O ANNE ŞİKAYETÇİ OLDU

O anne şikayetçi oldu

Kartepe’deki bir muhtarın oğlu tarafından kızı cinsel istismara uğrayan anne A.D., kendisine iftira attığını söylediği sanık Hasan G.’den şikayetçi oldu

Geçtiğimiz mart ayında Kartepe’deki bir muhtarın oğlu olan 28 yaşındaki Hasan G., 7 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda uğradığı gerekçesiyle tutuklanmıştı. Önceki gün gerçekleştirilen davada ise küçük kızın ifadesinde yaşadığı dehşeti anlatmış, ruh sağlığının bozulduğunu gözler önüne sermişti. Mahkeme sanık Hasan G.’nin akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi ve DNA raporunun gelmesi için duruşmayı 8 Eylül’e ertelemişti.

 

BANA ASILIYORDU

Tutuklu sanık Hasan G.’nin mahkeme heyetine yazdığı mektuba gazetemiz ulaştı. Hasan G.’nin mektubunda ise şunlar yazıyor: “Merhaba Hakim Bey, Burada aşağıda ne yazıyorsa hepsi doğrudur. Ne yazıyorsa annemin üstüne yemin ederim. Kadın her akşam dükkana geliyordu. Bazen çocuğuyla bazen tek geliyordu. Kocası işe gittiği zaman benim yanıma geliyordu. Bana asılıyordu. Ben farkındaydım ama uzak duruyordum. Hatta diyordum ki ‘Senin işin yok mu, benim yanına geliyorsun’ O da ‘İşim yok’ diyordu. Kendisine ‘Seni kocana söyleyeceğim’ dedim.

 

GERÇEKLERİ SÖYLEMEDİ

Sonra korktu, ‘Söyleyemezsin’ dedi. Bende kendisine ‘Görürsün söyleyeceğim’ dedim. Baya korktu , çocuğuyla birlikte dükkandan eve gitti. Benden korkup çoğunu oraya koyup da polisi aramış. Demiş ki çocuğuma cinsel istismara bulundu. Kocasına söyleyemiyor diye suçu benim üstüme attı. Asıl sanık odur. Hakim bey bu ifadelerimin hepsi doğrudur.  Hatta kendi ifade verirken gerçekleri söylemedi,  kocasının korkusundan. O söyler diye bende ilk mahkemede söylemedim. Ama bir baktım üstüme oynadılar. Ama öğrensin kocası da aklı başına gelsin. Karısının ne olduğunu anlasın.

 

REZİL OLDUM

Bu suç hiçbir zaman kolay bir suç değildir. Hakim bey ben mahallede rezil oldum, arkadaşlarım dahil herkese.  Adım sübyancı oldu. Cezaevinde dahil. Harbiden şebekenin içinde düştüm. Hakim bey beni kurtarın. Burada anlattıklarımın hepsi doğrudur. Hakim bey inanırsan Allah razı olsun, inanmazsan da Allah razı olsun. Daha ne diyim hakim bey gerçek bunlar." Hasan G.’nin mektubunun ardından anne A.D., kendisine iftira atıldığını söyleyerek savcılığa müracaat etti.

 


Tutuklu sanık 28 yaşındaki Hasan G., mahkeme başkanına mektup gönderdi, kendisini savundu.

 

YAKINLAŞMAM OLMADI

Anne A.D.’nin dilekçesinde şu ifadeler yer aldı: “Bu dilekçede yazılanların hiç birisi doğru değildir. Ben onun işyerine hiç gitmedim ve kendisiyle herhangi bir yakınlaşmam olmadı. Bu tamamen iftiradır. Kendi suçundan kurtulmak için bu şekilde iftirada bulunmaktadır. Mahkeme başkanı bana dilekçedeki hususların doğru olup olmadığını sordu. Ben yazılanları kesinlikle kabul etmediğimi söyledim. Mahkemeye sunduğu dilekçede bana hakaret içerikli sözler sarf eden Hasan G.'den şikayetçiyim."

 

BİZE DESTEK OLUN

Olay günü yaşadıklarını gazetemize anlatan anne A.D., “Olay günü polisler gelsin diye üst üste polisleri aradım. Polisler geldikten sonra bizi Umuttepe’ye ardından da Alikahya’daki hastaneye götürdüler. Ancak orada DNA alınamadı. O gün yanımızda olan polisler, bizlere çok yardımcı oldu. Umuttepe’de bize zorluk çıkardılar ancak polislerin zorlamasıyla kızımdan DNA alındı. DNA örneklerinin kaybolmaması için polisler çok çabaladı. Allah onlardan razı olsun. Bu davadan asla vazgeçmeyeceğim. Adalete güveniyorum, bize kamuoyunun da destek olmasını istiyorum” dedi.

20749 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Körfez cinayetinin zanlısı tutuklandı

Körfez cinayetinin zanlısı tutuklandı

 Körfez Şemsettin Köyü’nde ortağını öldürdüğü iddia edilen Mehmet Korucuoğlu tutuklandı

Kiraladıkları araçla hırsızlık yaptılar

Kiraladıkları araçla hırsızlık yaptılar

Gölcük'te kiraladıkarı otomobille park halinde bulunan araçlardan hırsızlık yaptıkları iddia edilen 3 şüpheli polis ekiplerince gözaltına alındı.

Darbe fırsatçılarına darbe!

Darbe fırsatçılarına darbe!

Denizlerde sigara kaçakçılığı mücadelesi hız kesmeden devam ediyor Gümrük muhafaza ekipleri Kocaeli Evyap Limanı'na gelen bir konteynerde 450 bin paket kaçak sigara ele geçirdi

İşte yeni başsavcımız

İşte yeni başsavcımız

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine gelen isim belli oldu

Şehidimiz var!

Şehidimiz var!

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde yapımı devam eden Silvan Barajı'na şantiyesine saldıran PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada Kocaelili asker şehit oldu

Ali Şahinli gözaltında

Ali Şahinli gözaltında

İlimizde bir dönem fırtınalar estiren eski il emniyet müdür yardımcısı Ali Şahinli, paralel yapı operasyonu kapsamında gözaltına alındı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER