ERKEKLER EN FAZLA BUNLARI İSTİYOR

Erkekler en fazla bunları istiyor

Estetik cerrahi ve medikal uygulama talepleri erkekler tarafından her geçen yıl biraz daha artıyor. Erkeklerin istediği ise yeni versiyonları değil, yani radikal değişim yerine tazelenmiş, daha iyi iyi bir görünüm

Her geçen yıl erkeklerin estetik görüntüleri üzerinde daha fazla kaygı yaşadıklarını gözlemliyoruz. 2000’li yıllarla başlayan bu daha iyi görünme istediği, estetik cerrahi ve medikal uygulamalardan faydalanan erkek hasta sayısını artırıyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur” Erkekler yeni versiyonları yerine, daha iyi versiyonlarını istiyorlar” dedi.

 

Jinekomasti, penis büyütme, karın kası estetiği

“17 seneyi aşkın zamandır estetik cerrah olarak çalışıyorum ve her geçen sene erkek hastalarımın sayısı artıyor. Erkekler en fazla saç ekimi, karın kası estetiği, erkeklerde meme büyümesi sorununu çözümleyen jinekomasti operasyonu ameliyatsız estetik uygulamaları arasında da Örümcek Ağı estetiği, dolgu ve botoks uygulamalarını tercih ediyor. Son zamanlarda ayrıca penis büyütme operasyonları da ivme kazandı. Bu saydığım müdahalelerin hiç birisinde amaç, yeni, bambaşka bir insan haline dönüşmek değil, sadece daha iyi görünmek, daha iyi hissetmek. Sıfırdan, yeni bir versiyon değil, sadece daha iyi versiyona ulaşmak. Bu sebeple erkekler kesinlikle radikal bir değişimden öte bir şey istiyorlar” açıklamasında bulunan Op. Dr. Bülent Cihantimur, yabancı hastaların da taleplerinin aynı yönde olduğunu vurguladı.

 

Erkek hastaların en çok sorduğu sorular

Cihantimur ayrıca erkek hastaların operasyon hakkında bilgi alırken en fazla sorduğu sorulara da değindi. Hız, doğallık, acı, şekil ve kontür, iyileşme süreci gibi sorular sorulduğunu söyleyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, bu 5 maddeyi açıkladı:

 

Hız

Erkek hastaların ilk sorusu çoğunlukla uygulamanın ne kadar süreceği ile ilgilidir. Erkekler hızı seviyor, kadınlar gibi beklemeye hem tahammülleri hem de vakitleri yok. O sebeple hem en hızlı uygulamayı, hem de en hızlı iyileşme sürecini talep ediyorlar. Bu sebeple cerrahiden çok, ameliyatsız uygulamalar daha fazla talep ediliyor.

 

Kontür ve şekil

Erkekler kadınların aksine yüz bölgelerine değil, vücut şekillerine ve kontürüne daha fazla odaklanıyorlar. Bu sebeple özellikle bahar aylarından itibaren karın kası estetiği ve jinekomasti operasyonlarında büyük bir artış var.

 

Doğallık

Doğal gözükmek, hem kadın, hem erkek için olmazsa olmazlardan. Yapay görüntü kesinlikle kabul edilebilir bir durum değil. Herhangi bir estetik müdahale yapıldığını hiç kimse fark etmesin şeklinde istekler oldukça fazla.

 

Acısız, ağrısız

Erkekler lütfen kusura bakmasınlar ama kadınlar kesinlikle ağrıya çok daha dayanıklılar. Acı ve estetik bir görüntüyü bir arada düşünmek istemiyorlar. Acıyı elimizden geldiği kadar baskılamaya çalışıyoruz, bunu da izah ediyoruz.

 

İyileşme süreci

Erkekler daha genç, daha canlı, daha sağlıklı ve çok daha fazla çekici gözükmek istiyorlar fakat tüm bunlar olurken iyileşme süreci de çok önemli onlar için. Herhangi bir cerrahiden sonra veya ameliyatsız işlemden sonra derhal toparlanma ve işe, sosyal hayata dönme çabasındalar, haklılar da… Bu sebeple geliştirdiğim teknikleri aslında en fazla erkekler seviyor. Çünkü benim de en fazla dikkat ettiğim konuların başında hızlı iyileşme süreci geliyor. Örümcek Ağı estetiği, Organik Saç ekimi, kesi yapmadan pratik bir şekilde uygulayabildiğimiz teknikler. Karın kası estetiği ve jinekomasti uygulamaları da bu sebeple erkekler tarafından çok tercih ediliyor.

4844 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kalp hastaları bu habere dikkat!

Kalp hastaları bu habere dikkat!

Türk Kardiyoloji Derneği Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Aydoğdu, bilinçsizce yapılan egzersizin kalp hastalarına faydadan çok zarar verebileceğini, kalp damar hastalarında başlangıçta yürüme, bisiklete binme, yüzme gibi egzersizler uygun olduğunu açıkladı. Kalp hastalarının tedavisinde sporun en az medikal tedavi kadar önemli olduğunu belirten Aydoğdu, hastaların spor yapmadan önce hekime danışarak yarar-zarar oranı değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı

Çocuğunuzun karanlık korkusunu görmezden gelmeyin

Çocuğunuzun karanlık korkusunu görmezden gelmeyin

Çocukluk dönemi korkuların başında gelen ve çocukların ruh sağlığını derinden etkileyen karanlık korkusu ebeveyn tutumlarına bağlı olarak pekişiyor.  Korku sürecinin yönetimi konusunda Emsey Hospital’dan Psikiyatri Uzmanı Dr. Orhan Karaca aydınlatıcı açıklamalarda bulunuyor

Güneş çarpmasının kalkanı Bol su içmek

Güneş çarpmasının kalkanı Bol su içmek

Sıcak yaz günlerinde hemen hemen herkesin karşılaştığı sorunların başında güneş çarpması geliyor. Sıklıkla yaşanan ve halsizlik, bulantı, baş ağrısı gibi belirtilerle kendini gösteren güneş çarpmasına karşı, Waternet Sağlıklı Yaşam Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy uyarıyor: Vücut ağırlığınızın yüzde 20’sinden fazla sıvı kaybı hayati tehlike oluşturur. Su içmek için susamayı veya terlemeyi beklemeyin

Kanal tedavisi tarihe mi karışıyor?

Kanal tedavisi tarihe mi karışıyor?

Diş tedavileri arasında en çok korkulan kanal tedavisi tarihe mi karışıyor? Kanal tedavisine alternatif bir yöntem kullanılabilir mi? Harvard Üniversitesi’nin geliştirdiği yeni yöntem sayesinde diş sinir köklerine direkt müdahale edilmeyecek; dişteki hastalıklı doku kök hücreyle iyileştirilecek. Diş Hekimi Pertev Kökdemir, geliştirilen bu yeni yöntemin ileride klasik tedavi yöntemleri arasında yer alabileceğini belirtiyor.

Yaz geldi, çocuklarda ishallere dikkat!

Yaz geldi, çocuklarda ishallere dikkat!

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte özellikle ebeveynleri korkutan problemlerden biri de ishaller oluyor

Böbrek sağlığı için en ideal 15 besin

Böbrek sağlığı için en ideal 15 besin

Böbrek sağlığı için tüketilmesi gereken besinleri ve hastalıkla ilgili doğru bilinen yanlışları Doç. Dr. Enes Murat Atasoyu anlattı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER