KORKUNÇ CİNAYETTE KAN DONDURAN İFADE

Korkunç cinayette kan donduran ifade

4 Ekim 2015 tarihinde Gölcük Şirinköy’de işitme engelli ve dilsiz olduğu öğrenilen 33 yaşındaki Hacer Çetindağ isimli kadın, gece saatlerinde evine giren bir şahıs tarafından boğazı kesilerek öldürülmüştü. Olayla görülen duruşma Kocaeli Adliyesi’nde başladı

4 Ekim 2015’de Gölcük Şirinköy Kalıcı Konutları 496. Sokak F28 Blok adresinde meydana gelen olayda; işitme engelli dilsiz olan 33 yaşındaki Hacer Çetindağ evinde Erdal Kaya tarafından boğazı kesilerek öldürmüştü. Olayın ardından İl Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanan Erdal Kaya emniyet sorgusunda olayı itiraf etmişti. Gerçekleşen olayın ilk duruşması Kocaeli Adliyesi 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlandı. Davada konuşan tarafların çelişkili ifadeleri gözlerden kaçmadı.

 

TEK TARAFLI AŞK İDDİASI

İddialara göre olay şöyle gelişti; Aile dostu olan Erdal Kaya, Hacer Çetindağ’a karşı tek taraflı olarak duygusal bağ kurdu. Akşam aileye misafir olan Erdal K. Hacer ve Selçuk Çetindağ ile beraber yemek yedi. Daha sonra Erdal Kaya ve Selçuk Çetindağ işe gitmek için evden ayrıldı. Erdal Kaya gece yarısı, Selçuk Çetindağ’dan önce eve dönerek kadına aşık olduğunu anlattı. Aralarında çıkan anlaşmazlık sonrasında yanında getirdiği bıçağı çeken Erdal Kaya, Hacer Çetindağ’ın boğazını keserek öldürdü.

 

STK’LAR AKIN ETTİ

Gerçekleşen olayın ilk duruşması Kocaeli Adliyesi’nde görülmeye başlandı. Kocaeli Adliyesi 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşen duruşmada maktul Hacer Çetindağ’ın eşi Selçuk Çetindağ, tutuklu zanlı Erdal Kaya ve vekili Süleyman Çetin hazır bulundu. Duruşmaya destek için İstanbul’dan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Ankara Barosu Kadın Komisyonu, İstanbul Barosu Kadın Komisyonu, Kocaeli Barosu Kadın Komisyonu ve birçok STK katıldı.

 

SÜRPRİZİM VAR DEDİM, BOĞAZINI KESTİM

Duruşmada ilk olarak söz alan Erdal Kaya, “Olay günü akşam 21:20 civarında Hacer Çetindağ telefonla beni aradı ve çağırdı. Evine gittim, konuşurken aramızda tartışma oldu. Ben bundan sonra beni çağırıp durma dedim, bu sebeple tartıştık. Aramızda ağız münakaşası oldu. Sonrasında Hacer benimle ilişkiye girmek istedi. Sonra ben ona yatak odasına git, ben mutfaktan su içeceğim dedim. O esnada onu öldürmek istedim. Mutfağa gittim, bıçak aldım, cebime koydum, yanına gittim. Sana bir sürprizim var dedim, arkasını dönmesini istedim. Arkasını döndükten sonra bir elimle ağzını tuttum. Diğer elimle aldığım bıçak ile boğazını kestim” diye konuştu.

 

YAKMAK İSTEDİM KORKTUM

Sözlerine devam eden Sanık Erdal Kaya, “Maktul yere düştükten sonra öldüğünü anladığımda üstünü bir örtü ile örttüm. Üzerimde bulunan çakmak gazını üzerine döktüm. Ancak korktuğum için yakamadım. Çocuklara baktım. Uyuyorlardı. Daha sonra evden ayrıldım. Ertesi sabah Selçuk beni aradı. Eşinin öldüğünü söyledi. Bunun üzerine tekrar eve gittim. Kalabalık olduğunu gördüm. Sonrasında polis memurları tarafından alınıp götürüldüm. İfadelerimde zaten olayı itiraf ettim” dedi.

 

 

YENİDEN DUYGUSAL YAKINLAŞMA

“Hacer ile her ikimizde evlenmeden önce sevgili olduğumuz, sonrasında ikimiz de ayrı ayrı kişiler ile evlendiğimiz ve evliliğimizin devamında aramızda yeniden duygusal yakınlaşma başladığı doğrudur” diye konuşan Kaya, “Hacer ilişkimizin devamı konusunda çok ısrarcı idi. Birlikte kaçmayı istiyordu. Ben onun bu istekleri konusunda çok bunaldım. Psikolojim bozuldu. Bu nedenle eylemi gerçekleştirdim” şeklinde konuştu.

 

MORALİM BOZULDU

Sözlerine devam eden Kaya, “Hacer bana eşinin etrafa çok fazla borç para verdiğini söylemişti. Bana eşinin kredi kartını verdi ve para çekmemi söyledi. Birkaç defa 4 bin lira para çektim. Daha sonra bu paraları Hacer’e verdim. Sonrasında Hacer’in ailesinin geldiğini duydum. Kredi kartının kaybolduğunu Hacer’in ailesine söylemişler. Daha sonra Selçuk ile görüştüğümüzde bana kredi kartının kaybolması nedeni ile savcılığa şikayette bulunduğunu söyledi. Bunu duyunca benim moralim bozuldu” dedi.

 

TELEFONU ALDIM ÇÜNKÜ…

“Ben olayda kullandığım bıçağı Hacer’in evinden aldım” diyen Kaya, “İlk ifadem de psikolojimin bozuk olması nedeni ile farklı beyanda bulunmuş olabilirim. Daha sonra bıçağı eve götürüp yıkadım. Çıkmadan önce maktulün telefonu aldım. Çünkü içerisinde fotoğraflar ve mesajlar vardı. Sonra telefonu kırıp attım. Hacer daha önce evime geldiği bir gün anahtarı benim evimde unutmuştu. Bende anahtarı çekmeceye koydum. Orada unuttum” şeklinde konuştu.

 

BALKONDAN ANAHTAR ATIYORDU

“Olayın olduğu gece 00:03 civarında Selçuk’la aramızda görüşme oldu” diyen Erdal Kaya, “Arayıp ne yaptığımı sordu. Bende dışarıda olduğumu ve sigara almaya gittiğimi söyledim. Aynı gece çocuğumu özlediğim için eşimle bir telefon görüşmesi yaptım. Benim evimde bulunan Hacer’in evine ait anahtar belirttiğim gibi evimde unutulmuştur. Normal zamanlarda ben Hacer’in evine gittiğimde Hacer bana balkondan anahtar atıyordu. Ben bu şekilde eve gidiyordum. Olay günü de aynı şekilde oldu. Kredi kartını da Hacer bana balkondan atmıştı. Olaydan yaklaşık 1 ay önce kartı almıştım” dedi.

 

AÇIKLIĞA KAVUŞMASI GEREKEN KONULAR VAR

Kaya’dan sonra söz alan Hacer Çetindağ’ın abisi Cemalettin Deniz, “Gerek Selçuk’un gerekse katılan sanığın anlattıkları gerçeği ifade etmiyor. Bu olayın her ikisi tarafından planlandığını gösteren ciddi deliller var. Ben daha önce Cumhuriyet Savcılığı’na birçok kez dile getirdim. Ancak dikkate alınmadı. Sanık saat 23:00 gibi evden çıktığını söylemektedir. 23:30’da ablam Havva ve eşim kardeşim Hacer ile telefonda görüntülü görüşmüştür.  Bunun gibi olayda açıklığa kavuşması gereken birçok husus var” dedi.

 

ŞİKAYETÇİ OLMAMAMI İSTEDİ

Hacer Çetindağ’ın eşi Selçuk Çetindağ ise, “Ben olaydan önce kredi kartını kaybetmiştim. Aradım bulamadım. İnternetten baktığımda kartımdan 4 bin lira çekildiğini gördüm. Eşime söyledim. Huzursuz oldu. Huzursuz olmamasını ifade ettim. Daha sonra sanık ile muhabbet arasında bu parayı kendisinin çektiğini söyledi. Bana hiç para vermedi. Benden şikayetçi olmamamı istedi” dedi.

 

İLİŞKİ OLDUĞU KONUSUDNA BİLGİM YOK

Selçuk Çetindağ, “Sanığı evimize davet ettik. Akşam yemeği yedik. Önce sanık evden ayrıldı. Daha sonra ben işe gittim. Sabah 06:00 civarı eve döndüğümde eşimi yerde ölü halde buldum. Alt komşumuza haber verdim. Onlarda polisi aradı. Şikayetçiyim. Sanık ile eşimin arasında evli iken bir ilişki olduğu konusunda bilgim yok” dedi.

 

SÖYLECEK SÖZ YOK

Duruşma sonrasında konuşan maktul Hacer Çetindağ’ın abisi Cemalettin Deniz, “Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Kardeşim hiç kimseyi kırmazdı. Kardeşime kıydılar. Mahkeme salonunda gerçekten 3-4 dakika söz alabiliyorum. Bu olayın bütün detaylarının en ince ayrıntısına kadar araştırılmasını istiyorum. Nasıl araştıracaklar ise araştırsınlar arama araştırsınlar. Benim kardeşim şimdi yok. Ateş gerçekten düştüğü yakıyor. Kardeşim öldükten sonra inanın bu olayın en ince şekilde araştırılmasını istedim. Yardım istedim. Ama devletin olaya bakış açısı: ölen var, öldüren var şeklinde. Kimse niye öldürdü. Nasıl öldürdü  umursamıyor. O kadar çok çelişkili ifade var ki...” dedi.

Dinlenmesi gereken şahıslardan ötürü mahkeme heyeti davayı 22 Haziran tarihine erteledi.

23527 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Körfez cinayetinin zanlısı tutuklandı

Körfez cinayetinin zanlısı tutuklandı

 Körfez Şemsettin Köyü’nde ortağını öldürdüğü iddia edilen Mehmet Korucuoğlu tutuklandı

Kiraladıkları araçla hırsızlık yaptılar

Kiraladıkları araçla hırsızlık yaptılar

Gölcük'te kiraladıkarı otomobille park halinde bulunan araçlardan hırsızlık yaptıkları iddia edilen 3 şüpheli polis ekiplerince gözaltına alındı.

Darbe fırsatçılarına darbe!

Darbe fırsatçılarına darbe!

Denizlerde sigara kaçakçılığı mücadelesi hız kesmeden devam ediyor Gümrük muhafaza ekipleri Kocaeli Evyap Limanı'na gelen bir konteynerde 450 bin paket kaçak sigara ele geçirdi

İşte yeni başsavcımız

İşte yeni başsavcımız

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine gelen isim belli oldu

Şehidimiz var!

Şehidimiz var!

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde yapımı devam eden Silvan Barajı'na şantiyesine saldıran PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada Kocaelili asker şehit oldu

Ali Şahinli gözaltında

Ali Şahinli gözaltında

İlimizde bir dönem fırtınalar estiren eski il emniyet müdür yardımcısı Ali Şahinli, paralel yapı operasyonu kapsamında gözaltına alındı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER