum kucağımdayken ve eşim yanımdayken karakol kapısında saldırıya uğradım. 5 kişi tarafından eşimin gözleri önünde hakaret ettiler, dövdüler, tehdit ettiler. Eşim beni istiyordu, o beni isterken ben ondan nasıl vazgeçebilirim? Bir tane de oğlumuz vardı üstelik. Mahkemeye sunduğumuz mesajlarda her şey bellidir, eşimle barışmıştık bende oraya kimseyi öldürmek amacıyla gitmedim. Eşimle konuşurken abisi araya girdi, çok ağır küfürler etti, sonra bir hışımla içeri girdi. O sırada eşim beni göndermeye çalışıyordu ve bir anda herkesin kaldıramayacağı sözler duydum. Eşimin abisi Faruk, eşimin arkasına geçmiş bana silah doğrultuyordu. Eşimin önünde gururumun bu kadar çok ezilmesine dayanamadım. Belimde duran silahı çıkardım ve bir anda patladı, üzerimde tehdit edildiği için oraya silah götürdüm. Ne yapmalıydım eşimi, çocuğumu sırf o aile istiyor diye terk mi etmeliydim?

 

KENDİMİ KORUMAYA ÇALIŞTIM

Ben barışmışken eşimi neden vurayım, kendimi korumaya çalıştım. Fakat Faruk Dilaver siper yaptı kendine benim eşimi. Apartmandakileri şahit gösteriyorlar. Apartmandaki herkes zaten kendi akrabaları, tabi ki benim aleyhime konuşacaklar. Faruk Dilaver hiç utanmadan boşanma kararı verince kardeşinin arkasında durduğunu söylüyor, amaçları zaten buydu. Benim eşim kararından vazgeçti beni seçti, bütün mesajlarda görünüyor fakat ailesi kabullenmedi. Benim oğluma daha küçükken dünyanın en büyük acılarını yaşattılar. Anasız, babasız bıraktılar. Böyle olmasını ben hiç ister miyim? Böyle olsun istemedim ailemi toplamaya çalıştım. Dilaver ailesi kendilerinden başka kimseyi düşünmezdi hala da düşünmüyorlar.

 

ASIL SUÇLU ONLAR

Ben 5 ayı aşkın bir süredir oğlumu göremiyorum. Oğlumu düşünselerdi babalarının varlığını hissederek büyümesini sağlarlardı. Beni AMATEM’e yatıran da onlar değil, eşim istediği için kendi isteğimle yattım. Faruk Dilaver sadece kendi gözleriyle görüp inanmak için hastaneye geldi ve gitti. Ben kazayla yaptım, eşimle beraber bende öldüm. Her şey bir kazaydı, hiç suçu yokken neden eşimi vurayım? İsteyerek yapmadığım bir hata. Bana zaten katil damgası vurdular, bu olayı basına da yanlış anlatarak kendilerini aklamaya çalışıyorlar. Eşim Hümeyra’nın ölümünün nedenini bana ödeterek vicdanlarını rahatlatmaya çalışıyorlar. Fakat aslı suçlu onlar.

 

KEŞKELERLE YAŞIYORUM

Benden yaş olarak çok büyük ve tecrübeli insanlar fakat bana olan hırsları gözlerini kör etti. Eşime olan sadakatimi ve sevgimi çevremdeki herkes bilir. Ben eşimi annem kadar çok severdim. Annem gibi sevdiğim kadın gözlerimin önünde öldü ve bu benim elimden oldu. Bana gereken cezayı vicdanım veriyor. Yaşadığım bu olay gözlerimin önünden gitmiyor, keşkelerle yaşıyorum. Eğer eşim konuşabilseydi, benim burada değil çocuğumun yanında babalık yapmamı isterdi. Eğer bir tercih hakkım olsaydı eşimin yerine o mezarda ben yatmayı tercih ederdim.  Birçok insan kazayla hayatını kaybediyor, kazaydı her şey. Katil diye anılmak istemiyorum artık, hayatım boyunca eşimi unutmayacağım. Ona hep sadık kalacağım ve öldükten sonra ona kavuşacağımı biliyorum. Ailemi dağıtanlara Allah elbet hesap sorar.

 

AMACIM KENDİMİ KORUMAKTI

Soruyorum; eşini baskı altında tutsalar, seni isteği halde ailesinden korktuğu için evine dönemese senin bir şekilde onu kurtaracağını bilse, eşinin önünde dayak yesen, ağza alınmayacak küfürler etseler ne yapardın? Benim iki seçeneğim vardı: Ya ailemden vazgeçecektim, eşimden ben de yuvasının dağılmasını istemediği halde başkalarının isteği üzerine yuvamızı dağıtacaktık ya da ben cesaretimi toplayıp eşimi ve çocuğumu oradan kurtaracaktım. O eve silahla gitme amacım da kendimi korumaktı. Silah götürmeseydim, ben ölebilirdim ama hiçbir şey istediğim gibi olmadı. Hayat bazen insana hiç istemediği adımlar attırıyor hala da inanamıyorum böyle olduğuna kendimi toparlayamadım.

 

KAZAYLA DA OLSA...

Benim acım Dilaver ailesinden kat ve kat daha büyük. Eşimin mezarının fotoğrafına bakıyorum, aklım almıyor eşimin toprak altında olduğunu. Faruk Dilaver ve Nermin Dilaver’in ceza alması lazım, onlar ceza alırlarsa adalet gerçekten yerini bulmuş olur. Ben kazayla da olsa bir cana kıydım, bu yüzden öldüğüm zaman organlarımın bağışlanmasını istiyorum. Organlarımı bağışlayarak başka insanları hayata bağlamak yaptığım bu hatayı belki biraz olsa hafifletir. Gözlerim başka insanlara sevdiklerini göstersin ben sevdiğimi bir daha göremeyeceğim. Kalbim başka insanlara hayat versin ben bir daha sevemeyeceğim…” 

28228 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 20 Yorum

DİĞER HABERLER

Körfez cinayetinin zanlısı tutuklandı

Körfez cinayetinin zanlısı tutuklandı

 Körfez Şemsettin Köyü’nde ortağını öldürdüğü iddia edilen Mehmet Korucuoğlu tutuklandı

Kiraladıkları araçla hırsızlık yaptılar

Kiraladıkları araçla hırsızlık yaptılar

Gölcük'te kiraladıkarı otomobille park halinde bulunan araçlardan hırsızlık yaptıkları iddia edilen 3 şüpheli polis ekiplerince gözaltına alındı.

Darbe fırsatçılarına darbe!

Darbe fırsatçılarına darbe!

Denizlerde sigara kaçakçılığı mücadelesi hız kesmeden devam ediyor Gümrük muhafaza ekipleri Kocaeli Evyap Limanı'na gelen bir konteynerde 450 bin paket kaçak sigara ele geçirdi

İşte yeni başsavcımız

İşte yeni başsavcımız

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine gelen isim belli oldu

Şehidimiz var!

Şehidimiz var!

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde yapımı devam eden Silvan Barajı'na şantiyesine saldıran PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada Kocaelili asker şehit oldu

Ali Şahinli gözaltında

Ali Şahinli gözaltında

İlimizde bir dönem fırtınalar estiren eski il emniyet müdür yardımcısı Ali Şahinli, paralel yapı operasyonu kapsamında gözaltına alındı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER