SKANDAL ÜSTÜNE SKANDAL! CİNSEL İSTİSMAR MAĞDURU ÇOCUĞUN BABASI DA...

Skandal üstüne skandal! Cinsel istismar mağduru çocuğun babası da...

İzmit Asri Mezarlık’ta görevli olan Kadiri Tarikatı üyesi olduğu iddia edilen Cengiz Mahmut B., dini sohbetlerine katılan 8. sınıf öğrencisi Y.T. ve 11 yaşındaki bir öğrenciye asri mezarlıktaki odasında tacizde bulunmuştu. Mahkeme tutanaklarına yansıyan olayı CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ortaya çıkarmıştı. CHP'li Akar cinsel istismar olayıyla ilgili skandal bir olayı daha ortaya çıkardı

Karaman’da yaşanan cinsel istismar olaylarının şoku atlatılmadan yeni bir cinsel istismar vakası daha geçtiğimiz hafta ortaya çıkmıştı. 2002 yılında Gebze Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nde yıkama elamanı olarak işe başlayan sonrasında bir süre İzmit Asri Mezarlık’ta görev yapan ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde park ve bahçeler müdürlüğüne sürülen Cengiz Mahmut B.’nin 2 öğrenciyi taciz ettiği öğrenilmişti.

 

AKAR ORTAYA ÇIKARMIŞTI

Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına tutuklu olarak devam edilen Cengiz Mahmut B.’nin imam hatip lisesinden mezun olduğu daha sonra ise Kadiri tarikatına bağlı olarak dini sohbetler düzenlediği öne sürülmüştü. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak çalıştığı İzmit Asri Mezarlığı’nda yıkama görevlisi iken dini sohbetlerine katılan D. Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Y.T.’yi taciz etmeye başlayan Cengiz Mahmut B., taciz olayını mezarlıkta bulunan boş bir odada gerçekleştirmişti. Olay Y.T.’nin davranışlarından şüphelenen bir öğretmenin rehberlik servisine müracaat etmesiyle ortaya çıkmıştı. Cengiz Mahmut B.’nin 11 yaşından itibaren başka bir çocuğa da tacizde bulunduğu, bu sebeple sürgün edildiği öğrenilmişti. Taciz olayını ise CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ortaya çıkarmıştı.

 

YILLARCA İSTİSMAR EDİLDİLER

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar yaşanan cinsel istismar olayıyla ilgili bir skandalı daha ortaya çıkardı. Akar, "Kocaeli'de yaşanan olaya bakıldığında sanığın belediyenin asri mezarlığında yıkama elemanı olduğunu ancak cemaate bağlı olarak çocuklara din derslerini verdiğini görüyoruz. Öğretmenlikle hiçbir alakası olmayan kişi din dersleri veriyor, aileler de maalesef bunlara güvenerek çocuklarını gönül rahatlığıyla göndererek; dini sohbettir ahlak ve imanı kuvvetli olur diyor. Ancak bakıyoruz ki ahlaksız birinden medet umulmuş çocuklar yıllarca istismar edilmiştir" dedi.

 

NEDEN ÖDÜLLENDİRİLDİ?

CHP'li Akar, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na da sorular yönelterek, "Belediyenin asri mezarlığında yıkama elemanı olarak çalışan bu kişi neden Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne verilerek yeri değiştirilmiş ve ödüllendirilmiştir? Bu kişi hakkında neden suç duyurunda bulunulmamıştır? Bu ahlaksızlık gizlenmeye ve üstü örtülmeye mi çalışılmıştır? Kocaeli deki olayda önce ağabeyi ve babası ile bu sohbetlere katılan çocuk daha sonra ailesinin güven duyduğu biri olması nedeni ile tek başına gitmeye başlıyor ve yıllarca istismara uğruyor" ifadelerini kullandı.

 

BABASI DA BAŞKA ÇOCUĞA...

Akar, "Buradaki ahlaksızlık ve vicdansızlık bir çocukla sınırlı değildir. İstismara uğrayan çocuğun babası da bu sohbetlerde tanıştığı başka bir çocuğa istismarda bulunmuş ve istismar da yıllarca devam etmiştir. Hem sanık hem de mağdurun babası tarafından istismar edilen x.y ayrıca bu olayı öğrenen bir başkasının bunu şantaj malzemesi yaptığını ve sanıktan para talebinde bulunduğunu belirtmiştir" dedi.

 

AKP İLE EĞİTİM İFLAS ETTİ

Akar, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: "Şimdi AKP tarafından yapılacak açıklamalar da bu ahlaksızların en ağır cezayı alacağı gibi sadece kişiye dönük açıklamalar olacaktır, ancak devlet denetimi ve kontrolü olmayan bu istismar yuvalarındaki faaliyetlere de ses çıkarmayacaklardır.

Milli Eğitim sistemimizin içinde bulunduğu ortam maalesef çocukların intihar ettiği, yaşanan cinsel istismar vakalarının sistematik olarak devam ettiği, cinsel istismar vakalarının ya farkına varılmadığı yahut görmezden gelindiği bir süreç içerisindedir. Eğitim nitelikten yoksun ve bilimsellikten uzaklaşmış bu zihniyetlere teslim edilmiştir.

Atatürk’ün 90 yıl önce söylemiş olduğu sözlerin bugün ne kadar anlamlı olduğunu bir kez daha görmekteyiz. Büyük önder şöyle diyor;  'Türkiye Cumhuriyeti, her kolda doğru yolu gösterecek güce sahiptir. Hiçbirimiz tekkelerin uyarmasına muhtaç değiliz. Biz uygarlıktan, bilim ve teknikten kuvvet alıyoruz ve ona göre yürüyoruz. Doğru yoldan sapmışların amacı, halkı kendinden geçmiş ve abdal yapmaktır… Efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru ve en gerçek tarikat, uygarlık tarikatıdır.'

Bugün yapılması gereken de yasal olmayan ve devlet denetiminin olmadığı bu şer yuvalarının kurutularak çocuklarımızın bilim yuvalarına gitmeleri sağlanmalıdır. Bunun ilk adımı olarak da Bakanlığı dönemin de tamamen bu anlayışa ses çıkarmamış ve adeta hizmet etmiş olan Milli Eğitim Bakanının istifasıdır."

20998 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Körfez cinayetinin zanlısı tutuklandı

Körfez cinayetinin zanlısı tutuklandı

 Körfez Şemsettin Köyü’nde ortağını öldürdüğü iddia edilen Mehmet Korucuoğlu tutuklandı

Kiraladıkları araçla hırsızlık yaptılar

Kiraladıkları araçla hırsızlık yaptılar

Gölcük'te kiraladıkarı otomobille park halinde bulunan araçlardan hırsızlık yaptıkları iddia edilen 3 şüpheli polis ekiplerince gözaltına alındı.

Darbe fırsatçılarına darbe!

Darbe fırsatçılarına darbe!

Denizlerde sigara kaçakçılığı mücadelesi hız kesmeden devam ediyor Gümrük muhafaza ekipleri Kocaeli Evyap Limanı'na gelen bir konteynerde 450 bin paket kaçak sigara ele geçirdi

İşte yeni başsavcımız

İşte yeni başsavcımız

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine gelen isim belli oldu

Şehidimiz var!

Şehidimiz var!

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde yapımı devam eden Silvan Barajı'na şantiyesine saldıran PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada Kocaelili asker şehit oldu

Ali Şahinli gözaltında

Ali Şahinli gözaltında

İlimizde bir dönem fırtınalar estiren eski il emniyet müdür yardımcısı Ali Şahinli, paralel yapı operasyonu kapsamında gözaltına alındı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER