ORDUEVİNDE GARSONA HAKARET EDEN ASTSUBAYA PARA CEZASI

Orduevinde garsona hakaret eden astsubaya para cezası

Gölcük Astsubay Orduevi'nde hesaba itirazda bulunup, garsona hakaret etmekten yargılanan astsubay M.G., 7 bin 80 TL para cezasına çarptırıldı.

Geçtiğimiz yıl Ocak ayında Gölcük Astsubay Orduevi'nde meydana gelen olayda, orduevinde arkadaşlarıyla birlikte yemek yiyen astsubay M.G., garson H.B.'den hesabı istedi. H.B.'nin getirdiği hesaba itiraz eden astsubay M.G., iddiaya göre garsona küfür ederek, hesabı ödemekte zorluk çıkardı. Garson H.B., konuyu üyesi bulunduğu Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası'na bildirdi. Sendikanın avukatını yönlendirmesi ile H.B. suç duyurusunda bulundu. Gölcük Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında astsubay hakkında dava açıldı.

Gölcük 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, H.B.'nin çalışma arkadaşları da şahitlik yaptı. Mahkeme, astsubayı adli para cezası ile cezalandırdı. Astsubay M.G.'ye hükmolan 354 gün adli para cezasının karşılığı olan 7 bin 80 TL para cezası verilirken, 5 yıl süreyle denetim süresine tabi tutularak cezası ertelendi.

Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası Kocaeli Şubesi, üyelerinin her zaman hukuki olarak yanlarında olduklarını, mahkeme kararının iş hukuku açısından bundan sonra yaşanacak bu tür olaylara emsal teşkil edeceği belirttiler.

7757 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 8 Yorum

DİĞER HABERLER

Körfez cinayetinin zanlısı tutuklandı

Körfez cinayetinin zanlısı tutuklandı

 Körfez Şemsettin Köyü’nde ortağını öldürdüğü iddia edilen Mehmet Korucuoğlu tutuklandı

Kiraladıkları araçla hırsızlık yaptılar

Kiraladıkları araçla hırsızlık yaptılar

Gölcük'te kiraladıkarı otomobille park halinde bulunan araçlardan hırsızlık yaptıkları iddia edilen 3 şüpheli polis ekiplerince gözaltına alındı.

Darbe fırsatçılarına darbe!

Darbe fırsatçılarına darbe!

Denizlerde sigara kaçakçılığı mücadelesi hız kesmeden devam ediyor Gümrük muhafaza ekipleri Kocaeli Evyap Limanı'na gelen bir konteynerde 450 bin paket kaçak sigara ele geçirdi

İşte yeni başsavcımız

İşte yeni başsavcımız

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine gelen isim belli oldu

Şehidimiz var!

Şehidimiz var!

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde yapımı devam eden Silvan Barajı'na şantiyesine saldıran PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada Kocaelili asker şehit oldu

Ali Şahinli gözaltında

Ali Şahinli gözaltında

İlimizde bir dönem fırtınalar estiren eski il emniyet müdür yardımcısı Ali Şahinli, paralel yapı operasyonu kapsamında gözaltına alındı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER